Femina.cz » Magazín » Zábava » Prahu roztancuje světová jednička - DJ Paul van Dyk

Prahu roztancuje světová jednička - DJ Paul van Dyk

Prahu roztancuje světová jednička - DJ Paul van Dyk

Magazín: Zábava | vydáno 10. 08. 2007

Nejpopulárnější DJ současnosti Paul van Dyk se i letos představí v Praze, tentokrát v rámci světového turné k novinkovému albu „In Between“.

 

V pátek 14. září vystoupí nejlepší DJ současnosti v pražské T-Mobile Areně na akci Paul van Dyk „In Between“ Album Tour. PAUL VAN DYK předvede své umění v exkluzivním tříhodinovém setu, při kterém kombinuje technologie Serato Scratch Live a Ableton Live doplněné hraním na klávesy. Tento styl je unikátní - není typickým hraním z vinylů či CD, jak jej známe od většiny dýdžejů, ale kombinací hraní hudby hned ze tří nástrojů – kláves a dvou počítačů, ve kterých DJ hudbu přímo na místě „živě“ mixuje.

 


Vedle hlavní hvězdy dále na show vystoupí domácí jednička MICHAEL BURIAN, který představí své nové vydavatelství Bohemian recordings, v němž v březnu vydává vlastní Michael Burian DVD. Dalším hostem bude polský DJ a producent ANGELO MIKE, kterého jsme mohli kromě pravidelných vystoupení na největších parties v sousedním Polsku naposledy vidět a slyšet na listopadové párty Combi: Nations. Posledním ze seznamu vystupujících umělců je DJ a producent PACIFIC. Tento mladý talentovaný Nizozemec má na svém kontě několik povedených skladeb a remixů, které i sám Paul Van Dyk několikrát zařadil do svých setů.

 


Vstupenky na akci Paul van Dyk „In Between“ Album Tour, která začíná od 21:00 hodin a potrvá až do šesti do rána, jsou v prodeji exkluzivně v síti Ticketpro. Album „In Between“ Paula van Dyka vychází v Čechách 27. srpna v labelu Universal Music. Obsahuje 17 originálních skladeb a hostuje na něm několik zajímavých zpěváků jako David Byrne, Ashley Tomberlin, Wayne Jackson nebo Jessica Sutta z Pussycat Dolls. Z posledně jmenované spolupráce je právě vydán pilotní singl White Lies.

Paul van Dyk – největší DJ hvězda současnosti

Držitel nominace Grammy a světově proslulý DJ a producent Paul van Dyk nadále vévodí žebříčkům hitparád elektronické hudby, stejně jako žebříčkům popularity po celé zeměkouli. „PvD“, jak mu přezdívají jeho fanoušci, zaujímá již podruhé za sebou prvním místo v anketě „Top 100 DJ´s Poll“ časopisu DJ Mag, což mu právem přináší titul nejpopulárnějšího DJ naší planety. Jeho nové autorské album In Between, na kterém spolupracoval s umělci jako David Byrne nebo Jessica Sutta z Pussycat Dolls, bude v obchodech v srpnu letošního roku. A právě v rámci světového turné k tomuto albu zavítá Paul i do pražské T-Mobile Arény.

 PvD je známý jako jeden z nejvíce pracovitých umělců. Jeho turné napříč všemi kontinety jsou pravidelně vyprodána, jako headliner vystupuje na nejdůležitějších světových festivalech a současně s tím si buduje obrovsky úspěšnou producentskou kariéru. Na celém světě prodal přes 3 miliony alb, spolupracuje s velkými hvězdami jako Depeche Mode nebo Justin Timberlake.

 


Kromě desítek prestižních hudebních ocenění v hudební oblasti má PvD na svém kontě i celou řadu zajímavých projektů, mezi které můžeme zařadit hudbu vytvořenou pro reklamní kampaně značek Motorola, HBO, Land Rover nebo Jeep, dale hudební účast na několika filmech či soundtrack k filmu Zurdo, za který dostal prestižní mexickou cenu Ariel Award.

 


 Vedle aktivit na hudebním poli Paul vad Dyk věnuje velkou část svého života politice a sociální sféře. Podporuje dětské charitativní projekty v Indii a  spolupracuje s německým červeným křížem na pomoci chudým dětem v Berlíně.


Paul van Dyk se narodil v městě Eisenhuettenstadt ve východní části Německa, ale vyrostl v socialistickém Východním Berlíně. V této části pochopitelně neexistovala klubová kultura, takže jeho jediný kontakt se západní kulturou a taneční muzikou bylo rádio. V počátcích svě hudební kariéry v roce 1990 hrával Paul van Dyk v nejrůznějších berlínských klubech. V roce 1994 vydal první album „45 RPM”, ale až jeho druhé album „Seven Ways” a singl „For an Angel” jej vynesly mezi světovou DJskou elitu. Následovalo album Out There & Back, mixovaná řada kompilací Politics of Dancing, Global nebo DVD, které ilustruje jeho vlastní zkušenosti z cest po světě.Paul van Dyk je rovněž tvůrcem revolučního a vizionářského konceptu, který umožňuje uživatelům internetu legální stahování elektronické hudby:  VONYC.com – kombinace rádia a download shopu.


Paul van Dykův diář je neuvěřitelně nabitý vystoupeními po celém světě, s pravidelnými zastávkami na nejdůležitějších událostech od New Yorku přes Londýn, Ibizu, Indii, Čínu po Malajsii. V minimálním volném čase PvD vysílá pravidelně každý čtvrtek večer vlastní rozhlasovou show „VONYC Sessions”.

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
11. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

27. 03. 2017 Horoskop Beran

Potkala jsi prima chlapa a máš pocit, že by to mohl být ten pravý? Ještě než se budeš vrhat do společného bydlení neb... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist