Jak se vyhnout kocovině – nejužitečnější tipy pro letní party

Máte naplánovanou party, ale další ráno už byste měla sedět v kanceláři a doufat, že na vás nikdo nic nepozná? Osvěžte si nejlepší tipy, které vám pomohou předejít nepříjemné kocovině!

Koktejlové party s kamarádkami, narozeninové oslavy, svatby anebo jen pár drinků na zahrádce vaší oblíbené hospůdky? Milujeme je všechny, ale o to hůře se pak vyrovnáváme s příznaky kocoviny následující den. Zvlášť pokud vás budík nemilosrdně vytáhne z postele a vy trávíte celý den v práci…

Většina z nás si před takovou party řekne: Tak prostě nebudu tolik pít, vždyť o nic nejde!“ A máte pravdu, omezení alkoholu je skutečně úplně nejlepší a nejzaručenější trik, jak se vyhnout kocovině! Jenže člověk míní a život mění. Právě proto vám přinášíme několik pravidel, která byste měla dodržovat, abyste se den po party necítila pod psa.

článek

Najezte se! Spousta lidí ví, že je dobré něco zakousnout, než se bezhlavě pustí do popíjení, ale zapomenout je tak snadné a možná až příliš časté! Jídlo v žaludku ale výrazně zpomalí vstřebávání alkoholu do vašeho těla. Zapomeňte v tuto chvíli na dietu a dejte si před odchodem z domova pořádnou porci těstovin nebo čehokoliv jiného, co obsahuje karbohydráty.  Vyhněte se přehnaně kořeněnému jídlu, které by vám před přísunem alkoholu akorát tak podráždilo žaludek.

Nepijte tmavé drinky! Z červeného vína a další tmavých nápojů, jako je třeba whisky a brandy, následujícího dne nebudete dvakrát nadšená. Odborníci se domnívají, že příčinou jsou chemické složky, které zvýrazňují chuť a barvu alkoholu, ale zároveň mají škodlivý vliv na naše tělo. Držte se raději bílého vína, nebo bezbarvých drinků, jako je třeba vodka či bílý rum.

Nemíchejte drinky! Toto pravidlo známe všichni, ale výzkumy ukazují, že možná není až tak užitečné. Míchání nápojů samo o sobě vaši kocovinu nezhorší – tak proč se tedy vždy po takové noci cítíte otřesně? Noc, během níž dojde ke smíchání několika druhů alkoholu, je zároveň tou nocí, kdy se toho vypije příliš mnoho. Za nesnesitelnou kocovinu pak může to neuvěřitelné množství alkoholu, které jste do sebe dostala a jeho rozmanitý druh už na tomto stavu nehraje tak velkou roli!

článek

Voda a vzduch. Klasické pravidlo, které opravdu zabírá. Prokládejte všechny alkoholické nápoje sklenicí vody, poté máte velkou šanci, že vás kocovina mine. Jedním z jejích příčin je totiž dehydratace, ale když do sebe systematicky budete nalévat vodu, vyhnete se jí! Pohyb na čerstvém vzduchu je také užitečný, takže pokud máte spolehlivý doprovod, udělejte si před spaním krátkou procházku.

Další voda. Než skočíte do postele, kopněte do sebe pro jistotu další pořádnou sklenici vody. Možná vás tak úplně nezachrání před kocovinou, ale zaručeně pomůže!

Foto zdroj: profimedia.cz

25.7.2013 10:00| autor: Pavla Hořínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist