Tatínkem po padesátce: Slavní se toho nebojí

Necelý měsíc po oslavě sedmdesátých narozenin se frontman kapely Olympic Petr Janda raduje z novorozené dcery Rozárky. Její nejstarší sestře je osmatřicet let. Není slavný zpěvák na otcovskou roli trochu přestárlý?

Petr Janda s otcovstvím v pozdním věku viditelně problém nemá. Manželka Alice mu už před třemi roky přivedla na svět malou Anežku, Rozárka je jejich druhé společné dítě. Z předchozích vztahů má dvě další dospělé dcery, jediný syn před deseti lety zemřel na zhoubnou nemoc. Narození Rozárky prý hudebníka dojalo k slzám. „Když člověk stárne, vnímá to jako čím dál větší zázrak. Jsem dojatější, mám větší emoce,“ přiznal novinářům. Že by byl na tatínkovskou úlohu starý, si vůbec nepřipouští. Naopak, vykazuje čím dál více energie a těší se na velké listopadové turné.

Fenomén táty na stará kolena se světem celebrit rozrůstá a nezřídka ničí dosavadní rodinná pouta. Přeci jen, matkou se žena může stát jen do určitého věku, a tak dlouholeté manželky ustupují mladým milenkám. Před půl rokem tak své potomstvo rozšířil například 57letý hudebník Michael Kocáb, kterému exotická Lejla Abbasová porodila chlapečka. Vzhledem k tomu, že jde o mimomanželské dítě, jeho rodina z toho radostí nezaplesala.

Mnohem šťastnější domácnost si udržuje skladatel Ondřej Soukup (61), tatínek půlroční Rebeky. Se svou zákonnou manželkou Gábinou Osvaldovou už sice nežije, ale zůstává s ní v přátelském a profesionálním kontaktu. Jeho současná partnerka a matka malé holčičky Lucie Šoralová se musí smířit s tím, že k oltáři Ondřeje nedostane. Skladatel se totiž nehodlá rozvádět. Gábina se za to občas uvolí malou pohlídat… a všichni jsou spokojeni.

Ačkoli by se zdálo, že věk omezuje pouze rodičky, ani muži v letech na tom nejsou s kvalitou pohlavních buněk nejlépe. Lékařské studie provedené v Británii, Spojených státech a ve Francii prokázaly, že po čtyřicátém roku života je mužova schopnost oplodnit ženu o polovinu nižší než v pětadvaceti letech. Navíc, po padesátce se čtyřnásobně zvyšuje riziko Downova syndromu u novorozence. A nakonec se samozřejmě nabízí otázka, jak dlouho tady takový táta pro svého potomka bude? Charlie Chaplin se dožil osmaosmdesáti – když umíral, jeho nejmladšímu synovi bylo 15 let. Nikdo vám ale nemůže zaručit, že se dožijete věku jako Chaplin. Průměrná délka života je přeci o dost kratší…

30.5.2012 4:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist