České modelky, které dobyly svět: Linda Vojtová

Celé desetiletí ve špičkovém modelingu má za sebou pětadvacetileltá česká kráska Linda Vojtová, kterou na světová mola vyneslo vítězství v soutěži Elite Model Look. Retrospektivu své kariéry na fotografiích vystavuje v těchto dnech v New Yorku. Ohlíží se za minulostí, hodnotí… znamená to snad, že se chce s modelingem rozloučit?

Za štěstím do světa Linda vyrazila, když jí bylo patnáct let. Musela rychle dospět a starat se sama o sebe. Tři roky bydlela společně s dalšími dívkami v newyorském bytě pro aspirující modelky a cestovala za pracovními nabídkami. Občas to byl trochu slepičinec. „Tenkrát jsme ještě neměly notebooky a diáře v telefonech, veškeré přehlídky a focení jsme si zapisovaly na papír. Holky si pak koukaly přes rameno a porovnávaly, která má lepší zakázky, která je žádanější a žárlily na sebe,“ vypráví po letech Linda. Jistě se jí ulevilo, když si mohla dovolit vlastní bydlení.

Módní doplňky – inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie

Díky spolupráci se zvučnými jmény jako Vogue, Victoria’s Secret či Armani si brzy mohla dovolit investovat hned do několika newyorských bytů najednou. Ani pracovní veleúspěch a hromada vydělaných peněz v ní však nepotlačily pocit, že byla ochuzena o bezstarostná studentská léta. Už v patnácti se cítila o deset let starší. „Kolikrát se mi stalo, že jsem někam přijela – třeba do Argentiny – a na letišti na mě nikdo nečekal. Všechno si v tu chvíli musíte zařídit sama. To vás vychová a zároveň strašně změní. Řešíte problémy, o kterých se normálním teenagerům ani nezdá,“ vysvětlila modelka.

„Na takové cestování jsem nebyla připravená. Možná jsem s modelingem mohla trochu počkat,“ připouští Linda, která všechno zvládla díky podpoře své maminky. Ostatně byla to právě maminka, kdo ji do modelingu navezl. Sama měla zamlada podobné ambice, ale doba jí neumožnila cestovat. Linda se netají tím, že modeling nikdy nebyl jejím snem. Ale nestěžuje si. Zvykla si na New York, je tam spokojená a vyhovuje jí život po boku přítele, hudebníka Jamisona Ernesta.

„Každým rokem teď víc a víc přemýšlím, co budu dělat, až s modelingem skončím. V této chvíli pracuji na kolekci šperků Love Universe, což by měl být můj příští velký projekt,“ prozradila své plány do budoucna Linda. „S modelingem jsem začala ve věku, kdy člověk ještě pořádně nezná sama sebe, netuší, v čem by mohl být dobrý… A nikdy jsem nic jiného ani nezkusila.“ Vypadá to tedy, že obálky módních časopisů a reklamní kampaně prestižních značek brzy přijdou o svou oblíbenou “Baby Gisele”, jak se Lindě občas přezdívá kvůli její podobě s topmodelkou Gisele Bundchen. Záleží na tom, jak se jí bude dařit v nových podnikavých projektech.

15.2.2011 2:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist