Vytírání je nuda. Scooba to udělá za vás!

Vytírat podlahu je otřesně nudná činnost. Proto se tomu ostatně většina z nás úspěšně vyhýbá. Experti z americké společnosti iRobot naštěstí vyvinuli přístroj Scooba, se kterým se o vytírání už nikdy nebudete muset starat!

Jistě to také znáte –  jedno krásné dopoledne, kdy se zrovna dáváte dohromady po celonočním řádění vám zazvoní telefon a ejhle ona to volá vaše potenciální tchyně, že už je na nádraží a jede k vám, abyste společně zorganizovaly oslavu pro jejího „chlapečka“, který má dnes narozeniny. Při malém zamyšlení na předešlou vášnivou noc s oním „chlapečkem“ vám trochu zacukají koutky, ale smích vás rychle přejde při pohledu na podlahu. Všude se válí topy všech barev, kosmetická zkrášlovala, která po sobě zanechala patrné nečistoty a tak dále. V tom vás přepadne děs a hrůza – až tohle maminka vašeho milého uvidí, bude si myslet bůhví co a s plánovanou, pohádkovou svatbou bude dočista amen. Jak to ale chytře vyřešit, potažmo jak takovémuto trapnému faux pas úplně předejít?

Pomocnou ruku naštěstí v posledních letech stále více podává obor, kterému se říká robotika. Budeme-li konkrétní, starosti s domácím úklidem zatím robotika zcela vyřešit nedokáže. Robot za vás neroztřídí a neopere prádlo, nevyčistí vanu ani umyvadlo a bohužel ani neutře prach. Co však není teď, může za pár let snadno být.

Vysát a vytřít
Spojení robotický vysavač pro většinu z vás asi není nové.Vysávání nicméně není jediná činnost, kterou může domácí robotický mazlíček ve vaší domácnosti zastat.

Roboti totiž dokáží vytírat i podlahy. Tedy abychom byli přesní, nejde o roboty obecně, ale jeden konkrétní model jménem Scooba. Scoobu přivedla na svět americká společnost iRobot, specialista na robotiku, jenž na českém trhu slaví úspěchy právě se svým vysavačem Roomba. Na rozdíl od Roomby ovšem Scooba nemá žádné přirozené nepřátele. Je jediná svého druhu, a to jednoduše proto, že robotické vytírání vyžaduje mnohem větší znalosti v robotice než vysávání.

Čistá podlaha a žádné bakterie
Všechny čistící fáze probíhají souběžně a v dokonalé harmonii tak, aby vytírání trvalo co nejkratší dobu a bylo zároveň efektivní. V první fázi probíhá předvysání, v druhé Scooba aplikuje na podlahu čistící roztok, ve třetí fázi podlahu čistí a v poslední čtvrté vysává do speciální nádobky špinavou vodu. Za Scoobou zůstává čistá avšak mírně vlhká podlaha.

iRobot Scooba se ovšem může pochlubit i výrazným antibakteriálním účinkem, jenž má na svědomí speciální čistící roztok Scooba Juice. Tento roztok zahubí v průběhu čistění až 98% bakterií, přičemž nepředstavuje absolutně žádné riziko pro děti nebo třeba domácí zvířata. Díky baterii s vysokou kapacitou dokáže Scooba na jedno nabití vytřít místnost o rozloze 80 m2. Dobití baterie trvá cca 4 hodiny.

Společnost Certus Mercatus s.r.o. neboli oficiální distributor značky iRobot v České republice klade navíc velký důraz na doprovodné služby, takže se můžete vždy spolehnout na to, že doma budete mít pomocníka a nikoliv potížistu.

Více informací o robotickém vytírači Scooba 385 najdete na stránkách www.irobot.cz. A teď si prohlédněte čisticí fáze Scooby na videu!

20.6.2011 12:00| autor: PR článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist