5 jednoduchých cviků pro luxusní zadeček

Máš pocit, že gravitace začíná vítězit nad tvým kdysi tak sexy zadečkem? A co takhle zkusit pár osvědčených triků, které mu vrátí zpět sexy vzhled? Londýnský trenér Russell Bateman, který dělá kouče celebritám, jako je třeba Nicole Scherzinger, ví přesně, jak na věc. Stačí lehčí trénink a i ty budeš mít tělo, kterému se nedá odolat. Tady máš pět osvědčených cviků…

Cvik 1 – Lunge Press (výpady)

 

Budeš potřebovat činky, pokud je nevlastníš, stačí naplnit dvě lahve vodou. Základem je vzpřímený postoj, chodidla v šíři boků, zátěž je na úrovni ramen. Zvedni ruce nad hlavu, jednu nohu vystrč před sebe do výpadu. Obě nohy jsou pokrčené, zadní se nedotýká země. Pánev by měla být kolmo k zemi, zkus ještě snížit těžiště. Opakuj desetkrát na každou stranu. 

Cvik 2 – Pohyb nohama ve vzduchu

Potřebuješ tyč, na kterou se pověsíš, ale pokud nejsi milovnice posiloven a doma žádnou tyč nemáš, vystačíš si i s větví. Poté zvedni obě natažené nohy přímo před sebe co nejvíce k břichu. Zkus zopakovat alespoň desetkrát. Díky tomuto cviku úžasně posílíš a vytvaruješ nejen zadeček ale i břicho.

Cvik 3 – Pejsek

Dlaně a kolena dej na zem do polohy psa. Poté nohy natáhni a posuň záda i zadeček do pozice „střechy“, v níž stojíš plnou vahou rovnoměrně na chodidlech. Pak se opět vrať na špičky, zadeček se sníží, záda jdou dopředu a kolena jedno po druhém směřuj co nejblíže k břichu. Opakuj desetkrát.

Cvik 4 – Stůl

Tento cvik je hodně za komfortní zónou, proto cvič, co ti tělo dovolí. Základem je pozice „stolu“. Zapři se vzadu rukama, prsty směřují k zadečku, pokrč obě nohy. Střídavě předkopávej nohy co nejvýše před sebe.

Cvik 5 – Squaty s výskokem

Narovnej se, chodidla na šířku boků, vystrč zadeček dozadu a pomalu jdi do dřepu (ne úplného). Pak vyskoč a ve vzduchu se otoč o 180 stupňů. Tento cvik skvěle zapojí dolní část tvého těla včetně zadečku.

 Jak cvičit co nejefektivněji?

  • Zkus všechny cviky, pak si ale vyber tři z nich, které ti budou nejvíce vyhovovat.

  • Nejlíp se to táhne ve dvou, a tak přemluv kamarádku, ať cvičí s tebou.

  • Sepiš si, čeho chceš dosáhnout na papír a ten následně připni magnetkou na lednici, svůj cíl budeš mít pořád na očích. Nebo najdi fotku z dob, kdy jsi měla podle sebe ideální postavu a šup s ní taky na lednici. Bude pro tebe skvělou motivací.

 Co ještě pomůže?

  • Spánek – Pokud spíš málo, tělo uvolňuje hormon kortizol, který potlačuje spalování tuků a zvyšuje pocit hladu.

  • Jídlo myšlenkou – Nemá cenu říkat si, že z jídelníčku úplně vyškrtneš sacharidy, když víš, že se ti to hned nepovede. Spíš si říkej, že do něj zařadíš více ovoce a zeleniny a uvidíš, že sama postupně sladkosti přestaneš vyžadovat.

  • Sex – Zvyšuje imunitu. Orgasmus u žen navíc funguje jako analgetikum – o polovinu snižuje práh bolesti, což ti pomůže při tréninkové zátěži.

  • Miluj se bezpodmínečně – Pokud nebudeš mít ráda sama sebe, pak tě nebudou mít rádi ani druzí. Vykašli se na povrchní soudy a neber si je osobně, i když jsou namířeny proti tobě. Buď si jistá svou jedinečností a svými kvalitami. To je ten nejlepší hnací motor, jaký známe.

  • Buď svá – Místo dívání se na televizi si čti, nebudeš zahlušena velkým množstvím negativních zpráv, které ti na náladě a pohodě nepřidají. Omez přijímání mailů, ale také facebook a twitter akorát vedou k prokrastinaci a namísto času, který bys strávila bezduchým sledováním trapných vtípků si běž zaběhat nebo se projít. 

Tak co říkáš, není to zase tak náročné, že? Zkusíš některé cviky? 

Foto zdroj: shutterstock.com, Pinterest.com

7.2.2017 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist