NEBOJTE SE ZMĚNY

Dřete se v posilovně, avšak veškerá snaha marná a výsledky zanedbatelné nebo dokonce žádné Možná na to jdete špatně.

NEBOJTE SE ZMĚNY

Pro dobrou fitness náladičku je třeba spoustu náležitostí, především potom čas, v dnešní době nemalé finanční prostředky a v neposlední řadě potom také viditelné úspěchy. Jelikož aerobní cvičení je věc sice krásná a vhodná pro všechny věkové kategorie, ráda ji prokládám bližším kontaktem s cvičebním železem. Jako mnozí z vás, nejsem právě nadšena, když se mě známý táže, zda JEŠTĚ nebo TAKÉ cvičím. Vedle dvoumetrového manžela, hrajícího po perné několikahodinové dřině napumpovanými svaly, pravda, budu vždy v závěsu, ovšem nemusím proto ztrácet chuť do boje se zbytečnými kilogramy. Pokud vás cvičení a návštěva posiloven nenaplňuje jako dříve, podívejte se problému na zoubek.

Předpoklad je, že se cítíte fit, předcvičování s horečkou mám zdárně za sebou a divím se, že jsem je vůbec přežila, proto nedoporučuji! Budete se cítit mnohem mnohem hůř, a cvičení nejenže neponese očekávané ovoce, ale ani dostatečný požitek z dobře vykonané práce.Vím, jaké to je vracet se byť po krátké nemoci na lavičku benče, ale vydržte.

Další schůdkem k úspěchu je odpočinek. Svaly rostou v klidu. Ten, kdo tento poznatek neví nebo podceňuje, se velice rychle přetrénuje. A taková svalová horečka, je skutečně parádní záležitost. Volte proto svůj týdenní tréninkový plán zodpovědně a s rozvahou. Nebojte se poradit s trenérem ve fitnescentru. Závěry a plný rozsah přednášky si stejně nakonec přizpůsobíte svým potřebám. Ale rozhodně budete po takovéto osvětě moudřejší a možná i nabitější energií.

Cvičíte-li 3-5 týdně a přesto na sobě nepozorujete žádné změny, potom je prý vhodné úsilí znásobit . Je třeba změnit rozvrh cviků, nejlépe je i obměnit. Stereotypu bychom se tímto způsobem měli vyhýbat každé tři měsíce. Dále je na místě sledovat, zda neposilujete se stejnou váhou jako před rokem. Naproti tomu nestačí pouze zvedat činky, je třeba svaly cítit. Málokdo své svaly skutečně vnímá. Kdesi jsem se dočetla, že pokud odcházíte z posilovny a svaly vás příjemně nehřejí, málo jste se snažili.(Podotýkám, že hřát a pálit je rozdíl. Při pálení, si koledujete o slušný malér). Obzvláště pro ženy platí, že je mnohdy lépe zvýšit počet opakování než přidat čince kotouče.

No a ještě něco na závěr. Cvičení, které vás nebaví, nemá smysl. Zkuste si jej jakkoli zpříjemnit. Pomůže tréninkový partner podobného ražení, rázná doprovodná hudba, cvičební obleček, opálený zevnějšek a glukóza, která dodá tělu elán a nepustí vniveč svalovou hmotu.
O dalších přípravcích podporujících vaši píli, polemizovat nebudu, jen dodám, že bez potřebného přísunu proteinových nápojů, spalovačů tuků, aminokyselin a podnětných iontových životabudičů to prostě nejde. Trh je stále přeplněn různými novinkami, které jistě doceníte přímo v praxi. Zde bych ještě chtěla uvést, že je dost podstatné, jak vysoké máte cíle. Pokud se nezastavíte před ničím a pro pocit z dočasně úžasného zevnějšku jste ochotni obětovat zdraví, je to jen vaše rozhodnutí a potom příroda s vámi. Pro dívky a ženy, jež se třesou, aby neměly ty „ošklivé boule“, jako steroidové kulturisty na fotkách a plakátech, dodávám, že TO se jim bez potřebného hormonálního vybavení nemůže stát! Ono totiž, ač se to nezdá, uhníst si na sobě nějaký ten sval je setsakramentská dřina.

No a když už jsme požili, tedy přemítáme o tom deliriu co jíst a co ne, vzpomínám na radu mistryně Olgy, která mimo jiné doporučovala skončit s „odměňováním se“ po cvičení. Diagnózu a důsledky tuků ve stravě všichni známe, proto se jednoduše nepřejídejme a budeme se cítit i vypadat lépe. Tak, doufám, že jsem vám mohla být nápomocna při dalším uvolňování endorfinu. Pěkně si zacvičte a mějte příjemný den.

14.10.2002 12:00| autor: Markéta Dušková
Více o tématu: posilovna

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist