Mádl a Kotek v další kontroverzní kampani

Jirka Mádl opět dokazuje, že není jen postavou z komerčních komedií. Po kampani Přemluv bábu, která nabádala k bojkotu komunistické strany ve volbách, chce podpořit nevidomé. Jeho nový osvětový videoklip nese příznačný název: Slepec hovno vidí!

Klip s Jirkou Mádlem a Vojtou Kotkem v hlavních rolích vznikl ve spolupráci s Centrem podpory pro zrakově  postižené žáky a společností Brailcom, která vyvíjí speciální počítačové pomůcky pro  slabozraké a nevidomé. Mádl v něm hraje nevidomého mladíka a s bílou holí a psíkem  demonstruje, jak je těžké obejít se v dnešní době bez možnosti zrakového vjemu. Vojta Kotek  mu coby průvodce vysvětluje, jak si za pomocí technických novinek napíše a přečte dopis,  prohlédne internetové stránky nebo odešle e-mail.

„Pro nás vidící je to naprosto nepředstavitelný pocit, že bychom najednou byli odkázáni na  nějaký syntetický hlas a vlastní představivost. Pro nevidomé, kteří ještě donedávna neměli  vůbec žádnou šanci tyto přístroje ovládat, je to ale obrovská bomba,“ uvedl Kotek, jenž se kromě role průvodce ujal i režie. Scénář prý dali dohromady s Jirkou společně. Požádal je o něj ředitel Brailcomu Jan Buchal, který se objevuje v druhém, doprovodném videu. Ten je na rozdíl od humorně pojatého dílka herecké dvojice více seriózní a popisný.

„Bylo mi sympatické, že pan Buchal chtěl videoklip šťavnatý, ne jen výchovný a osvětový,“ říká Mádl. Ačkoli by černý humor obsažený v prvním klipu mohl někoho pohoršit, slepce Jana Buchala neuráží. Právě naopak, podle herců si dělá ze svého handicapu legraci sám a nadsázku si výslovně vyžádal. „Je ještě drsnější než my,“ tvrdí kluci.

Doufejme tedy, že klip obsahující vulgarismus v názvu a vtipné narážky na konto nevidomých nevzbudí podobnou vlnu zášti, jaká se na Mádla přivalila po předvolební akci Přemluv bábu. Tehdy se musel vypořádat se záplavou anonymních dopisů, jejichž pisatelé mu vyhrožovali fyzickou likvidací. Výhrůžky prý zazněly i ze strany některých levicových politiků. Ohlas kampaně byl tak silný, že Mádl už nechce o politice ani slyšet a dal se na mírumilovnější projekty. Loni na podzim v rámci osvětové kampaně vyzývající k prevenci rakoviny varlat vzkazoval mladým klukům: Máš koule? Tak se o ně starej!

Jaký dobrý záměr Mádl podpoří příště? Ať to bude cokoli, už nyní víme s jistotou, že nepůjde o nic uhlazeného ani decentního. Cokoli nám bude chtít hrdina ze Snowboarďáků sdělit, sdělí to pěkně po lopatě a od plic.

6.6.2011 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist