Film Hříšný tanec letos slaví 30 let. Tohle jsi o něm určitě nevěděla

Kdo měl původně hrát v tomhle legendárním slaďáku a na čem shořelo jeho pokračování? Kde je pořádná chyba v záběru a jaká scéna vznikla úplnou náhodou? Tohle všechno se dozvíš, když budeš číst dál!

hrisny-tanec-1100x618.jpg Zdroj: profimedia.cz

Premiéra Hříšného tance proběhla 21. srpna roku 1987, takže co nevidět bude na jeho pomyslném dortu 30 svíček. Asi bychom stěží hledali někoho, kdo těchto 96 minut plných romantiky neviděl – klidně i několikrát. Všichni diváci už bezpečně vědí, že Baby nebude sedět v koutě, ale nemají ani tušení, co tomu předchází. Tady je pár perliček z natáčení!

1. Čachry s obsazením

Tanečníka Johnnyho měl původně hrát herec Val Kilmer. Ano, to je ten, co ztvárnil záporňáka s přezdívkou Iceman ve filmu Top Gun. Ten to však na poslední chvíli odmítl. I o roli Baby byla trochu mela, jelikož o ni měla zájem Sarah Jessica Parker, která později udělala díru do světa prostřednictvím seriálu Sex ve městě. Mimochodem, když Jennifer Grey alias Francis protančila při natáčení střevíce, bylo jí 27 let. Hrála tedy o deset let mladší osobu!

2. Malá chyba ve velkém záběru

Co si budeme povídat, když se snímek chýlí ke konci, jedno oko nezůstane suché. Jak Patrick Swayze skočí z jeviště a rozjede své taneční kreace mezi lidmi, všichni diváci hltají jeho pohyby. Proto se nikdo nepodivuje nad tím, že když se po otočce na kolenou zvedne z podlahy, má špinavé kalhoty – které jsou ale v následujícím záběru dokonale čisté. Trochu jsou vidět i ty chrániče, ale kdo by to řešil… Pojď se na tu scénku mrknout, vždyť tohle fakt neomrzí!

3. Improvizace, která dopadla na jedničku

Když se herci nedrží scénáře, obvykle z toho nekouká nic dobrého. Jenže tady taková odbočka mimo plán přinesla šťavnaté ovoce. Jde o moment, kdy Baby učí z legrace Johnnyho tančit a padne památná otázka: „Jak voláš na svého miláčka“? Oba protagonisté se jen zahřívali před ostrým natáčením a tohle byla humorná forma rozcvičky. Když režisér viděl, jak jim to spolu ladí, bez váhání záběry použil. Řekla bys, že tohle tam vlastně vůbec nepatřilo?

4. Nabídka, co zůstala nevyslyšena

Po obřím úspěchu a celosvětové mánii zvané Dirty Dancing tvůrci vážně uvažovali, že se pustí do pokračování ve stejném duchu. Vypsali šek na šest milionů dolarů (což o milion převýšilo celý rozpočet na první Hříšný tanec) a nabídli Patrickovi další roli a příležitost. Tanečník ale srdečně poděkoval za projevenou důvěru a slušně je poslal do háje. Asi mu tenkrát ke štěstí stačily vydělané dolary i fakt, že byl spoluautorem písně She´s Like a Wind. To je tahle, připrav si kapesník!

5. Nácvik zvedačky, při kterém šlo o zdraví

Přemýšlela jsi někdy nad tím, proč při trénování zvedačky ve vodě není párečku pořádně vidět do obličeje? Má to svůj důvod. Když se tohle točilo, venku panoval říjen. Teplota jezera tedy nebyla vůbec příjemná a projevilo se to na fialových rtech obou herců. Pohled na dva namočené zmrzlíky by trochu zkazil atmosféru! Jestli ti je divné, že i v tomhle podzimním měsíci jsou listy na okolních stromech hezky zelené, v tom má prsty štáb – přestříkal je totiž barvou.

Co ty na to, to jsou věci, vid? Kolikrát jsi Hříšný tanec už viděla, jen se pochlub a napiš nám to do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky.

Text: Lucie Feiková

Foto: Profimedia.cz

5.6.2017 10:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist