Dobrodružný životOsmanyho Laffity

Tohoto kubánského návrháře snad českým milovnicím módy nemusíme představovat, protože jeho schopnost zaujmout a někdy i šokovat je nepopiratelná a v Čechách slaví úspěchy.

Po úspěšném absolvování prestižní Akademie San Alejandro pracoval nějaký čas jako módní redaktor.

V pouhých 22 letech se dostal do Prahy a rozhodl se zde, učarován překrásným prostředím, usídlit. Začalo se mu dařit i profesně. Možná to způsobilo spojení jižanského temperamentu s tajemným kouzlem Prahy, ale z Osmanyho se stal přední český návrhář.

Důkazem toho je i poslední přehlídka nazvaná Scandalous (Skandální), která byla uvedena na terase Národní galerie. Mezi modelkami zářila například Simona Krainová, Miss Ukrajina Vlada Lytovchenko nebo dcera Světlany Nálepkové, Josefína. V dokonalých modelů se mísily barvy zlata, šeříku, oliv nebo burgundského vína. Prolínala se zde nadčasovost s trochou retra, rafinované střihy umožňovaly mužům plně rozvinout fantazii.

Oči žen se rozzářily nad množstvím a nad velikostmi šperků, které Laffita s oblibou používá ve velkém množstvím.

Ovšem co by se dalo považovat za opravdu skandální, bylo použití pravých kožešin. Možná ony se staly podmětem pro název celé přehlídky. Nedá se upřít jejich krása, ale člověku běhá mráz po zádech, když si uvědomí, kolik nevinných zvířat muselo zcela zbytečně zahynout. Snad by chtělo vnést do módy trochu pokory a přehlídky tak budou mít ušlechtilejšího ducha a smysluplnější motto.

www.osmanylaffita.com

24.6.2005 9:39| autor: Kamila

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist