Největší trosky českého showbusinessu: Mají ještě budoucnost?

Byli talentovaní, nadšení do práce, těšili se oblibě publika. Závislost jim zničila dobrou pověst i kariéru. Předčasně zestárlí, s propadlými obličeji a bezbarvou kůží se rozhodli zabojovat a vrátit se do práce. Záleží jen na jejich vůli, jak se jim to povede.

„Šílenkyně“ Tereza
Někdejší idolce teenagerů Tereze Pergnerové je teprve 37 let, působí ale mnohem starším dojmem. Na nevzhledné dolíky v obličeji je třeba spoustai profesionálního make-upu a ještě víc retušování. Strmý vzestup popularity v pouhých 18 letech Tereza nezvládla a psychickou nejistotu zaháněla pervitinem a později i heroinem. Její někdejší ambice tak přišly vniveč. „Nezapírám, že chci být slavná a bohatá. Ani že pro to dělám všechno. Tvrdě na sobě pracuju, zvládla jsem perfektně angličtinu. Chci být výbornou moderátorkou, žádný průměr. Chci být ale hlavně hereckou hvězdou,“ rozhlašovala Tereza do světa na začátku 90. let. Jejím cílem byl Hollywood.

Místo toho dneska žije v ústraní na malé české vesnici, stará se o dvě děti, kydá hnůj a může být ráda, že je z nejhoršího venku. „Jsem tady maximálně šťastná. Nic mi tu neschází,“ tvrdí o životě na venkově Tereza. Návratu na televizní obrazovku se ale nebrání. Nabídku na epizodní roli v nekonečném seriálu Ordinace v Růžové zahradě přijala od Novy s nadšením. Je to sice trochu výsměch, protože jde o úlohu sešlé feťačky, ale lepší malá rybka než žádná. Znamená to pro Terezu novou šanci? Na Chodník slávy v Hollywoodu už asi může zapomenout, ale v Čechách by se ještě chytnout mohla.

„Blázen“ Penk
Kdo by si nevzpomněl na slavný hit O bláznech, který v roce 1992 dobýval česká rádia. Jeho interpret Michal Penk působil i v kapele Lucie a měl nakročeno ke špici hudební scény. Pak se najednou z éteru vytratil. „Rozhodl jsem se vyměnit kariéru za nejistotu a sondu do toho, jak se stát bezdomovcem, a skončil jsem na drogách. Prostě jsem do toho spadnul. Trvalo to čtrnáct let,“ přiznává zpěvák, kterému se už tři roky daří abstinovat. Jeho blonďatá hříva je dávno pryč, tělo je vychrtlé na kost, tvář propadlá. Ve 42 letech by Michal mohl být větší chlapík, ale drogy mu to nedovolily. „Byl jsem ve čtyřech léčebnách… Deset let jsem poslouchal různé hlasy, které mi mluvily do hlavy,“ líčí otřesné zkušenosti hudebník, který se už odlepil od dna a snaží se vrátit na scénu. V minulých letech se mu nedařilo získat důvěru hudebních manažerů, přeci jen feťácká image bývá na obtíž. „Stačilo, aby mě někdo viděl, a bylo po ptákách,“ tvrdí Michal. Letos ale ohlásil velký comeback, a tak se můžeme těšit na novou nahrávku.

„Tlučhoř“ Oldřich Kaiser
Nemusejí to být ani tvrdé drogy, co vám zruinuje organismus i profesní vývoj. Herce Oldřicha Kaisera (55) poslal ke dnu alkohol. Tichý, pomalý zabiják, který bourá jak játra, tak zábrany. Kaiser s ním bojuje už téměř dvacet let. V roce 1994 dostal výpověď z pražské Ypsilonky, kde tehdy vystupoval v pěti inscenacích. Často ale na představení vůbec nedorazil a vedení došla trpělivost.

Na konci 90. let se na divadelní prkna vrátil, ale po čtyřech letech si dal opět pauzu. Loni na podzim měl z ostudy kabát, když na zájezdovém představení divadla Ungelt v Písku stanul na jevišti opilý pod obraz a začal urážet diváky. Divadlo s ním okamžitě rozvázalo smlouvu. „Olda je hodnej kluk, ale má svá trápení,“ zastala se ho jeho bývalá partnerka Naďa Konvalinková, která se domnívá, že hercův alkoholismus pramení z depresivních stavů. Kaiser se ale snaží. V Divadle U Hasičů startuje s divácky úspěšnou hrou Jeffreymu je šoufl, ve které dříve exceloval v Ungeltu. Snad už bude alkoholika jen hrát…

25.3.2011 2:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist