S Halinou Pawlowskou o psaní, módě i cestování

Na čem právě teď pracuje, co ji přimělo pustit se do společného podniku s dcerou Natálií, kam nejraději jezdí na dovolenou a jaký den je pro ni úplně ideální? To všechno a mnohem víc se dozvíš v našem rozhovoru s Halinou Pawlowskou.

halina--1100x618.jpg Zdroj: profimedia.cz

Halino, na čem momentálně pracujete?

Píšu novou knihu. Má pracovní název Sága a asi bude zahrnovat delší úsek života jedné (mé) rodiny. Jednou měsíčně vystupuju v talk show Na větvi s Halinou v Českém rozhlase. Tento pořad získal nedávno cenu jako Nejlepší pořad roku. Plánuji taky nový týdenní pořad pro ČR 2 a píšu  glosy pro Rádio Čas. Taky se chystám na čtení pro děti na obrazovce České televize a hlavně se chystám na další šňůru se svými one woman show Manuál zralé ženy a Chuť do života. A taky  poletím do Číny na knižní veletrh.

Jaký je váš ideální den a jaký naopak není?

Ideální den je, když nemusím vstávat dřív než v devět a když vím, že jedinou mou povinností je uvařit něco dobrého pro mé děti a pro mou kamarádku, která přijde na návštěvu, a probereme ty nejdůležitější věci, které jsme za týden, co jsme se neviděly, prožily. A pak taky ráda chodím s druhou kamarádkou nakupovat a na kávu s dortem a taky ráda sedím na terase a jen tak čumím…

S dcerou Natálií navrhujete šaty. Jaké jsou? A pro koho jsou vhodné?

Má dcera je křehká, štíhlá, má velikost XS, jsem jejím pravým opakem XL, ale obě milujeme, když šaty podtrhují ŽENU. Naše šaty jsou z úžasného, bio ekologického materiálu, nemusí se žehlit, vejdou se do malého pytlíčku, hned uschnou, snadno se vyperou a v létě chladí a v zimě hřejí, není na nich vidět pot, protože se v nich nepotíte a všechny ženy, i když mají nějaké to kilo a záhyb navíc, v nich mají hezkou postavu. A jsou strašně pohodlné. Hodí se do kavárny, na večeři do honosné restaurace, když si vezmete lodičky, ale taky se k nim dají vzít tenisky a leginy a může se v nich jít i na pláž a do lesa a na shopping a snad i cvičit…

Kde jste se inspirovala?

Naší inspirací byl jeden pařížský butik, kde jsem si od roku 1990 každý rok koupila jedny šaty. Až jsem se rozhodla, že o tento typ šatů, který Pařížanky dělá PAŘÍŽANKAMI, nemohu ochudit české ženy.

Je o vás známo, že ráda cestujete. Jaké místo máte ráda a proč?

Miluju Paříž a Toskánsko.  Paříž je elegantní, pestré město, kde se dá jen pozorovat, skvěle debužírovat a rozkošně nakupovat. A Toskánsko je přívětivé ze všech úhlů. Slunce, moře, kopečky, jídlo, víno a milí Italové.

Chystáte se tam i letos v létě?  Cestujete s rodinou?

Cestuje nás najednou hodně. Nejedeme jen já a můj přítel a můj vnuk a má dcera a můj zeť. Jede i táta mého zetě a jeho žena a jejich tři děti a taky tchyně táty mého zetě a možná ještě jejich kamarádka s manželem a dvěma syny… Uf! Jen to spočítat mi dalo práci a už je mi zle, až si představím, jak se budeme muset snažit, abychom našli nějakou restauraci, kam se vejdeme…

Co je pro vás v životě nejdůležitější?

Aby mé děti byly šťastné, aby byl můj dům přístavem pro všechny ty, které miluju a aby mě pořád bavilo psát a vyprávět. A taky, aby z toho měl pořád někdo radost… A samozřejmě zdraví, protože: Dá- li Pánbůh zdraví, i hříchy budou!

Co byste vzkázala ženám, které teď čtou tento rozhovor?

Nalistujte si mé webové stránky www.halinapawlowska.cz,  kupte si některou z mých knížek a některé z našich šatů. Bude  vám pak dobře na těle i na duši. A posílám ještě tuhle radu: Když si chcete užít, tak nesmíte plužit!!!

Foto: Archiv Halina Pawlowská, profimedia.cz, shutterstock.com

25.5.2018 10:00| autor: Tereza Niesytová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist