S Adélou Vinczeovou Banášovou o slávě, hraní i moderování

Jak tvrdí tato sympatická moderátorka, její sláva a úspěchy přicházely pozvolna. O slávě přes noc tedy v tomto případě nemůže být ani řeč. Co dalšího nám na sebe prozradila v zajímavém rozhovoru?

banasova-titul-1100x618.jpg Zdroj: www.profimedia.cz

Za poslední roky její hvězda vylítla skutečně vysoko díky jejímu talentu, který obhájila nejenom moderací SuperStar s Leošem Marešem, ale také třeba účastí v taneční soutěži Let’s Dance. Během krátké doby se stačila vdát, také nastudovat svou první divadelní roli. Aktuálně se na televizních obrazovkách objevuje  v talkshow Trochu inak s Adelou na RTVS a v Chart show na Markíze.

Vy jste se umění dotkla v podstatě už na vysoké škole, kde jste vystudovala obor kulturologie. Jak se stane, že se člověk z teoretické sféry dostane do té praktické

Kultura se v podstatě prolíná s různými oblastmi života. Když moderuji, dostávám se do kontaktu s mnoha zajímavými umělci. Ať jsou to režiséři, baletní sólisté nebo zpěváci. Nedávno jsem třeba byla na turné s Richardem Müllerem. To propojení se při této profesi  zkrátka přirozeně děje. Ale hrát divadlo je pro mě absolutní novinka! Tu možnost mi dal otec mého manžela, který hru “Odchody vlakov” režíroval. A jsem za to velmi vděčná.

Začínala jste modelingem, ale i herectvím. Brala jste tyto aktivity spíše jako koníčky anebo jste měla už jako malá ambice se touto profesí jednou živit?

Herectví ani modelingu jsem se nikdy nevěnovala. Zúčastnila jsem se jedné soutěže a tím to skončilo. Takže se to nedá považovat za koníčky. Ve volném čase jsem se hodně věnovala moderaci. Jako malá jsem si s kamarádkou hrála na rádiové vysílání, to byla jedna z mých nejoblíbenějších her (smích).

Čtenáři vás zaregistrovali v řadě televizních show jako moderátorku. Ať už to byla obdoba StarDance s názvem Let’s Dance, Talentmania anebo Česko Slovenská Superstar, kde jste moderovala po boku Leoše Mareše. Jak na toto období vzpomínáte?

Stále se věnuji moderaci nejrůznějších projektů. Ať už jsou vysílané na komerční či státní Slovenské televizi. Na spolupráci s Leošem však vzpomínám jen v dobrém. On je výjimečná osobnost a myslím si, že mi tenkrát dost pomohl a nakopl mě v tom dobrém slova smyslu. Choval se ke mně velkoryse a džentlmensky. To není samozřejmé.

 

Co vnímáte jako zlomový bod ve vaší kariéře?

Nejsem si jistá, zda má kariéra byla o zlomových bodech. Vše šlo postupně po malých krůčcích. Tak třeba ve slovenské Superstar jsem se objevila až po osmi letech, kdy jsem nějakým způsobem veřejně vystupovala. Jako gymnazistka jsem pracovala jako redaktorka v ranním vysílání komerční televize. To, že jsem se po Superstar stala více viděnou, ještě neznamená dlouhodobý úspěch. Jsem samozřejmě vděčná, že dvacet let mohu dělat, co mě baví a doufám, že mi to ještě dvacet let vydrží (smích).

Baví vás kombinace profese moderátorky a herečky? 

Je to výborná kombinace. Jako herečka totiž vůbec nemám trému a nemusím přemýšlet, co řeknu, jak zareaguji, jak se bude daný večer vyvíjet. Na jevišti máte jasnou linku a užíváte si daný text. Pro mě super změna!

Sama jste se dokonce jako účinkující zúčastnila třetí řady Let’s Dance, což je obdoba StarDance. S čím jste do této náročné soutěže šla? Byl pro vás tanec do té doby velká neznámá? 

Do soutěže jsem šla s tím, že jsem ji dvakrát moderovala, takže jsem už trošku tušila, do čeho jdu. Vnímala jsem to jako krásné období, které jsem si maximálně užila!

 

Znamená to, že byste do toho skočila po hlavě znovu?

Je to časově dost náročné, takže za jistých okolností možná ano, ale to je velmi hypotetická otázka.

Na podzim vás čeští diváci budou moci vidět na divadelních prknech v rámci Slovenského festivalu v Praze, kde uvedete inscenaci Odchody vlakov. Ve hře hrajete partnery se svým mužem. Je v něčem výhoda hrát s tak blízkým člověkem?

Nikdy jsem s nikým jiným nehrála, takže těžko soudit. Je to ale super, protože si spolu děláme výlety všude možně a hlavně – hra nás baví! Je skvělé, že jako manželé máte takovouto speciální, bizarní aktivitu (smích).

Proč by si diváci neměli nechat zrovna tento kousek ujít? 

Protože je to jedna z nejšílenějších her, se kterou jsem se za svůj život vůbec setkala!  Je tak důmyslně napsaná, to se jen tak nevidí. Člověk může být zpočátku dokonce trochu zmatený, ale stojí to za to vydržet. Je to zkrátka velmi, ale velmi netypický materiál. Já jsem hru kdysi viděla a dodnes na to vzpomínám.

Co vás ať už po pracovní či soukromé stránce čeká v nejbližší době? 

Práce a zase práce.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů. 

10.10.2019 4:00| autor: NK

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist