Největší trapasy na vánočním večírku. Pozor na přemíru alkoholu i líbání s kolegy

Vánoční večírky jsou právě teď v plném proudu. Chystáš se na ten svůj také? Pak si dej pozor, ať si tam neuřízneš pořádnou ostudu. Jaké trapasy se ti mohou přihodit a co by šéf nemusel rozdýchat?

vanocni-vecirek-trapasy--1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Vánoční večírky jsou v plném proudu, obzvlášť s těmi firemními se roztrhl pytel. Firemní party je ale pořád firemní a tak bys měla mít na paměti, že vše vidí tvůj šéf i kolegové. Pozor by sis měla dávat především na alkohol, který nejenže v těchto sychravých dnech oslabuje tvou imunitu, ale také si můžeš uříznout pěknou ostudu. Na co by sis rozhodně měla dát pozor?

Šéf je prostě šéf

Ve většině firem se dodržuje nějaká hierarchie a tak bys na večírku neměla příliš propadnout alkoholu, zvlášť nejsi-li na něj zvyklá, protože není nic trapnějšího, když najednou začneš svému nadřízenému tykat a vést před ním opilecké řeči nebo si dokonce vylívat srdce nad těžkým osudem a brečet mu na rameni. Jasně, šéf je taky jen člověk a určitě by to pochopil, jen to z tvé strany není profesionální a i jeho stavíš do těžké pozice. Protože jak ti má pak druhý den zadat úkol nebo nařídit, že pojedeš na služební cestu, když jsi mu předešlý večer vyprávěla, jak máš sebevražedné sklony? Pak se nesmíš divit, že místo úkolů tě možná bude čekat výpověď. Trochu kruté? Některé firmy si prostě zakládají na slušném chování a opilecké bláboly to fakt nejsou. Své o tom ví třicetiletá Lucie:

„Na jednom firemním večírku jsem se opila a potom se vsadila s kámoškou, že svedu svého nadřízeného. Přišlo mi to tehdy jako výborný nápad. Manželce mého šéfa a vlastně i šéfovi, bohužel, vůbec, takže mě vyprovodili nejen z večírku, ale i z firmy. Dodnes se za to stydím a na firemních večírcích nikdy nepiju alkohol.“

Líbačka se sexy kolegou ti může zavařit

Alkohol uvolňuje zábrany, o tom není pochyb a tak se snadno může stát, že pokud to s ním přeženeš, najednou ti bude připadat kolega prostě k sežrání. Jenže vášnivé líbání na firemním večírku je prostě něco jiného než na nějaké diskotéce. Nejen že se takové důvěrnosti na firemní party vůbec nehodí, ale také tím pošramotíš vztahy na pracovišti. Než si dáš další sklenku vína a vrhneš se na svého kolegu, zapřemýšlej nad tím, jak se druhý den v kanceláři budeš cítit. Narážky ostatních kolegů za jeden polibek opravdu nestojí.

Nedokazuj, co všechno bláznivého umíš

V kanceláři jsi šedá myška a na večírku máš chuť ukázat, co v tobě ve skutečnosti je? Zadrž! Samozřejmě, že na party nějaká ta sranda být musí, ale pokud jsi spíše introvert, a najednou se snažíš předvádět a dodáváš si na kuráž jedním panákem za druhým, nemůže to dobře dopadnout. Nikdo po tobě nechce, abys seděla u jednoho drinku jako myška, ale je rozdíl, pokud řekneš nějakou zábavnou historku nebo tančíš jako smyslů zbavená na stole.

Pokud jsi ty šéf

Jednoduché to na večírcích nemají ani ti, co jsou na druhé straně – tedy ve vedoucích pozicích. Samozřejmě, že se ke svým podřízeným budeš chovat přátelsky, ale nepřeháněj to. Určitě bys neměla všem pod vlivem alkoholu říkat, jak jsou úžasní, dostanou přidáno a volna, kolik budou chtít. Protože druhý den přijde vystřízlivění a dojde ti, že není možné sliby dodržet. A za druhé by ses před lidmi, které vedeš, neměla opít do němoty.

„Svůj první vánoční večírek ve vedoucí pozici jsem vůbec nezvládla,“ přiznává Dana (29 let). „Byla jsem tak nervózní, že jsem si dodala kuráž pár panáků, pak jsem si s každým potykala, slíbila jim všechno, oč si řekli. O to krutější bylo vystřízlivění. Všichni si mě zařadili jako kámošku a moje autorita byla nenávratně pryč. Musela jsem nakonec změnit místo, protože se mi ji nepodařilo vybudovat zpět. Dnes už bych takovou pitomost nikdy neudělala.“

A co ty a vánoční večírky? Povedl se ti někdy pořádný trapas? Nebo si na takové věci dáváš pozor? Napiš nám do diskuze nějakou zábavnou historku, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com

17.12.2018 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist