Femina.cz » Magazín » Celebrity » Mádl a Kotek v další kontroverzní kampani

Mádl a Kotek v další kontroverzní kampani

Mádl a Kotek v další kontroverzní kampani

Magazín: Celebrity | autor: Libuše Burger | vydáno 06. 06. 2011

Jirka Mádl opět dokazuje, že není jen postavou z komerčních komedií. Po kampani Přemluv bábu, která nabádala k bojkotu komunistické strany ve volbách, chce podpořit nevidomé. Jeho nový osvětový videoklip nese příznačný název: Slepec hovno vidí!

Klip s Jirkou Mádlem a Vojtou Kotkem v hlavních rolích vznikl ve spolupráci s Centrem podpory pro zrakově  postižené žáky a společností Brailcom, která vyvíjí speciální počítačové pomůcky pro  slabozraké a nevidomé. Mádl v něm hraje nevidomého mladíka a s bílou holí a psíkem  demonstruje, jak je těžké obejít se v dnešní době bez možnosti zrakového vjemu. Vojta Kotek  mu coby průvodce vysvětluje, jak si za pomocí technických novinek napíše a přečte dopis,  prohlédne internetové stránky nebo odešle e-mail.

"Pro nás vidící je to naprosto nepředstavitelný pocit, že bychom najednou byli odkázáni na  nějaký syntetický hlas a vlastní představivost. Pro nevidomé, kteří ještě donedávna neměli  vůbec žádnou šanci tyto přístroje ovládat, je to ale obrovská bomba," uvedl Kotek, jenž se kromě role průvodce ujal i režie. Scénář prý dali dohromady s Jirkou společně. Požádal je o něj ředitel Brailcomu Jan Buchal, který se objevuje v druhém, doprovodném videu. Ten je na rozdíl od humorně pojatého dílka herecké dvojice více seriózní a popisný.

"Bylo mi sympatické, že pan Buchal chtěl videoklip šťavnatý, ne jen výchovný a osvětový," říká Mádl. Ačkoli by černý humor obsažený v prvním klipu mohl někoho pohoršit, slepce Jana Buchala neuráží. Právě naopak, podle herců si dělá ze svého handicapu legraci sám a nadsázku si výslovně vyžádal. "Je ještě drsnější než my," tvrdí kluci.

Doufejme tedy, že klip obsahující vulgarismus v názvu a vtipné narážky na konto nevidomých nevzbudí podobnou vlnu zášti, jaká se na Mádla přivalila po předvolební akci Přemluv bábu. Tehdy se musel vypořádat se záplavou anonymních dopisů, jejichž pisatelé mu vyhrožovali fyzickou likvidací. Výhrůžky prý zazněly i ze strany některých levicových politiků. Ohlas kampaně byl tak silný, že Mádl už nechce o politice ani slyšet a dal se na mírumilovnější projekty. Loni na podzim v rámci osvětové kampaně vyzývající k prevenci rakoviny varlat vzkazoval mladým klukům: Máš koule? Tak se o ně starej!

Jaký dobrý záměr Mádl podpoří příště? Ať to bude cokoli, už nyní víme s jistotou, že nepůjde o nic uhlazeného ani decentního. Cokoli nám bude chtít hrdina ze Snowboarďáků sdělit, sdělí to pěkně po lopatě a od plic.

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
27. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 1)
10. 07. 2011 cadouas - (reakcí: 0)
08. 07. 2011 Jana463 Kluci (reakcí: 0)
03. 07. 2011 josef7777 Mádl a Kotek v další kontroverzní kampani (reakcí: 0)
24. 06. 2011 evik56 kotek mádl (reakcí: 0)
22. 06. 2011 synapse hmm (reakcí: 0)
19. 06. 2011 Bobina1 - (reakcí: 0)
14. 06. 2011 Lafik - (reakcí: 0)
13. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)
08. 06. 2011 barymc líbí (reakcí: 0)
06. 06. 2011 kralicek mádl (reakcí: 0)
06. 06. 2011 vampzaba - (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Pro zářivý lesk vlasů...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 05. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

06. 12. 2016 Horoskop Panna

Dnes raději odmítni pozvání do společnosti. Z čiré radosti bys míchala nápoje a nevěděla bys, kdy přestat. Je jasné, ... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist