Kdo je šílená Nora Mojsejová – příběh slavné Slovenky

Temperamentní Slovenka s nevymáchanou pusou, Nora Mojsejová (52) je důkazem toho, že americký sen si může splnit skutečně každý. Absolventka obchodní akademie vzešla z prostých poměrů, dala se na podnikání, vydělala miliony a ke štěstí jí scházela už jen popularita. I tu si nakonec koupila.

Dopomohl jí k tomu zpěvák Braňo Mojsej (42), za kterého se hned pár dnů po rozvodu patnáctiletého manželství provdala. Právě v něm našla podobně ulítlého parťáka, s nímž mohla spřádat plány na velké mediální entré. Ve snaze se zviditelnit podepsali smlouvu se slovenskou televizí STV na reality show Domáca horúčka. Po několika dílech se s nimi televizní tvůrci rozloučili. Zřejmě nečekali, že úspěšná podnikatelka – milionářka se bude vyjadřovat jako ten nejsprostší dlaždič. Ve slušňácké veřejnoprávní stanici jim nevyšli vstříc, zazobaní manželé se proto rozhodli pro vysílání soukromé. Vítězi své další reality show Mojsejovci věnovali dva miliony slovenských korun z vlastních kapes.

Čeští diváci, kteří o Noře Mojsejové slyšeli a sem tam se dočtou o jejích výrocích, si jistě udělají obrázek, v jakém duchu se bude odehrávat pořad Šéfka. Ten na jaře spustí televize Prima a Nora si v něm vybere manažera/manažerku své módní značky Nora Fashion. Vítěz získá roční kontrakt v hodnotě sto tisíc dolarů. Kromě manažerských schopností bude muset prokázat hlavně psychickou odolnost. Ne hned tak někdo totiž drsnou dámu z Košic vydýchá. Jedovaté sliny hází na každého, kdo se na ni křivě podívá. Na Slovensku se umístila na prvním místě žebříčku celebrit, které lidem nejvíc pijou krev. To samo o sobě o něčem svědčí.

„Soutěžící dostanou úkol, který musí splnit. Já přijdu večer domů a někoho vyhodím. Vítěz pak bude se mnou rok pracovat. Mojí zaměstnanci si mě chválí,“ tvrdí Nora. Jako šéfka je prý přísná, ale absolutně otevřená a rozhodně nikoho nerozmazluje. Firma Nora Fashion je stále mládě, podnikatelka ji založila před třemi lety. Sama pro ni navrhuje kolekce, určené především movité klientele. „Moje značka je drahá, přece nebudu šít hadry!“ vysvětlila Nora v pořadu Jana Krause. Pro své modely využívá drahé materiály a zdobí je Swarovského kamínky.

Je zvláštní, že se Mojsejová rozhodla vtrhnout zrovna do oblasti módy, média si totiž často tropí žerty z jejího smyslu pro estetiku. Její slovenská vila o nějakém vkusu nevypovídá ani zvenčí, ani uvnitř, spíš připomíná skladiště starožitností a cetek, které nenašly místo ve stylově zařízené domácnosti. Pokud jí ale oděvní návrhářství vydělává, nedá se nic namítat.

Ať se v médiích prezentuje jak chce drsně, jemnou stránku její srdce také zná. Jako jedna z mála známých osobností dokázala překousnout manželovu údajnou nevěru a stáhla žádost o rozvod. „Pořád ho miluju. Nedokážu si představit být s jiným mužem. Nikoho nechci, chci jenom Braňa,“ vyznala se veřejně ze své lásky. Když Slovenskem proletěly fotografie jejího opilého muže po boku prostitutek, sršela oheň a síru. Braňo se však zapřísahá, že novináři využili jeho podroušeného stavu a prostitutky vedle něj schválně naaranžovali. Věřte, čemu chcete. Mojsejovci ale stále fungují jako nerozlučný pár.

18.2.2011 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist