Femina.cz » Magazín » Vánoce » Nejlepší vánoční komedie

Nejlepší vánoční komedie

Nejlepší vánoční komedie

Magazín: Vánoce | autor: Aneta K. | vydáno 23. 12. 2010

Proti stresu a nervozitě, které s sebou předvánoční šílenství každoročně přináší, je nejlepší bojovat vtipem. Přinášíme vám tedy výběr nejvydařenějších vánočních komedií!

Je vtipnější zelená potvora, co krade dárky, zamilovaný premiér na vánoční besídce nebo osmiletý kluk, který vzdoruje lupičům? Které komedie nás o Vánocích nejvíc rozesmějou?

5. Vánoční prázdniny

Vánoční speciál ze série „povedených“ dovolených rodiny Griswoldů, známých jako National Lampoon, je stejně jako ty ostatní řetězem nehod, zranění, zničených věcí, násilí na zvířatech i lidech a především humoru ve stylu grotesek, který neuznává žádné hranice obvyklého vkusu! Jinak to ani nemohlo dopadnout, když se Chris Griswold (Chevy Chase) pokusil ozdobit stromeček, rozvěsit na domě světla a ještě vyjít s nezvaným hostem, který je stejně nešikovný a bláznivý, protože pochází ze stejné rodiny.

4. Jak Grinch ukradl Vánoce

Slavná pohádka od Dr. Seusse se sice dočkala v roce 2000 hrané verze se zeleným Jimem Carreym v hlavní roli, ta ale od Vánoc spíš odrazovala. Mnohem lepší je dvacetiminutová animovaná klasika s písničkami, kterou svým charismaticky hlubokým hlasem namluvil Boris Karloff, hororová legenda proslavená jako Frankensteinovo Monstrum. Vtipný příběh o zelené potvoře, co šikanuje svého psa a krade dětem z Kdovíkova dárky, dokud ji Kdovíci nepřesvědčí, že Vánoce jsou svátky lásky, doporučuju jako ideální infantilní zábavu ke skleničce dobrého svařáku.

3. Zázrak na 34. ulici

I tahle neodolatelná americká vánoční klasika má svůj remake a ani ten nestojí za pozornost, když existuje dokonalý originál. V něm malá budoucí hvězda Natalie Wood nevěří na Santa Clause. Její máma totiž najímá herce pro roli Santy na vánoční průvod New Yorkem a její dceruška tak ví, jací ožralové to často bývají. Ale nebyla by to pravá rodinná vánoční komedie, kdyby jejím cílem nebylo přesvědčit nejen skeptickou šestiletou hlavní hrdinku, že Santa existuje- stačí v něj jenom věřit.

2. Sám doma

Nejenom Griswoldovi prožívají Vánoce ve stresu. Ani rodina McCallisterů si svátky v klidu a míru moc neužije, ale bylo by to ještě horší, kdyby doma nezapomněli zlobivého osmiletého Kevina. Ten se brzo adaptuje na to, že je sám doma, a pak si řádně vyhraje s dvojicí naštvaných zlodějů, co si evidentně vybrali špatný dům na vyloupení. Krimikomediální dobrodružství se Kevinovi tak líbilo, že si ho další Vánoce zopakoval, tentokrát v New Yorku. I když dětská hvězda Macaulaye Culkina brzo zhasla, kvůli těmhle dvěma filmům za začátku 90. let na něj nikdy nezapomenu.

1. Láska nebeská

Tento hvězdně obsazený britský film je nejen nejlepší vánoční komedií, ale i jednou z nejoblíbenějších romantických komedií vůbec. Jak by taky nebyla, když ji napsal Richard Curtis a hraje tu třeba Colin Firth, Alan Rickman, Liam Neeson nebo nejvíc sexy premiér ve fiktivních dějinách Británie Hugh Grant. Nedívčí publikum se tu může aspoň zamilovat do oplzlého, obstarožního rockera Billa Nighyho, který tu pronáší ty nejlepší hlášky.

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
13. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
27. 12. 2012 pepina . (reakcí: 0)
16. 12. 2012 misty :) (reakcí: 0)
05. 09. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
20. 12. 2011 manislava vánoce a tv (reakcí: 0)
20. 12. 2011 weronika9 Láska nebeská (reakcí: 0)
18. 09. 2011 mistrix vánoční filmy (reakcí: 0)
25. 06. 2011 lijan vánoce a TV (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

28. 03. 2017 Horoskop Rak

Dnes budeš jednat s horkou hlavou. Rozbouřené emoce tě dovedou až do krajnosti a ty tak pustíš z pusy slova, kterých ... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist