Zahal se do rudé a staň se královnou vánočních večírků

Blíží se nejkrásnější svátky roku. Chceš zazářit na vánočních večírcích nebo okouzlovat pod stromečkem? Pak jedině v červené. Je to totiž mnohem víc než jen žhavá a sexy barva. Vědci věří, že vydává sexuální signály.

ruda-1100x618.jpgCelá galerie 20 Zdroj: Shutterstock

Červená je jedna z nejběžnějších barev spojovaných s Vánocemi. Považuje se za výjimečnou, sváteční i koketní. Je těžké spočítat, kolik má odstínů. Jen kadeřnice ti nabídne minimálně osm verzí, když zatoužíš být trochu výrazná. Ostatně, tenhle nápad je teď dost v kurzu.

Několik studií, včetně té, která byla uveřejněna v časopise Journal of Personality and Social Psychology, zjistilo, že heterosexuální muži vidí ženu, která je oblečena v červené barvě, jako sexuálně žádoucí. Žádná jiná barva (například modrá, zelená nebo šedá) nemá takovou moc.

Přečti si také:

Krásná, žádoucí a ve své kůži

Udává se, že pánové se mohou z červené na ženách doslova zbláznit, ale zároveň jsou ochotnější pro ně cokoli udělat – i utrácet větší částky peněz. Tak na to mysli, až se s přítelem vydáš na vánoční nákupy. Ale pozor, nenech se opít vlastní medicínou! Rudá bude přitahovat i tebe.

V očích heterosexuálních žen je totiž sexy samec ten, který má na sobě něco červeného.  To potvrdily výsledky studie uveřejněné v odborném magazínu Journal of Experimental Psychology. Červená je prostě doslova magická. A lidé v ní ani nemusí být zahaleni. Stačí, když jen stojí a za sebou mají červené pozadí. Podvědomí toho, kdo se na ně zadívá, začne reagovat. Ona ale špetka nervozity a vzrušení nikomu neuškodí. Že rudá takovou moc nemá? Vraťme se společně po časové ose….

Musím tě svést…

Červená je historicky nejpůsobivější barva, která představovala a nadále představuje bohatství a prestiž. Jen si vybav královské roucho nebo ty nejdražší automobily světa. Všechno sexy, drahé a elegantní spojuje právě červená, která zosobňuje i sexualitu v celé své podobě.

Vždyť třeba americké výzkumné duo William H. Masters a Virginia E. Johnson na základě svých poznatků, které shrnuli do publikace názvem Lidská sexuální reakce, tvrdí, že u lidských i subhumánních primátů (zaujímajících ve vývojové řadě nižší postavení než člověk) samice doslova zčervená během sexuálního vzrušení (nebo při vrcholné plodnosti). Když se tak to tak vezme, nelze nic namítat.

Kozačky nad kolena i rudé rty

Některým ženám doopravdy naskakuje červená vyrážka, která se objevuje primárně na hrudníku v momentě, kdy pociťují vzrušení. Tento fenomén vědci nazývají „sexuální poplach“. Buď jak buď, letošní podzim a zima je v rytmu červené. Červené jsou kozačky, kabelky, náušnice, šály i rukavice. V barvě šantánu doopravdy „jedou“ všichni. Tedy aspoň ti, kdo se chtějí cítit dobře a přitažlivě, a ti, kteří touží po zviditelnění. Patříš k nim i ty?!

21.11.2023 11:00| autor: Lucie Feiková | zdroj: apa.org/news/press/releases/2010/08/red-attraction, britannica.com/topic/Human-Sexual-Response, medicaldaily.com/effect-color-sexual-attraction-why-wearing-red-makes-you-feel-sexy-419593

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist