Slavní scientologové. Které hvězdy se k tomuto náboženství hrdě hlásí?

Závislost na omamných látkách, problémy se zákonem nebo tragická událost v rodině. To jsou jen některé situace, v níž scientologické hnutí prý podalo pomocnou ruku celebritám. A dostalo za to miliony!

scientologove-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Co člověk, to jiná víra. V případě scientologické církve, kterou americký spisovatel sci-fi žánru L. Ron Hubbard založil už v roce 1954, však není nouze o skandály, nemilá překvapení a různé kontroverze. Hrdí zastánci tohoto náboženství hlásí, že jim důvěra v existenci kosmických bytostí, jež představují duši každého člověka, pomohla získat „superschopnosti“ i překonat traumata z minulých životů.

Odpůrci a ti, kteří se ze spárů onoho hnutí vymanili, zase tvrdí, že v téhle komunitě vládnou dost podivné praktiky i tvrdé tresty za neposlušnost a nedostatečnou oddanost. Kde je pravda, těžko soudit. Každopádně tyto populární osobnosti se netají tím, že jsou na členství v tomto společenství nesmírně pyšné!

John Travolta. Ten překonal těžké období

Představitel rebela Dannyho z muzikálu Pomáda se scientologem stal už v roce 1975. A nemůže si to vynachválit! Dle jeho slov mu ostatní stoupenci této skupiny poskytli pomocnou ruku i pochopení po tragické smrti jeho šestnáctiletého syna, pro něhož se stal osudný těžký epileptický záchvat, a to během rodinné dovolené na Bahamách. Stejně to vidí i manželka Johna Travolty Kelly Preston, která se k této komunitě přidala v roce 2009.

Kirstie Alley už nelákají omamné látky

I herečka známá především svou rolí v komediálních snímcích Kdopak to mluví následovala svého výše zmíněného kolegu a jeho ženu. Dodnes tvrdí, že ji to zachránilo od těžké závislosti na kokainu, které naprosto propadla. Věčná bojovnice s kily navíc i nechvalně známým jo-jo efektem jako poděkování věnovala jmenovanému náboženství 5 milionů dolarů, přičemž působí jako hlavní mluvčí v jeho speciálním programu pro závislé.

Will Smith jako překvapivý člen

Čas od času na světlo vypluje seznam dalších slavných příznivců scientologie, o nichž široká veřejnost vůbec netuší. Zářným příkladem je kupříkladu producent, herec a rapper Will Smith. I ten se prý dal na tuto duchovní dráhu s tím, že se z něj stal lepší člověk. Zda si to myslí i jeho drahá polovička Jada, se kterou je ve svazku manželském od roku 1997, není známo.

Tom Cruise pěje chválu, kde jen může

Akční hrdina mnoha úspěšných filmů je asi nejznámější celebritou, která jmenovanou církev propaguje. A superlativy ani v nejmenším nešetří!
Být scientologem znamená, že když jedete okolo nehody, tak se nechováte jako všichni ostatní, ale víte, že musíte něco udělat, protože jste jediný, kdo může pomoci. Jsme ti, kteří dostanou lidi z drog, jsme ti, kdo pomohou mysli, jsme ti, kteří zlepší současný stav. Můžeme napravit i kriminálníky. Jsme tu, abychom lidem pomohli, a já jsem tomu absolutně a naprosto oddaný,“ nechal se slyšet Tom Cruise při jednom rozhovoru.

Juliette Lewis. I ona věří

Další známou tváří, která žije podle scientologického řádu, je herečka, zpěvačka a bývalá přítelkyně Brada Pitta Juliette Lewis. Také ona tvrdí, že díky tomu žije pokorným životem, přestala užívat narkotika, nemá problémy se zákonem a snaží se pomáhat potřebným. Zda i tato kráska ze samého vděku poskytla onomu společenství tučnou odměnu, či nikoli, o tom se na červeném koberci stále živě spekuluje.

Který VIP scientolog nejvíce překvapil právě tebe? Napiš nám o tom v diskuzi pod článkem, těšíme se na příspěvky!

Foto: shutterstock.com

15.7.2019 10:00| autor: Lucie Feiková | zdroj: Shutterstock.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist