Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 13. 8. do 19. 8. 2018

Začni sbírat a sušit byliny na zimu

Toužíš po novém účesu? Máš skvělou příležitost na změnu! Panna ti zaručí, že budeš vypadat skvěle. Váhy ti připomenou, jak důležitá je rovnováha. Se Štírem se nebudeš nudit při sběru léčivých bylin. Ještě ti to nestačí? Tak mrkni na lunární kalendář, dozvíš se mnohem víc.

13. – 14. 8. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Už tě nebaví účes a přemýšlíš nad změnou? Rozhodně jdi do toho! Ať se již rozhodneš pro stříhání, barvení, zábal nebo si necháš poradit od kadeřnice, neprohloupíš, střih drží tvar mnohem déle než v jiném znamení. Myslíš, že trvalá už není v módě? Omyl, mnoho žen miluje kudrnaté vlasy a trvalou hojně využívají, teď již není problém vybrat si takovou, která vlasy nezatíží a nespálí, jak se velmi často v minulosti stávalo. Tak dlouho neváhej, ať nepromeškáš skvělý termín.

Máš citlivé zažívání? Buď ve střehu a vyhni se tučným pokrmům, zaměř se na jednoduchý jídelníček, dopřej si spíš dušenou zeleninu bez syrové cibule i česneku, velmi často bývají spouštěčem žlučníkové koliky, buď obezřetná, dopřej tělu kvalitní a jednoduchou stravu. Víš, že dny Panny jsou nejlepší pro všechny práce na zahradě? Pokud máš zahrádku, pusť se do práce a na chvíli zapomeň na každodenní stres.

Co ještě můžeš?

– pít pročišťující čaje např. řepík, heřmánek, měsíček, mátu…
– upravovat vlasy
– masírovat bříško vonným olejíčkem

Na zahradě:

– zasadit strom, který má vyrůst do výšky
– sázet keře, živé ploty
– sázet a přesazovat pokojové rostliny
– vysazovat sazenice na zimu

Co vhodné není?

– zavařování, nakládání a uskladňování
– sázet hlávkový salát
– rozčilovat se, hádat a nezdravě jíst
– seznamovat se s muži na dlouhodobý vztah

Co vhodné je?

– pečovat o své zdraví i nejbližších
– organizovat práci i osobní život
– drobné opravy v domě
– uklízet skříně, botníky a šatnu

15. – 16. 8. – Váhy

Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji. Což platí také pro cvičení a posilování.

Zkoušela jsi intuitivní tanec? Nic ti to neříká nebo si snad myslíš, že to nezvládneš? Je to snadné, pusť si muziku, která se ti líbí a nechej tělo tancovat samo, ženy jsou při tancování velmi krásné a přitažlivé, přesto mají podvědomý strach uvolnit se a lehce se kroutit v bocích nebo naopak probudit svoji divokou tvář. Neboj se tance, budeš překvapená, co je v tobě skryto a jdi do toho, pro začátek můžeš zkoušet doma a pak třeba dostaneš chuť přihlásit se s kamarádkou na kurz nebo seminář. Jak to dělám já? Jednoduše, žádné kurzy ani semináře, pustím si muziku, přivřu oči a užívám si každý pohyb, věř, že je to osvobozující a krásné. Pokud se chystáš plavat, pozor na mokré plavky, jestli jsi citlivější a občas tě trápí problémy s ledvinami, mohl by tě nepříjemně zaskočit zánět.

Nezapomínej také na prevenci, proplachuj své ledviny vodou a bylinkami nejlépe mezi 15. – 19. hodinou. Trápí tě problémy s ledvinami? Psychická příčina spočívá v neodpuštění a sexualitě, stačí když neodpustíš sama sobě, budeš se neustále vracet zpět do minulosti a trápit se tím, co se již dávno stalo. Je zajímavé, kolik žen chce novou lásku, a přesto nedokážou odpustit ani samy sobě, natož partnerovi. Hýčkají si pocity křivdy hluboko v sobě a stěžují si, že jsou pořád samy. Pokud je to tvůj případ, zamysli se, co dobrého ti partner dal a jak jsi to využila ve svém životě, odpusť sobě a také ostatním, nikdy nikomu nic nevyčítej, ani neobviňuj za svou nemoc, jen ty sama máš život ve svých rukou. Změň se a začnou se dít zázraky.

Co ještě můžeš?

– udělat si výživnou pleťovou masku
– zadělat těsto a péct koláč nebo chleba
– pořádně větrat dům i skleník

Na zahradě:

– sázet květiny a kvetoucí byliny
– přihnojit rostliny na květ

Co vhodné není?

– zalévání rostlin doma i venku

17. – 18. 8. – Štír

Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody jako toto znamení. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Cítíš napětí a máš pocit, že nejsi ve své kůži bez toho, abys měla důvod nebo znala příčinu? Zkus si zajít na masáž, najdi odborníka, který ti důkladně promačká každý bod a zjistí, kde a proč máš blok. Masáže ve Štíru působí obzvlášť léčivě, skvěle ti pomůže uvolnit ztuhlé a namožené svaly. Samozřejmě pomoct si můžeš také v klidu domova a udělat si s partnerem nebo dětmi vzájemnou masáž.

Co ještě můžeš?

– uklízet, vytírat, prát prádlo, zalévat pokojové rostliny
– udělat si sedací koupel z kontryhele, měsíčku, malinovníku a řebříčku

Na zahradě:

– zalévat rostliny
– sázet, sbírat a sušit všechny druhy bylinek

19. 8. – Střelec

Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř, křížovou kost a boky. Cokoliv v tyto dny uděláš pro tyto orgány, působí preventivně a léčebně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Odpočívej, relaxuj a přiměřeně se hýbej. Pečuj o své nožky, udělej si masáž od kotníků až po stehna. Zkus se otužovat a připravuj se na dlouhou zimu, tělo se ti odvděčí a nezaskočí tě žádná viróza. Skvělé je plavání, které nejen procvičí všechny svaly v těle a plíce, ale voda tě také očistí a budeš se cítit jako znovuzrozená.

Foto: Shutterstock.com

12.8.2018 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist