6 tipů jak si užít masturbaci

Až 80% žen masturbuje. (A odborníci se shodují v tom, že 19% to jen nepřizná:-) Konec konců, masturbace je nejspolehlivější způsob, jak dosáhnout orgasmu. Sexuologové dokonce tvrdí, že je vysloveně zdravá. V neposlední řadě s ní ani neriskujete onemocnění pohlavní chorobou. A jak si ji tedy pořádně užít?

1. Vyberte si to správné místečko a čas
Důležité je vybrat si pro tuto bohulibou činnost jak správný čas, tak i místo, kde vás nikdo nebude rušit. Ujistěte se, že o děti je postaráno, a nemohou vás nepříjemně překvapit. Nezapomeňte zkontrolovat i svůj mobilní telefon (popř. vypněte vyzvánění). Nešiďte se a udělejte si hezkou atmosféru – vonné svíčky, esenciální oleje, uklidňující hudba.

2. Poznávejte se
Dejte si záležet na zkoumání svého těla. Lehněte si na postel, nebo tam, kde je vám to pohodlné. Do jedné ruky uchopte ruční zrcátko a druhou rukou si masírujte intimní partie. Seznámení s vlastním tělem je při cestě k dokonalému orgasmu zcela nezbytné.

3. Najděte své erotogenní zóny
Začít můžete například tak, že si natřete prsty lubrikačním gelem, nebo olejíčkem a začněte se v intimních partiích lehce dráždit. Můžete se hladit i celou dlaní přes klitoris a stydké pysky – zjistíte tak, jaká část vašich intimních partií je na dotyk citlivější. Můžete při tom zkoušet masírovat i svá ňadra a hladit si celé tělo.

4. Celé vaše tělo můžete proměnit v erotogenní zónu
Navlhčete si prsty vodou a nechte ji po kapkách stékat na vaše rozpálené tělo. Jemně se dotýkejte svého krku, bříška a potom zajeďte rukou prudce do oblasti třísel. Simulujte situaci opravdového sexu s partnerem, zavřete oči a zapojte fantazii!

5. Experimentujte
Jakmile máte prozkoumána svá nejcitlivější místečka, můžete zkusit trochu zaexperimentovat. Výhodou masturbace je také to, že můžete vyzkoušet třeba i to, čeho se při sexu s partnerem zdráháte, nebo se stydíte to svému protějšku navrhnout. Také můžete vyzkoušet nové pohyby nebo svalové stahy vagíny a uvidíte, zda se tím váš erotický prožitek nějak zintenzivní. Zasuňte prsty, nebo nějakou erotickou pomůcku (například vibrátor) o něco hlouběji, než jste zvyklá při sexu s partnerem. Svými prstíky můžete zabrousit i ke konečníku – mezi vagínou a konečníkem je totiž velmi citlivá část, jejímž laskáním můžete dosáhnout i kýžené nirvány. Vyhrajte si s pohyby celého těla a nebojte se při tom třeba dívat do zrcadla.

6. Zdokonalujte se
Pokud se vám masturbace na první pokus nevydaří zrovna podle vašich představ, zkoušejte to znovu a znovu. Uvidíte, že po pár pokusech nakonec dosáhnete svého a naopak možná své představy o dokonalém orgasmu i daleko předčíte. Hlavně se při masturbování snažte neustále relaxovat a nemyslete na pracovní ani rodinné problémy a záležitosti. Své nově nabyté zkušenosti navíc můžete aplikovat při sexu s partnerem. Zaručeně ho překvapíte, a to velice příjemně!

9.6.2011 4:00| autor: Elen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist