Femina.cz » Magazín » Zábava » Prahu roztancuje světová jednička - DJ Paul van Dyk

Prahu roztancuje světová jednička - DJ Paul van Dyk

Prahu roztancuje světová jednička - DJ Paul van Dyk

Magazín: Zábava | vydáno 10. 08. 2007

Nejpopulárnější DJ současnosti Paul van Dyk se i letos představí v Praze, tentokrát v rámci světového turné k novinkovému albu „In Between“.

 

V pátek 14. září vystoupí nejlepší DJ současnosti v pražské T-Mobile Areně na akci Paul van Dyk „In Between“ Album Tour. PAUL VAN DYK předvede své umění v exkluzivním tříhodinovém setu, při kterém kombinuje technologie Serato Scratch Live a Ableton Live doplněné hraním na klávesy. Tento styl je unikátní - není typickým hraním z vinylů či CD, jak jej známe od většiny dýdžejů, ale kombinací hraní hudby hned ze tří nástrojů – kláves a dvou počítačů, ve kterých DJ hudbu přímo na místě „živě“ mixuje.

 


Vedle hlavní hvězdy dále na show vystoupí domácí jednička MICHAEL BURIAN, který představí své nové vydavatelství Bohemian recordings, v němž v březnu vydává vlastní Michael Burian DVD. Dalším hostem bude polský DJ a producent ANGELO MIKE, kterého jsme mohli kromě pravidelných vystoupení na největších parties v sousedním Polsku naposledy vidět a slyšet na listopadové párty Combi: Nations. Posledním ze seznamu vystupujících umělců je DJ a producent PACIFIC. Tento mladý talentovaný Nizozemec má na svém kontě několik povedených skladeb a remixů, které i sám Paul Van Dyk několikrát zařadil do svých setů.

 


Vstupenky na akci Paul van Dyk „In Between“ Album Tour, která začíná od 21:00 hodin a potrvá až do šesti do rána, jsou v prodeji exkluzivně v síti Ticketpro. Album „In Between“ Paula van Dyka vychází v Čechách 27. srpna v labelu Universal Music. Obsahuje 17 originálních skladeb a hostuje na něm několik zajímavých zpěváků jako David Byrne, Ashley Tomberlin, Wayne Jackson nebo Jessica Sutta z Pussycat Dolls. Z posledně jmenované spolupráce je právě vydán pilotní singl White Lies.

Paul van Dyk – největší DJ hvězda současnosti

Držitel nominace Grammy a světově proslulý DJ a producent Paul van Dyk nadále vévodí žebříčkům hitparád elektronické hudby, stejně jako žebříčkům popularity po celé zeměkouli. „PvD“, jak mu přezdívají jeho fanoušci, zaujímá již podruhé za sebou prvním místo v anketě „Top 100 DJ´s Poll“ časopisu DJ Mag, což mu právem přináší titul nejpopulárnějšího DJ naší planety. Jeho nové autorské album In Between, na kterém spolupracoval s umělci jako David Byrne nebo Jessica Sutta z Pussycat Dolls, bude v obchodech v srpnu letošního roku. A právě v rámci světového turné k tomuto albu zavítá Paul i do pražské T-Mobile Arény.

 PvD je známý jako jeden z nejvíce pracovitých umělců. Jeho turné napříč všemi kontinety jsou pravidelně vyprodána, jako headliner vystupuje na nejdůležitějších světových festivalech a současně s tím si buduje obrovsky úspěšnou producentskou kariéru. Na celém světě prodal přes 3 miliony alb, spolupracuje s velkými hvězdami jako Depeche Mode nebo Justin Timberlake.

 


Kromě desítek prestižních hudebních ocenění v hudební oblasti má PvD na svém kontě i celou řadu zajímavých projektů, mezi které můžeme zařadit hudbu vytvořenou pro reklamní kampaně značek Motorola, HBO, Land Rover nebo Jeep, dale hudební účast na několika filmech či soundtrack k filmu Zurdo, za který dostal prestižní mexickou cenu Ariel Award.

 


 Vedle aktivit na hudebním poli Paul vad Dyk věnuje velkou část svého života politice a sociální sféře. Podporuje dětské charitativní projekty v Indii a  spolupracuje s německým červeným křížem na pomoci chudým dětem v Berlíně.


Paul van Dyk se narodil v městě Eisenhuettenstadt ve východní části Německa, ale vyrostl v socialistickém Východním Berlíně. V této části pochopitelně neexistovala klubová kultura, takže jeho jediný kontakt se západní kulturou a taneční muzikou bylo rádio. V počátcích svě hudební kariéry v roce 1990 hrával Paul van Dyk v nejrůznějších berlínských klubech. V roce 1994 vydal první album „45 RPM”, ale až jeho druhé album „Seven Ways” a singl „For an Angel” jej vynesly mezi světovou DJskou elitu. Následovalo album Out There & Back, mixovaná řada kompilací Politics of Dancing, Global nebo DVD, které ilustruje jeho vlastní zkušenosti z cest po světě.Paul van Dyk je rovněž tvůrcem revolučního a vizionářského konceptu, který umožňuje uživatelům internetu legální stahování elektronické hudby:  VONYC.com – kombinace rádia a download shopu.


Paul van Dykův diář je neuvěřitelně nabitý vystoupeními po celém světě, s pravidelnými zastávkami na nejdůležitějších událostech od New Yorku přes Londýn, Ibizu, Indii, Čínu po Malajsii. V minimálním volném čase PvD vysílá pravidelně každý čtvrtek večer vlastní rozhlasovou show „VONYC Sessions”.

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
11. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

23. 01. 2017 Horoskop Panna

Pokud narazíš na škarohlída, který se ti bude snažit zkazit jinak báječný den, nemilosrdně mu zabouchni před nosem a ... Celý horoskop

Karta dne

Tři poháry
Máš nejvyšší čas začít slavit a věnovat se alespoň na malou chvíli jen sama sobě a svým potřebám. Máš pocit, že žádné nemáš? Omyl! Samozřejmě, že máš a jako žena si mů...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist