Kocourek: Ryan Reynolds

Za poslední rok získal titul nejvíc sexy muže a rozpadlo se mu manželství se Scarlett Johansson. Občas se snaží ukázat, že hrát umí, ale zatím je pořád nejznámější jako hezounek s tělem modela.

Hraje už dvě dekády, ale dlouho byl jenom jeden z mnoha fešáků pokoušejících se najít štěstí v Hollywoodu. Jeden z režisérů, kteří s ním spolupracovali, ho nazval hercem generace Facebooku – který se stane hvězdou, až si o něm všichni dají vědět. Jiní filmaři vyzdvihují jeho nedostatek marnivosti a pracovní morálku. Ryan Reynolds si zase na sobě cení smysl pro sebeironii. „Sobě se směju častěji než čemukoliv jinému.“

Tahle schopnost prý pochází z časů na střední škole ve Vancouveru, kde se před 34 lety narodil a kde patřil do skupiny improvizujících komiků. Zkoušku z dramatu sice ve dvanácti letech neudělal, ale to ho nezastavilo. Ve čtrnácti se odstěhoval na Floridu a získal tam místo v televizní show Fifteen. Většinu 90. let pak strávil na televizních obrazovkách.

Ve filmu se poprvé trochu prosadil ve vulgárních pubertálních komediích jako Sexy párty nebo Miluji tě k sežrání, kde hrál většinou nezodpovědné hezouny. O něco dospělejší ale pořád dost nevýrazné role dostával v podobně průměrných akčních filmech (Sejmi eso). I horor 3:15 zemřeš si jeho fanoušci pamatují hlavně proto, že tam seká dřevo do půl těla nahý.

Teprve v roce 2009 se z Reynoldse stala řádná celebrita. Zčásti díky vztahu se Scarlett Johansson a zčásti díky úspěchu romantické komedie Návrh, kde mu jeho rázná šéfka Sandra Bullock nakáže, aby si ji vzal kvůli jejímu povolení k pobytu. Herci samotnému dlouhé čekání nevadilo, prý si totiž není jistý, že by slávu před třicítkou zvládl.

A že mu nejde jen o ni, naznačuje i jeho účast v menším produkcích, které na něj konečně kladou taky nějaké herecké nároky. V roce 2007 si zahrál hned několik postav v sci-fi thrilleru Devítky, loni pár kritiků ohromil výkonem v dramatu Pohřben zaživa, o řidiči náklaďáku uneseném v Iráku a… pohřbeném zaživa.

S vervou se pustil i do natáčení letního blockbusteru Green Lantern, který má u nás premiéru tenhle týden. Tak, že si vykloubil rameno a potřeboval dvě menší operace, protože trval na tom, že chce sám provádět tolik kaskadérských kousků, kolik může. Jenže i přes jeho odhodlání, výsledek po zásluze nijak zvlášť nenadchl a zelený superhrdina, do nějž studio vrazilo prý 200 milionů dolarů, vydělal za první víkend nejméně ze všech komiksových filmů, které jsou poslední dobu tak populární.

Reynolds tak pořád víc než díky svým rolím zůstává známý díky svému soukromí, konkrétně zrušenému zasnoubení s kanadskou zpěvačkou Alanis Morissette a letos rozvedeným manželstvím s kolegyní Scarlett Johansson. A díky svému vypracovanému tělu, které mu pomohlo k titulu nejvíc sexy muže, co vždy na konci roku uděluje časopis People a dělá se kolem toho velké haló. Jakkoliv takovéhle žebříčky jemu osobně přijdou jako hloupost.


Další fakta o Ryanu Reynoldsovi:

Je hodně sečtělý (jeho oblíbeným autorem je Philip Roth) a sám píše blogy do novin Huffington Post.

Jeho otec prodával potraviny, jeho matka pracovala jako prodavačka v maloobchodě. Má tři starší bratry, dva z nich jsou policisté. Otec byl diagnostikován Parkinsonovou nemocí.

Od momentu, kdy se mu jednou během seskoku napoprvé neotevřel padák, má strach z létání. Zato miluje jízdu na motorce.

15.8.2011 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist