A je to tu. Kate porodila chlapce! Budoucího krále slavil celý Londýn.

Tisíce lidí se už od časného rána krčily před londýnskou porodnicí St. Mary. Mnozí včetně novinářů zde strávili i několik dní. Další tisíce před Buckinghamským palácem hypnotizovaly stojan. Večer se všichni dočkali. Na stojanu se objevil nápis, že se vévodkyni z Cambridge Kate Middleton narodil chlapec.

Miminko i máma jsou v pořádku. Klučík, který si dal trochu načas a přišel na svět o více než týden později, než byl první termín porodu 13. července, váží 3,8 kilo. A v porovnání se svými ušlechtilými předky patří spíše mezi cvalíky. Například jeho táta William vážil pouhých 3,15 kg. Jak se bude děťátko jmenovat, se ještě neví, zatím se mu přezdívá Baby Cambridge. Podle kurzů bookmakerů je nejpravděpodobnější George, následuje Henry.

Na svět přišel o půl páté odpoledne, tedy o půl šesté našeho času – jedenáct hodin poté, co byla jeho maminka přijata do porodnice. „Je to báječné, opravdu krásné miminko,“ nechal se slyšet jeden z královských porodníků Marcus Setchell. Kate měla po celou dobu vedle sebe svého manžela, prince Williama. V porodnici byla také její matka a sestra.

článek

„Ať žije král!“ slušelo se zvolat, neboť toto nemluvně je třetím v řadě čekatelů na královský trůn a je dost pravděpodobné, že na něm po princi Charlesovi a svém otci Williamovi opravdu usedne.

Děťátko se začalo hlásit v době, kdy v Anglii vrcholila vlna tropických veder, rtuť teploměru šplhala někam ke třiatřicítce. V noci nad britskými ostrovy zahřměla silná bouře a s ní související pokles tlaku, snad to mohlo podle mnohých vyvolat porod, podle jiných to byl zase měsíc v úplňku. Ať tak či onak Kate už se svého miminka určitě nemohla dočkat, uvážíme-li, že takové vedro není pro ženu v tak požehnaném stavu vůbec žádný med – nohy otékají jak konve a velké břicho téměř znemožňuje pohyb.

Štěstím bez sebe je také William, který se k rodičovským povinnostem postavil čelem a vzal si dva týdny dovolené, aby mohl být Kate nablízku alespoň zpočátku. William slouží u elitního královského letectva RAF, takže delší volno bohužel nepřicházelo v úvahu. Po dobu „rodičovské“ bude pobírat příspěvek, který činí v přepočtu 4100 Kč týdně.

 
Foto: profimedia.cz 
23.7.2013 10:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist