Malý byt? S námi trendy a stylově!

Boj s nedostatkem místa není bohužel v našich končinách ničím novým. Mnoho z vás si ale vede statečně a i z malého prostoru dokážete vytvořit útulné bydlení. A co ti ostatní, kteří neví jak? Pro ty máme přehlídku těch nejhezčích malých bytů pro inspiraci.

Bydlíte v malém bytě? Ať už z finančních nebo jiných důvodů jste se ocitli v bytě, kde vám na cestu od dveří k oknu stačí 3 kroky, pak jistě uznáte, že si nemůžete dovolit prostor vybavit věcmi, které se dají využít jen jedním způsobem. Ať už řešíte multifunkční nábytek, skládací nábytek, zakomponování vysokých stropů do obývaného prostoru, vestavěné skříně, využití rohů, to vše a více musíte brát v potaz, pokud zařizujete malý byt.

Na co vše musíte myslet, než se nastěhujete do malého bytu?
1.    Kolik nábytku mám a kolik opravdu potřebuji? Nejlepší variantou je si nechat vyrobit nábytek na míru. Pokud to nejde, přestěhujte si s sebou jen to nejnutnější. Stává se pravidlem, že i když si slíbíte, že po přestěhování přebytečné věci vyhodíte, nakonec s vámi zůstanou a vy na nich pouze utíráte prach. Takže – selekci udělejte předem!

 

2.    Kde budu spát? Jestliže máte pouze jednu místnost, kam musíte vměstnat kuchyň, obývákložnici, pak máte několik možností, nezapomínejte je však vždy oddělit. Alespoň kuchyň od obýváku. A stačí na to pracovní pult, nebo skříňka. Měli byste mít pocit, že máte dvě místnosti (můžete si pomoci barevnou výmalbou, nábytkem, malou knihovnou). Psychologové se totiž shodují v tom, že pokud z obýváku máte ložnici, lépe se vám bude odpočívat v oddělené místnosti, protože nebudete pocitově spát v „kuchyni“.

 

3.    Sedačku si kupujte pro sebe! V prodejnách nábytku se často setkávají s tím, že kupující více řeší, jak se u nich návštěvy pohodlně usadí, než svoje vlastní pohodlí. Pokud máte malý byt je vaše pohodlí prvořadé. A jestliže si kupujete sedačku, která se večer několika tahy promění na postel, pak není co řešit. Vy si vyzkoušejte, jestli skýtá pohodlí, po kterém toužíte. A že se na ni nevejde vašich deset přátel? Jednoduše si dejte na váhy, kolikrát se u vás přátelé sejdou a kolikrát na ní vy budete odpočívat. Výsledek je jasný.

[[related]]

4.    Spotřebiče jsou hlučné! Ano, pokud spíte  v propojeném obývákukuchyní máte okolo sebe zapnuté spotřebiče, které nejen že v noci svítí, ale často také spínají a hlučí. Přes den si toho ani nevšimnete, ale v noci, kdy je klid zjistíte, že satelit nepřetržitě hučí, lednice spíná, radiátor se zahřívá a praská…Snažte se tyto zvuky eliminovat už při nákupu tím, že si pořídíte nejtišší spotřebiče a zjistíte si, u kterých se dají barevné podsvícené displeje vypnout.

Ve fotogalerii jsme pro vás připravili přehlídku krásných malých bytů pro vaši inspiraci.

Vytvořeno ve spolupráci s Living.cz.

9.11.2012 12:00| autor: Sabrina Harisová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist