Pět mýtů o masturbaci: Proč ji nepřiznáme?

Společnost už otevřeně hovoří o sexu mezi mužem a ženou, dokonce i o styku mezi lidmi stejného pohlaví. Masturbace je ale pořád tak trochu tabu. Všichni víme, že na ní není nic špatného, ale přesto se k ní nikdo nahlas
nepřiznává. Možná za to mohou následující mýty.

Mýtus č. 1: Dělají to jenom muži
V případě mužů je masturbace obecně přijímána mnohem snáze. Muži to mají dáno od přírody, jejich pohlavní pud je silnější a musí být nějakým způsobem vybit… Znamená to ale, že žena je bytostí zcela asexuální? Tomu už snad v dnešní době nikdo nevěří. Novodobé studie navíc prokázaly, že masturbující ženy mívají lepší sebevědomí a menší potíže s dosažením orgasmu při sexu s partnerem.

Mýtus č. 2: Masturbace je jen pro nezadané
Když má člověk partnera či partnerku, neměl by mít pořebu vybíjet se o samotě. Veškerý sexuální život se má odehrávat v páru… V tomto tvrzení nezní jenom stará škola. Zaznívá zde také žárlivost a uražená ješitnost – partner má přeci mě, tak proč by si to dělal sám? To mu snad nestačím? Pravda je taková, že masturbují nezadaní i zadaní a nikdo tím nikomu neubližuje.

[[related]]

Mýtus č. 3: Častá masturbace není zdravá
Zřejmě pod vlivem dojmu, že všeho moc škodí, se mezi lidmi rozšířily nejrůznější nepodložené teorie. Podle nich může častá masturbace například pokazit zrak, poškodit psychiku nebo samotné pohlavní orgány. Nic takového se nikdy neprokázalo. Není dokonce ani pravdou, že každodenní sebeuspokojení snižuje mužovy šance na oplodnění partnerky. Spermií je k tomuto účelu dostatek v každé dávce – záleží především na jejich kvalitě.

Mýtus č. 4: Masturbace narušuje prožitek ze sexu s partnerem
Orgasmu se samozřejmě jinak dosáhne rukou a jinak pohlavním stykem. Jde o dvě různé techniky, které se ale navzájem nijak nenarušují. Tento mýtus zřejmě vznikl z faktu, že „vlastnoručně“ je to snazší, kdežto ve dvojici se na tom musí víc pracovat.

Mýtus č. 5: Partner o tom nesmí vědět!
Naopak. Možná by o tom věděl rád a možná by se na vás přitom rád díval. Pohled na partnerku, která se nestydí dotknout se sama sebe „tam dole“, je totiž jednou z nejčastějších mužských erotických fantazií. Masturbace se tak může stát zpestřením společných hrátek.

19.9.2012 12:00| autor: Jana Rysková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist