Celebrity, které se otevřeně přiznaly k alkoholismu

Deprese, výčitky svědomí nebo tlak veřejnosti. To jsou jen některé důvody, kvůli kterým se slavní octili na tenkém ledě závislosti. Kdo často řídil na mol opilý a komu se vymstilo, že prorazil jako teenager?

celebrity-alkohol-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Populární osobnosti mají všechno, na co si vzpomenou – okázalé domy, luxusní auta, drahé oblečení, vzácné šperky i vlastní ostrovy určené k soukromé relaxaci. Ačkoli jim takový život v koutku duše závidí nejeden obyčejný smrtelník, velká hitparáda to zřejmě není. Jak jinak si vysvětlit, že celebrity svůj žal i deprese utápějí v alkoholu? Konkrétně s těmito tvářemi to svého času šlo hodně z kopce…

Alec Baldwin, nezodpovědný řidič

Talentovaný herec, produktivní otec a údajně i učebnicový cholerik, kterého vytáčí doběla naprosté banality. Tak nějak by se dala ve stručnosti charakterizovat hvězda snímků Nějak se to komplikuje, Je to i můj život nebo Mission: Impossible – Národ grázlů.

Tenhle chlapík měl před pár lety pěkně velký problém s náklonností k „ohnivé vodě“. Pod vlivem sedal také za volant, čímž způsobil celou řadu dopravních nehod. Když už byla situace neúnosná, Alec musel chtě nechtě docházet na terapeutická sezení, chvíli si dokonce pobyl i na odvykačce. Dnes je prý zapřisáhlým abstinentem, tedy alespoň to o sobě tvrdí.

Eva Mendes se styděla. Hodně

To, že divoké období má za sebou i jedna z nejpřitažlivějších žen filmové branže, bude pro mnohé nejspíš překvapením. Kráska sama přiznala, že po filmu Noc patří nám, kde hrála hlavní roli, propadla těžkým depresím, které často utápěla ve skleničce něčeho ostřejšího. Důvod?

Eva se cítila pod psa kvůli erotickým scénám, jež v rámci natáčení musela absolvovat. Dle vlastních slov se obávala reakcí své rodiny i toho, aby se její nahé tělo zbytečně nepropíralo v médích. Fešanda s kubánskými kořeny se nakonec zcela dobrovolně odebrala na kliniku pro závislé, kde si nechala pomoci od odborníků.

Samuel L. Jackson zažil tragédii v rodině

Celým jménem Samuel Leroy Jackson rozhodně není celebritou, kterou by nezajímaly osudy jiných lidí. Herec se totiž angažuje v aktivistických hnutích, všemi dostupnými prostředky upozorňuje na případy rasismu a tučnými šeky zásobuje i charitu.

Kdo by to byl řekl, že také tohoto dobrodince alkohol málem připravil o všechno? Stalo se tak po smrti jeho otce, se kterým sice nevycházel nejlépe, ovšem i tak ho rodinná tragédie velmi zasáhla. Už je to více než dvacet let, co se Samuel napil naposledy.

Lindsay Lohan má pověst pohromy

Tahle slečna se v showbyznysu „chytla“ už jako dítě, což se jí vlastně vymstilo. Popularita jí totiž stoupla do hlavy a katastrofa na sebe nenechala dlouho čekat. Postupně přišly trable s alkoholem, drogami i zákonem.

Série odvykacích kúr si vyžádala dlouhou hereckou pauzu, po které už byl návrat na kamerové výsluní takřka nemyslitelný. Lindsay utratila majlant za pobyty v léčebnách i kauce na policejních stanicích, a protože už skoro nic nevydělává, není na tom vůbec dobře.

Daniel Radcliffe měl pochybnosti o svém talentu

Pravdu na dně sklenky hledal i čarodějův učeň Harry Potter. Je pravdou, že alkoholismu propadl na samém začátku své kariéry, kdy prý hodně pochyboval o svém nadání. Přispěl k tomu i fakt, že se nemohl vyrovnat s tlakem, s nímž jde sláva ruku v ruce.

Nakonec problém vyřešila jistá klinika určená pro všechny, kteří sami nemají sílu zbavit se svých neřestí. V té si rodák z Británie „pronajmul“ hezký pokojík s nonstop službou.

Co na tyhle slavné závisláky říkáš? Napiš nám do diskuze pod článkem, který tě překvapil nejvíc. A teď z trochu jiného soudku… Kdo naopak nepije a nepil nikdy? To se dozvíš ve videu.

Foto: Shutterstock.com

23.1.2019 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist