Femina.cz » Magazín » Zábava » Lisa Kudrow

Lisa Kudrow

Lisa Kudrow

Magazín: Zábava | autor: Wanda | vydáno 30. 07. 2008

Dnes slaví své 45. narozeniny představitelka nezapomenutelné Phoebe ze seriálu Přátelé, Lisa Kudrow.Lisa Kudrow se narodila 30. července 1963 ve městě Encino v Californii. Její otec Lee Kudrow je lékař a matka Nedra Kudrow pracovnice v cestovní kanceláři. Už na základní škole se Lisa začala zajímat o herectví, avšak toužila jít v otcových šlépějích – po střední škole se vrhla na studium Bilogie na Vassar College v New Yorku, které zdárně ukončila v roce 1985. Věřila, že uskuteční kariéru v lékařském výzkumu spolu se svým otcem v Los Angeles.

Šťastná náhoda nebo zřejmě osud tomu chtěli, že komediant Jon Lovitz přítel Lisina bratra, v ní rozeznal její přirozený komediální talent a umožnil jí zahrát si v Saturday Night Live, velmi populární americké komediální show. Od té doby si velmi zamilovala hraní, které v ní navíc podpořil Lovitz, když jí poslal na konkurz do improvizační-komedie Groundlings. Nejprve byla odmítnuta, ale v roce 1989 se po studiu komediálního herectví nakonec stala členem týmu herců Groundlings.

Než však přišla veleúspěšná role Phoebe v Přátelích, musela Lisa Kudrow zažít ještě několik zklamání. Lisa byla původně obsazena do důležité role v seriálu Frasier, ale byla těsně před natočením pilotního dílu nahrazena Peri Gilpinovou.

Lisa také doufala, že její občasná role střelené servírky Ursuly v seriálu Jsem do tebe blázen "Mad About You" postupně přeroste do trvalého obsazení v seriálu, což se nestalo.

Poté ale již byla Lisa obsazena do role Phoebe, která původně nebyla napsána jako jedno z dvojčat, producenti se ale rozhodli využít této příležitosti a propojit tak Phoebe a Ursulu. Lisa Kudrow byla za svůj komediální výkon v první sérii sitcomu nominována na cenu Emmy.

Mimo televizních vystoupení se také Lisa objevila v mnoha filmech uvedených do kin, jako Romy a Michele "Romy and Michele's High School Reunion" (1997), "Clockwatchers" (1997), Všichni moji muži "The Opposite of Sex" (1998), Přeber si to "Analyze This" (1999), zde si zahrála po boku Roberta De Nira nebo Zavěste, prosím "Hanging Up" (2000), kde si zahrála po boku Meg Ryan. V našich kinech jsme ji naposledy mohli vidět jako Denise v romantické komedii P.S. Miluji Tě "P.S. I Love You" (2007).

V roce 1997 ji časopis People zařadil do seznamu nejhezčích žen světa. Lisa také získala mnoho cen a uznání za její herecké umění, včetně ceny pro televizní herce za mimořádný výkon v komediálním seriálu Přátelé "Friends".

V roce 2000 se po široce publikované bitvě s NBC, si Lisa Kudrow a spoluherci ze seriálu Přátelé, Jennifer Aniston, Courtney Cox- Arquette, Matthew Perry, Matt LeBlanc, a David Schwimmer vyjednali honorář 750 000 dolarů za epizodu, čímž se stali nejlépe placenými hvězdami televize v historii.

Lisa a její manžel, Francouz Michael Stern, mají syna Juliana Murray.

 

 

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Pro hedvábně jemnou, jasnou a čistou pleť!

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 22. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 02. 2017 Horoskop Lev

Jako můra za světlem se budeš táhnout tam, kde je zábava a společnost lidí. Doma na tebe bude padat splín z toho, že ... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist