Strašidelné Vánoce princezny Kate

Půvabná a obdivovaná princezna Kate tráví letos coby manželka prince Williama první Vánoce s královskou rodinou. Příbuzenstvo ji přijalo s vřelostí, ale jestlipak se zalíbí také duchům na zámku v Norfolku?

Rozlehlé sídlo Sandringham z 18. století, kde královská rodina oslavuje vánoční svátky, skrývá řadu úzkých chodbiček a proslýchá se, že v něm straší. „Každý věří, že tu sídlí duchové. Řada lidí se tu s nimi setkala, včetně prince Charlese. V zámku jsou zákoutí, kde se nikdo nechce zdržovat o samotě, a princezně Kate o všech řekneme. Kdyby sama šmejdila chodbami, mohla by se dočkat nepříjemného překvapení,“ uvedl jeden z dvořanů.

Někdy v polovině 80. let se princ Charles se svým kamarádem na zámku prohrabával starými spisy, když v tom oba pocítili podivný chlad. Byli přesvědčeni, že za nimi někdo stojí – ale když se otočili, nikdo tam nebyl.

Hodně strašidelných událostí se odehrálo v knihovně. Jsou tu staré hodiny, jejichž ručičky se občas pohybují samy od sebe. Jednou tady usnul jeden sloužící, a probudily ho knihy létající z přihrádek,“ vypráví dvořan.

V roce 1996 lokaj Shaun Croasdale vylétl strachy až ke stropu, když spatřil ducha královnina oddaného sluhy Tonyho Jarreda, který zemřel rok předtím. Královna lokaje povolala, aby jí všechno vylíčil osobně. „Věřila mu každé slovo. Před královnou není radno o duchách žertovat,“ doplnil dvořan.
[[related]]
První Vánoce v královské rodině tedy vypadají pro novopečenou princeznu dobrodružně. Její manžel, princ William, prožil malé dobrodružství už v minulých dnech, kdy se svou chotí navštívil londýnské středisko pro bezdomovce, kam jako malý chlapec docházel na dobročinné návštěvy se svou matkou. Osobně pomáhal s přípravou svátečních masových taštiček a perníků, a s jednou bezdomovkyní si dokonce zatančil… Zdá se tedy, že letošní Vánoce jsou pro oba královské manžele něčím výjimečné…

23.12.2011 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist