Femina.cz » Magazín » Celebrity » Tleskáme! Angelina Jolie se dobrovolně vzdala prsou.

Tleskáme! Angelina Jolie se dobrovolně vzdala prsou.

Tleskáme! Angelina Jolie se dobrovolně vzdala prsou.

Magazín: Celebrity | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 15. 05. 2013

Angelina Jolie, kolikrát už byla vyhlášena nejpřitažlivější celebritou? Pyšnila se krásnými plnými ňadry. Přesto se svých předností dobrovolně rozhodla vzdát! Protože daleko důležitější než být sexy, je být naživu.

Herečka potvrdila, že podstoupila dvojitou mastektomii, tedy odstranění obou prsů, protože jí podle lékařských testů hrozilo z 87 %, že dostane rakovinu prsu. Jolie se pro operaci rozhodla, když vyšlo najevo, že je nositelkou BRCA1 rakovinového genu.

Angelina Jolie si na své zdraví začala dávat větší pozor poté, co jí zemřela maminka. Marcheline Bertrand zesnula v pouhých 56 letech na rakovinu vaječníků. Geny jsou neúprosné a bohužel i slavná hollywoodská herečka mohla na 50 % onemocnět právě touto chorobou. To ale nechtěla za žádnou cenu dopustit. Hlavně kvůli své početné rodině. Jolie se svěřila, že slíbila svým dětem, že nedopustí, aby jim smrtelná nemoc vzala mámu.

Doktoři mi oznámili, že jsem z 87 % ohrožena rakovinou prsu a z 50 % rakovinou vaječníků, s tím že riziko může být u každé  ženy trošku jiné,“ říká statečná Angelina, která se rozhodla vzdát se svých vnad a tím co možná nejvíce minimalizovat riziko. Po boku jí v těžkých chvílích věrně stál její životní partner Brad Pitt, i to jí velmi pomohlo.

Cítím se silnější, musela jsem podstoupit zásadní rozhodnutí. To ale v žádném případě nepotlačilo mé ženství,“ dodává herečka, která doufá, že svou rozumnou volbou bude příkladem tisícům žen, které jsou v podobné kritické situaci, v jaké byla sama ještě před několika měsíci. Ročně zemře na rakovinu prsu 350 tisíc žen.

Domácí tělové mléko

Domácí tělové mléko

Po dlouhé zimě většina z nás touží vylepšit a vyživit pokožku a pleť. Nemusíte ji však kvůli tomu...

Cesta statečné Angeliny

2. února - Angelina začala s tříměsíční léčbou předcházející dvojitou mastektomii. Procedura byla zahájena odstraněním bradavky.

16. února - herečka podstoupila hlavní operaci. Trvala 8 hodin a během ní došlo k odstranění prsní tkáně.

11. dubna - Angelina vystupuje na summitu G8 v Londýně.

20. dubna - během rekonstrukce prsou byly do ňader vloženy implantáty.

27. dubna - podstupuje máma tří vlastních a tří adoptovaných dětí finální lékařský zákrok. Potvrzuje, že operace proběhla vpořádku a že se nyní riziko rakoviny prsu snížilo z 87 % na 5 %.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
20. 05. 2013 pepina . (reakcí: 0)
16. 05. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
16. 05. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
15. 05. 2013 lidka2 . (reakcí: 0)
15. 05. 2013 viki11 prsa (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Jemně vyživuje a oživuje pleť...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

24. 01. 2017 Horoskop Beran

Neočekávej, že se něco zásadního změní ve vztahu s partnerem, pokud chceš změnu, zamysli se, proč se na tebe valí jed... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Teď je zapotřebí, abys byla objektivní a nedovolila své mysli, aby tě ovládl strach či pochybnosti. Zapoj zdravý selský rozum a rozhoduj se bez negativních emocí. Bude...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist