Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář na nový týden

Začni se hýbat, podpoříš činnost srdce

Jaro je v plném proudu, podpoř tělo bylinkami a dostatečným pohybem. Vyrazit můžeš do přírody, kde již rostou první byliny, sbírej kopřivy, pampelišky, jitrocel a sedmikrásky. Co ještě pro sebe můžeš udělat podle lunárního kalendáře?

3. – 4. 4. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď a plíce. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny. Hodně pij, prolévej tělo čistícími čaji, šťávami a také zvol raději lehčí stravu. Pokud se chystáš na večírek, tak opatrně s alkoholem a přemírou nevhodného jídla. Tady platí, čím méně tím lépe.

Čím ještě prospěješ tělu?
Klidem a radostí, kterou se snaž udržet také v případě, když kolem tebe budou ostatní nervózní a podráždění. Zhluboka dýchej, uvař si dobrý čaj nebo vyraz do přírody a nasávej úžasnou jarní vůni, krásu rozkvetlých stromů a květin. Vždy je důvod, proč se ze života radovat. Nerozčiluj se nad věcmi, které nemůžeš ovlivnit či změnit.

Víš, že je v pondělí Mezinárodní den spodního prádla? Jak vznikl, se pořádně neví, ale zřejmě šlo o skvělý reklamní trik v USA, kde každý rok pořádají pochody. U nás se zatím nerozšířil.

Víš, že je v úterý Mezinárodní den mrkve? Ten už se slaví celosvětově, pořádají se party a karnevaly, masky a kostýmy jsou samozřejmě v barvách této úchvatné zeleniny. Podávají se jednohubky a další dobroty z mrkve, zeleniny i ovoce. Nevím jak ty, ale já mrkvičku můžu na všechny způsoby, rozhodně na ni ani v tento den nezapomenu.

Máš zahrádku? Tak šup, začni sázet a vysévat, nezapomeň také na zálivku nejen venku, ale i doma. Pokud chceš mít na Velikonoce něco zeleného v květináči, tak zasaď velikonoční trávu. Na záhony můžeš sázet salát, cibuli, špenát, kapustu a letničky. Pokud jsi v teplejší oblasti, můžeš také ředkvičky, brambory, karotku, kedlubny, zelí a pórek.

lunarni-sport-1.jpg

Zdroj: Shutterstock.com

5. – 7. 4. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v tyto dny uděláš pro své srdce a krevní oběh, působí blahodárně a léčivě. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny. Srdíčku škodí nejvíc stres a nedostatek pohybu, zapřemýšlej, jak na tom jsi. Trápí tě snad vysoký krevní tlak, nadváha a jsi smutná víc, než je zdrávo? Zkus dělat věci jinak než doposud, začni se mít ráda a pomalými krůčky věnuj dostatečnou péči svému tělu a srdci. Pamatuj, pohyb znamená radost ze života, začni se víc hýbat, stačí rychlá chůze, změna jídelníčku a samozřejmě láska k sobě. Zajdi si ke kadeřnici nebo si doma zastřihni konečky vlasů, které budou pevnější a zdravější. Jsi nemocná? Tady raději zvolni tempo a nepřepínej se, odpočívej a dovol tělu, ať se v klidu uzdraví.

Čím ještě prospěješ tělu?
Hned ráno nastartuj tělo čerstvou šťávou a dostatečným množstvím pramenité vody. Během dne nezapomínej na úsměv a pravidelný přísun ovoce i zeleniny. Zaměř se také na vyvážený jídelníček, jez raději méně, ale častěji, zeleninu můžeš chroupat neomezeně. Dbej také na kvalitní spánek a snaž se chodit spát přibližně ve stejnou dobu, nezapomínej, že také tělo a mozek potřebují zregenerovat, abys nabrala novou sílu, je vhodné spát nejméně sedm hodin. Pokud chodíš cvičit, děláš dobře, tělo se ti jednou odvděčí.

Ráda pečeš? Zadělej těsto a upeč chleba nebo koláče, práce ti půjde od ruky.

Máš zahrádku? Naroubuj ovocné stromky, pokud jsi ještě nezryla záhonky, tak s chutí do toho a nezapomeň také na dostatek vláhy. Práce na zahrádce ti nahradí tělocvičnu, a ještě se nadýcháš zdravého čerstvého vzduchu.

8. – 9. 4. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu, slinivku břišní a také nervy. Cokoliv uděláš v tyto dny pro oblast bříška a trávicích orgánů působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Čím ještě prospěješ tělu? Rozhodně neuděláš chybu, když se budeš věnovat činnostem, na které nemáš v týdnu čas. Nezapomínej na odpočinek, dobrou náladu a sdílej radost se všemi, které máš ráda. Procházka přírodou nebo výlet do hor v tobě nastartuje ozdravný proces, který unavené tělo po dlouhé zimě potřebuje. Sbírej bylinky a udělej si jarní salát z toho, co najdeš. Zkoušela jsi pampelišky, sedmikrásky a kopřivy? Rozhodně doporučuji, můžeš je jíst v syrovém stavu nebo si z kopřiv udělat špenát.

Text: Sára

Foto: Shutterstock.com

2.4.2017 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist