Femina.cz » Magazín » Celebrity » Spisovatelka Hana Hindráková: Jeden z minulých životů jsem určitě prožila v Keni!

Spisovatelka Hana Hindráková: Jeden z minulých životů jsem určitě prožila v Keni!

Spisovatelka Hana Hindráková: Jeden z minulých životů jsem určitě prožila v Keni!

Magazín: Celebrity | autor: Petra Martišková | vydáno 02. 04. 2015

Skloubit dohromady cestování, psaní knih a péči o miminko musí být neskutečně obtížné, přesto se to naší spisovatelce Hance Hindrákové daří na výbornou. Právě teď vychází její zbrusu nová kniha Očarovaná a my jsme ji při té příležitosti vyzpovídali.

Jak jste se dostala k psaní, věděla jste už od dětství, že chcete být spisovatelkou?
Věděla. Psaní mě bavilo už od základní školy a ve čtrnácti letech jsem napsala svůj první román. Bohužel ho nakladatelství odmítlo a mě to tenkrát od psaní na několik let odradilo.

Vzpomenete si ještě na svoje první literární pokusy?
Můj první román byl pro dívky a jmenoval se Láska z vandru. Psala jsem o své první lásce. Když jsem si to s odstupem několika let přečetla, pochopila jsem, proč mi to nakladatelství nechtělo vydat.

Vaše knihy jsou inspirované vaší druhou láskou, kterou je cestování, co Vás na zemích Afriky tak fascinuje?
Všudypřítomné barvy, rozmanitost, tajuplnost, víra v čarodějnice, blízkost k přírodě, daleké horizonty, lidé, život v přítomnosti, spousta slunce.

Kdybyste si měla vybrat místo na Zemi, kde byste mohla žít, kde by to bylo?
V Keni - buď v Nairobi, nebo někde u Indického oceánu.

Co se Vám na Africe nejvíce líbí?
Těžko říct. Je to spousta věcí. Ale pokaždé, když tam přiletím, tak mám pocit, jako bych už tam někdy žila. Jako bych tam byla doma. Nemám úplně jasno v tom, jestli věřím v minulé životy, ale pokud bych věřila, řekla bych, že jeden z nich jsem určitě prožila v Nairobi v Keni.

Být spisovatel v naší malé zemičce není zrovna jednoduché, dokáže Vás psaní uživit?
Já jsem teď na mateřské a předtím jsem u psaní pracovala na plný úvazek. Po mateřské bych se chtěla zkusit psaním živit. Psaní knížek jako takové Vás neuživí (pokud nejste Michal Vieweg), ale když se k tomu přidají autorská čtení, besedy a příspěvky do časopisů, tak už se to dá. Pokud tedy člověk není moc náročný, nebo nesplácí nějakou obří hypotéku.

Poradíte všem našim nadšeným čtenářkám, které by se také chtěly stát spisovatelkou, co pro to musí udělat?
Vydržet, psát, nenechat se demotivovat případným odmítnutím od nakladatelství a neposlouchat lidi, kteří jim říkají, že spisovatelů už je moc.

Využíváte služeb agentury, nebo bojujete za své knihy s nakladatelstvím sama?
V Čechách mě nikdo nezastupuje a podmínky s nakladatelstvími si vyjednávám sama. Na anglický překlad knihy Děti nikoho jsem si domluvila agenturu.

V současné době pracujete na nové knize, na co se mohou čtenáři těšit?
Dokončuji román Lovci lebek, který vypráví příběh Jaroslava Jelínka. Posledních deset let zatemnila Jaroslavův mozek jediná myšlenka. Myšlenka na pomstu. Tehdy boss ukrajinské mafie zastřelil jeho kolegu Lukyho a zůstala po něm těhotná žena. Ačkoliv Jaroslav konečně dostal nabídku práce u speciální jednotky Lovci lebek, má ke spokojenosti daleko. Život mu komplikují nevyřešené dluhy z pokeru a sílící tlak vymahačů. Problémy vygradují manželčinou nevěrou a Jaroslav nechá ze vzteku zmlátit svého soka v lásce. To ovšem netuší, že má pletky s mafií. Pracovní úspěchy střídají neúspěchy. Ačkoliv dopadnou celoevropsky hledaného pedofila z Anglie, nepodaří se jim zabránit znásilnění a vraždě sedmileté Amálky. Ukrajinská mafie posílá do Čech nebezpečného nájemného vraha, aby zlikvidoval nepohodlné svědky, po nichž pátrá i Jaroslavova jednotka. Zdá se, že nájemný vrah s andělskou tváří je vždy o krok napřed. Svědci umírají dříve, než je nalezne speciální jednotka. Nakonec se v opuštěné chatě uprostřed hustých krkonošských lesů strhává boj o posledního, nejdůležitějšího svědka Königa.

Pracujete také na scénáři k celovečernímu filmu, můžete nám prozradit víc? S kým budete spolupracovat?
Zatím jsem dokončila námět a nyní ho nabízím a vyčkávám na odezvu. Jedná se o námět na film z tanečního prostředí. Víc zatím neprozradím.

Právě teď se objevila na knižních pultech žhavá novinka, román Očarovaná. Přiblížíte nám ji trošku?
Očarovaná je o čarodějnictví, závislosti na alkoholu, rodinných vztazích a lásce. Vypráví příběh dvou sester, které k sobě našly cestu, až když se jedna z nich ocitla v ohrožení života. Kateřina odlétá do Keni čerpat inspiraci pro nový román. Jenže uvidí, něco co neměla, a tím nad sebou vynese rozsudek smrti. Sandra tuší, že se sestře přihodilo něco zlého. Vydá se na stejně nebezpečnou cestu a upadne do pasti kmenových tabu, kouzelných rituálů a mocných kleteb...

Co Vám dává energii do psaní?
Mám to spíš obráceně... psaní mi dává energii. Nikdy mě ještě nic tolik nebavilo.

Měla jste někdy chuť s tím praštit?
Měla a jednou jsem to i udělala. Ale teď jsem moc ráda, že jsem se k psaní zase vrátila. Kdybyste mi před deseti lety řekla, že budu mít teď vydané čtyři romány, nevěřila bych.

Které autory máte ráda?
Jamese Rollinse, Dana Browna a Barbaru Woodovou.

Jaké jsou vaše nejbližší plány? Čeká vás v nejbližší době opět výlet do světa?
Mám teď šestitýdenní miminko, takže během následujících několika měsíců žádnou dalekou cestu neplánuji. Na příští rok jsem pozvaná do Ghany a manžel mi slíbil, že syna pohlídá. Tak uvidím, jestli se to podaří.

My samozřejmě Hance přejeme (už kvůli nám nadšeným čtenářům), aby se jí její sny a plány plnily a mohla pro nás psát další skvělé knížky. A pokud jsi ještě žádnou knížku od Hanky nečetla, pak si nezapomeň spolu snámi zasoutěžit. Vyhrát můžeš novinku s názvem Očarovaná. Soutěžit můžeš zde.

Počet míst na sezení je omezen. V případě zájmu si je rezervujte na emailu hana.hindrakova@yahoo.com

Foto zdroj: Archiv Hanky Hindrákové

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
03. 04. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
02. 04. 2015 pepina . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

26. 03. 2017 Horoskop Rak

Pokušení podvést partnera dnes bude velmi silné, ale nedělej to, pokud o toho svého nechceš přijít. Nevěra by se velm... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist