Kéž bych vypadala jako Madonna!

Povzdechla si leckterá padesátnice při pohledu na sličnou sexy dračici na blýskavém bohatě zdobeném trůnu, kde lascivní pózou rozhicovala desetitisicíce fanoušků.

U nás a potom i v dalších zemích… Dokonce i v Polsku, kde je tak trochu trnem v oku. A přitom se o ní říká, že zas až tak dobrá zpěvačka není. No ano, řekněme, že není, ale umí vynikající show a umí se zviditelnit, přizpůsobit momentálním módním trendům a ačkoliv ji je dnes již padesát jedna let, leckterá dvacítka by jí mohla závidět přinejmenším fyzickou kondici. Její vrtochy a snahu vypadat stále mladší jí fanoušci milosrdně odpouštějí, ona to s nimi prostě umí.

/wp-content/uploads/files/madonna1.jpgTanec má v krvi

Madona se narodila 16. srpna 1958 v Michiganu a její plné jméno je Madonna Louise Veronica Ciccone. Mezi jejími profesemi najdeme mnohé – od zpěvačky, po skladatelku, tanečnici, také si zahrála ve filmech jako herečka, dále je producentka, režisérka, módní návrhářka a řekněme, že do tohoto repertoáru můžeme zařadit i profese trochu jiné jako třeba sexuální symbol a módní ikona už po desítky let…

Její rodiče se věnovali hudbě, otec byl inženýr a matka učitelkou baletu a ženou v domácnosti a sama Madona se učila hrát na klavír, stejně jako její sourozenci, dvě setry a tři bratři. Od dětství milovala tanec a na střední škole navštěvovala hodiny tance a poté získala stipendium na taneční oddělení Michiganské univerzity. Odešla však do New Yorku do tanečního studia.

Vystupovala tu jako tanečnice, prodávala koblihy nebo dělala servírku, tu vystoupila jako zpěvačka a sbírala tak cenné zkušenosti, mimo jiné také s focením aktů, které se později objevili v pánských časopisech. V roce 1979 odlétá do Paříže, kde dělá doprovodnou vokalistku disko zpěvákovi Patriku Hernandezovi, ale to ji nebavilo. Vrací se do Spojených států a zakládá s Edym a Danem Gilroyovými kapelu The Breakfast.

/wp-content/uploads/files/MADONNA.jpgLetí na vrchol!

V roce 1982 získává smlouvu s firmou Sire Records a nazpívává singl „Everybody“ a její první album se jmenuje jako ona sama. Druhé album má mnohem větší úspěch, pochází z něj stejnojmenná píseň „Like a Virgin“ a Madonnu to vyhupuje na nejvyšší příčky hitparád. Dále zpívá a občas si zahraje v nějakém filmu, ale brzy se stává sex symbolem, což ještě podporuje vydáním alba s názvem „Erotica“ a kontraverzní knihou o sexu.

Až v roce 1996 získává roli v muzikálu Evita a její divoká image se trošku mění. Muzikál Evita jí získal mnohé další fanoušky, pro změnu například ty, kteří nebyly až tak okouzleni jejím zjevem, ale mají rádi klasickou muzikálovou hudbu a příběhy. Evita se podařila.

Její partnerské vztahy však krachují, vdává se a zase rozvádí, do roku 2008 žila s Guyem Ritchiem, se kterým se zdálo, že prožívá harmonický vztah. Měli spolu syna Rocca, předtím se jim ještě narodila dcerla Lourdes Maria, další děti pak Madonna adoptovala, afrického chlapečka ze země Malawi Davida Bandu.

O další adopce se stále pokouší a podařilo se jí v červnu letošního roku získat ještě ze stejné země holčičku se jménem Mercy James. V současné době je terčem bulvárních plátků kvůli svému vztahu s mužem, který by jí mohl být synem. Proč ne? S Jezuzem Luzem dokonce podle neověřených informací hodlá vstoupit do kabalistického svazku…

Víte o ní, že…

– Písničky pro své první album „Madonna“ si napsala všechny sama?
– Guinessova kniha rekordů ji považuje za nejúspěšnější sólovou zpěvačku na světě?
– Její syn se narodil 11. srpna, čtyři dny před narozeninami samotné maminky?
– Prodala na 200 milionů alb a 115 milionů singlů?
– Její pražský koncert v srpnu byl vyprodán za hodinu?
– Svého času propadla kabale a józe? Je to tajemství jejího mladistvého vzhledu?
– Za song z Evity „You must love me“ očekávala Oscara, nedočkala se ho, sošku dostala pouze samotná skladba…
– Prodělala také několik potratů…
– Natočila také úvodní skladbu k Jamesi Bondovi…

2.9.2009 12:00| autor: Renata Petříčková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist