Stella McCartney představuje novou kolekci, kterou musíte vidět!

Módní návrhářka Stella McCartney se díky svému talentu a píli stala jednou z nejvlivnějších módních návrhářek na světě. Začátky byly těžké. Podceňované prominentní holčičce se však loni podařilo všem škarohlídům dokázat, jako moc se v ní mýlili.

Rok 2012 byl pro Stellu McCartney velmi úspěšný. Celebrity si oblíbily její modely a hrdě se v nich promenádovaly před objektivy kamer a fotoaparátů. Navíc navrhla kolekci sportovního oblečení pro britský olympijský tým. A v závěru roku si z předávání britských módních cen „British Fashion Awards“ odnesla hned dvě cenné sošky. Získala jednak cenu Značka roku a jednak cenu Designérka roku. Stala se tak nejúspěšnější britskou módní návrhářkou a designérkou pro rok 2012. „Nemůžu uvěřit, že jsem získala dvě ceny. Ty ceny si však nezasloužím jen já, ale celý můj tým. Ten pracuje poctivě a tvrdě, proto si tyto ceny zaslouží také on. A stejně tak i má rodina, která mě podporuje,“ poděkovala Stella při přebírání ocenění.

Podceňovaná dívka z prominentní rodiny dosáhla na vrchol
V současné době se Stella nachází na pomyslném vrcholu kariéry. Zavzpomínala proto na událost, která se jí přihodila před lety a která měla velký vliv na její další směřování ve světě módy. Tehdejší francouzský nadřízený ji přesvědčoval, že žádná úspěšná světová módní značka nikdy neponese jméno britské ženy. Ale zmýlil se. Stejně jako se zmýlil Karl Lagerfeld, který Stellu kdysi označil za prachsprostou návrhářku triček, která parazituje na otcově jméně. Brzy však změnil názor a Stelle, talentované módní návrhářce, se omluvil. A právě všechny tyhle dílčí překážky jí dostaly tam, kde nyní je. Na vrchol.

Myslím, že bych měla dotyčnému pánovi poděkovat. Nikdy nezapomenu na to, jak jsem se cítila, když jsem odcházela tehdy z jeho kanceláře. Nemohla jsem být už odhodlanější dokázat mu, že se ve mně mýlí. Když držím tuto cenu, mám pocit, že jsem to právě dokázala. Tato cena je tak pro každého, kdo mi kdy věřil,“ poděkovala Stella za důvěru, kterou do ní lidé a rodina po celou dobu vkládají. Dík tak směřoval nejen ke všem celebritám, které si Stelliny šaty zamilovaly (Gwyneth Paltrow, Samantha Barksová, Brooklyn Deckerová, Dakota Fanningová, Kylie Minogue), ale i ke všem obyčejným ženám, které si koupily nějaký kousek z konfekčních kolekcí například pro H & M či Adidas.

Největší módní ikona Stelly McCartneyové? Její matka
Stella McCartneyová je dcerou fotografky a ekologické aktivistky Lindy McCartneyové a Paula McCartenyho, člena legendární skupiny The Beatles. Ačkoliv se od ní očekávalo, že půjde ve šlépějích svého otce, nestalo se tak. Stella už od dětství tíhla ke světu módy. Svůj vkus i cit pro detail zdědila prý po matce, která byla pro Stellu vždy uznávanou módní ikonou a vzorem. I při své práci módní návrhářky čerpá z osobitého stylu své zesnulé matky. Linda McCartneyová si nikdy nepotrpěla na výstřelky a trendy, nenosila make-up a i vlasy si stříhala sama doma. „Geniálně však dokázala kombinovat obyčejné šaty s různými doplňky. Vždycky mi říkala, že žena se musí v oblečení, které nosí, cítit pohodlně a uvolněně,“ vzpomíná Stella na rady své matky a dodává: „Miluju způsob, jakým se má máma oblékala. Obvykle nosila různobarevné ponožky se vzorem, ale nepohrdla ani krásnými, na míru ušitými společenskými minišaty a botami na platformě.“

[[related]]

Žena, která ví, co ženy chtějí nosit
Čím se liší Stella od ostatních návrhářů? Vynikající intuicí a pochopením pro potřeby obyčejných žen. Stella ví, co moderní žena od oblečení očekává, a to jí také nabízí. Inspiraci pro své kolekce hledá ve volných vzdušných tunikách a topech, které kdysi nosila právě její matka. Ve svých návrzích navíc kombinuje pánský a dámský styl, luxus s běžnou konfekcí. Jedno má však její oblečení společné – je vždy žensky rafinované, jednoduché i funkční. Stella kdysi prohlásila, že navrhuje takové modely, které by chtěla sama nosit. Kůži ani kožešinu v jejích kolekcích nečekejte. Stella je zanícenou bojovnicí za práva zvířat a přísnou vegetariánkou. Daří se jí také v soukromí. V roce 2003 se provdala za publicistu Alasdhaira Willise, s nímž má čtyři děti – dvě dcery a dva syny. Po menší krizi se zlepšil také její vztah s otcem, kterému nemohla odpustit, že se oženil s modelkou Heather Millsovou.

A co se právě teď podle Stelly nosí? To si prohlédněte v naší fotogalerii!

Zdroj: stellamccartney.com, profimedia.cz

5.2.2013 10:00| autor: Jana Hlavatá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist