Nejbláznivější koníčky slavných. Čí hobby je fakt úlet?

Mít nějakého koníčka je dnes v kurzu. Někdo tedy loví pavouky a věší si je v obýváku, jiný zase chytá žáby. Ale co je to v porovnání se sbírkou panenek Barbie, psacích strojů nebo komiksů se Supermanem!

konicky-celebrit-titul-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

V moudrých knihách se píše, že koníček je soustavná činnost, kterou se lidé zabývají ze zájmu, záliby a ve svém volném čase. Také se tam dočteme, že hobby jako takové neslouží k obživě, ale pro potěšení a hlavně pro pocit seberealizace. Jsi zvědavá, čím se populární osobnosti „seberealizují“ po večerech? Jestli čekáš sport, četbu a návštěvy výstav, asi budeš zklamaná. Ve vysokých kruzích totiž frčí úplně jiné kalibry! Ostatně, těchto pět příkladů mluví asi za vše…

Nicolas Cage, vyznavač superhrdiny

Vlastním jménem Nicholas Kimm Copola má v profesním životě dost napilno. Kromě toho, že je úspěšným hercem, filmy také režíruje a produkuje. Čím že představitel zloděje aut z kultovního snímku 60 sekund upouští ventil, když je ve stresu a má všeho nad hlavu? No, něčeho se podrž.

Nicolas kupuje všechny předměty týkající se Supermana. Vlastní obsáhlou sbírku komiksů, výstřižků z časopisů, filmů a všeho možného. Jeho náklonnost k hrdinovi v červených slipech potvrzuje i fakt, že svého syna pojmenoval Kal-El, což je Supermanovo rodné jméno, které mu dali rodiče na domovské planetě Krypton. Divný? Mohlo být i hůř, chudák kluk, kdyby taťka fandil E. T. – mimozemšťanovi…

Claudia Schiffer, pavoučí žena

Německá supermodelka a herečka, jejíž majetek prestižní časopis Forbes odhadl na 250 milionů dolarů, to má taky hozené trochu jinak. Svůj volný čas netráví producírováním se před zrcadlem, ani nákupem nových šatů, jak by se mohlo zdát. Kráska se totiž intenzivně věnuje něčemu smysluplnějšímu – arachnologii. To znamená, že sbírá pavouky a vystavuje si je ve svém sídle. Dle jejích slov ji chlupatí tvorové fascinují a svou kolekci přišpendlených pavoukovců hodlá ještě patřičně rozšířit! Uf, trochu silné kafe.

Tom Hanks, nepřítel moderní techniky

I jeden z nejúspěšnějších a nejlépe placených herců v dějinách má poněkud zvláštní koníček, který by se skvěle ujal v minulém století, jen by to hvízdlo. Šedesátiletý rodák z amerického Concordu náruživě schraňuje ruční psací stroje, a bacha, nejen to. Na svém nejoblíbenějším kousku každý den zaznamenává svoje myšlenky, pocity a zážitky. Retro pisatel deníčku se dokonce podílel na spuštění aplikace pro telefony s logem nakousnutého jablka. Ta uživatelům umožňuje datlovat ve svém mobilu stejně jako na psacím stroji. Appka má fakt trefný název – Hans writer.

Paris Hilton, růžová lovkyně

Dědičku hotelového impéria téměř nevyčíslitelné hodnoty jedni milují, druzí nenávidí. Je pravdou, že kočka s vyvinutým smyslem pro průšvihy dělá máloco normálně. Samozřejmě to platí, i co se týká její oblíbené záliby, která je mimochodem asi největší úlet z našeho seznamu. Paris totiž přímo zbožňuje lovení žab! Vypadá to následovně – nejdřív je chytí, pak je uloží do kýble, za chvíli pustí a běží za nimi znovu. Řekli bychom typická blondýna, ale nechceme nikoho urazit… Fešanda možná doufá v nějakou tu žabí proměnu v krásného prince. Že by?

Johnny Depp, král hraček

Jen těžko můžeme uvěřit, že populární herec, známý hlavně pro své excelentní výkony ve filmech Střihoruký Edward, Ospalá díra a Piráti z Karibiku, tráví večery takhle. Nicméně, důvěrné prameny nelžou a o fascinaci Johnnyho k panenkám Barbie už si štěbetají i hollywoodští vrabci na střeše. Co hůř, doma jich má celé stovky! Údajně s tím začal už v mládí, aby lépe proniknul do svých rolí. Ať přemýšlíme, jak přemýšlíme, nenapadá nás způsob, jak to celé funguje. Tebe ano?

Který koníček je pro tebe úplně nejdivnější? Napiš nám svůj pohled na věc, těšíme se na příspěvky v diskuzi.

Text: Lucie Feiková

Foto: Shutterstock.com

4.9.2017 10:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist