Čtení na víkend: Rande ve třech

Víkend před námi a s ním i konečně volný čas. Čas trochu si vydechnout a dělat zase pro změnu věci, které nás baví. Takže si uvařte šálek dobrého čaje nebo kávy a užijte si další povídku z cyklu Čtení na víkend, kterou exkluzivně pro Feminu napsala spisovatelka Martina Bittnerová.

„Cestu jsme přežili,“ uvědomila jsem si, když mě a mou kamarádku Zuzku dovezl vlak až do stanice Doksy u Máchova jezera. Čekal nás ještě zhruba dvoukilometrový pochod do kempu a pak už jen samé radovánky, které bývaly náročné především na játra a ledviny.

Zuzka měla jako parťák  řadu nevýhod, ale rovněž pár výhod. Měřila asi o o čtvrt metru méně než já a alkoholu příliš  neholdovala. Zastávala tedy funkci toho skladnějšího, střízlivějšího a zodpovědnějšího jedince.

Když jsem se  zrovna kochala pohledem z onoho mostku mezi pevninou a poloostrovem Klůček,  pronesla rázně: „Rozhodla jsem, že někoho sbalím.“

Samozřejmě mě to u ní nepřekvapilo, přesto jsem si lehce rýpla: „A já myslela, že ti těch pět milenců a dvě rande denně, stačí.“ „Nebuď jízlivá,“ okřikla mě. „Klid, nejsem, jen se mi zdá, že se v nich začínáš poněkud ztrácet,“ namítla jsem. „To je má věc a navíc můžu já za to, že jsou si Pavel s Rudou i Honzou tak podobný,“ a docela upřímně si vzdychla.

Netušila jsem, v čem se může  černovlasý kluk podobat plešounovi nebo modrookému blonďákovi, ale otázku jejích milostných vztahů nemělo smysl rozebírat.

Těšila jsem se raději na večer, kdy se převlečeme za krásné a vyrazíme vstříc radovánkám. Bohužel tentokrát dostali zřejmě všichni příčetní muži doma zaracha. Zuzka s vypětím sil omráčila pouze jednoho, o němž se na záchodě vyjádřila, že pokud jí zítra nezaplatí oběd a večeři, mileráda na něj zapomene. Nedivila jsem se, choval se totiž  jako  mistr světa.

V pět ráno jsme se doploužili k našemu stanu, kde mi odpřísáhla, že tento pán nebude patřit do okruhu našich dočasných přátel. V klidu jsem mohla usnout. V jedenáct mě probudila ostrá bolest hlavy a Zuzka mi tajemně oznámila, že si jde zaběhat.

Vrátila se asi za tři hodiny, celkem svěží na to, že se v letním parnu oddávala tělesné námaze. Já jsem mezitím podřimovala a  falešně slibovala sama sobě doživotní abstinenci.

Bujará předchozí noc mě natolik vyčerpala, že ta sobotní probíhala v jemnějším duchu. Od půlnoci jsem se těšila do spacáku a v jednu do něj také zalehla s vědomím, že se pořádně vyspím.

Měla jsem ale divoké sny, v nichž jsem se ocitla v dole, který postupně zasypávalo něco velkého a těžkého. Realita se prolnula se snem. Oči jsem totiž otevřela  s obličejem nalepeným na stěnu stanu a nohama položenýma na batohu. S námahou jsem se otočila a málem vykřikla, vedle mě se cpal nějaký chlap.

„Co to má znamenat,“ vyhrkla jsem nepříjemně. „Neboj, to je Ondřej, jak jsem se s ním v pátek seznámila,“ vysvětlovala Zuzka. „Do háje, co  dělá v našem stanu,“ dodala jsem výhružně. „No, on mě hledal na diskotéce a protože mě nenašel, tak prostě za mnou přišel. To je přeci od něj hezký,“ snažila se obhájit své podivné rande. Ondřej ale mlčel a potichu se zavrtával do jejího spacáku.

„Já ale nehodlám nocovat vedle nějakého cizího mužského, který sem určitě nedorazil hrát karty,“ vedla jsem svou. Zuzka to ale nehodlala  řešit a proto jsem jejího ctittele jednoduše vyhodila ven. Nadával mi do krav, netýkavek a frigid, ale vypadl a já se mohla znovu oddat posilujícímu spánku.

Zuzka se mnou  pochopitelně asi týden nemluvila a vypadalo to, že jsem s ní Mácháč navštívila naposledy. Naštěstí ale v Praze potkala dalších deset a mnohem lepších amantů, a nakonec mi velkoryse odpustila.

O autorce:

Martina Bittnerová se věnuje především psaní knih. Dosud jste si od ní mohli přečíst třeba soubor příběhů o ženách Spisovatelky a Éros, humorné povídky o vztazích Na nevěru se neumírá, knihu Utajené životy slavných Čechů, nebo nejnovější román V průšvihu. Více se o její tvorbě i životě dočtete na stránkách martinabittnerova.cz

Foto zdroj: profimedia.cz

27.6.2014 8:00| autor: Martina Bittnerová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist