Módní kousky z 3D tiskárny? Výstřední, ale úchvatné!

Nikdy by mě nenapadlo, že bych si na sebe někdy oblékla výtvor 3D tiskárny. Představa těch tvrdých, pevných hran mě rozhodně nikdy nelákala. Nejradši se totiž zachumlám do hřejivé vlny. Taky miluji pocit, když mi po kůži stéká chladivý satén. Anebo se mi líbí mazlivý dotek nejjemnějšího hedvábí. U bavlny mám ráda její konejšivou péči a len mě baví svou poctivou přirozeností, tvrdohlavostí a nepředvídatelností, se kterou se vždycky zmačká až k samotné dokonalosti.

ustredni-foto-1100x618.jpg Zdroj: AP

Přírodní materiály jsou prostě pro mě to pravé. To, co si s pokožkou těla rozumí a dokáže se postarat o její pohodlí. Pak jsem ale objevila bundu vyrobenou pomocí 3D tisku, a totálně mě dostala. Hravé odlesky, které umí vykouzlit, jsou prostě nenapodobitelné. Tato ultramoderní unisex bunda si získala obrovský ohlas. Všichni ji chtějí. Za jejím naprosto neodolatelným designem totiž stojí světově uznávaný módní guru Emeric Tchatchoua.

Geniální návrhář a exot zároveň

Módní návrhář Emeric Tchatchoua je rodilý Pařížan s kamerunskými kořeny žijící v kanadském Montrealu. V módním světě je uznávaný pro svou kreativitu a originalitu. Dokáže zkombinovat nekombinovatelné, třeba streetweare s japonskou popkulturou, a rád používá zvláštní grafické potisky. Na druhou stranu vyznává precizní krejčovinu, a díky tomu si získal movitou pánskou klientelu, která si potrpí na top kvalitu, luxus a zároveň se chce odlišit od šedi úřednických obleků. V roce 2014 založil Emeric Tchatchoua módní značku 3. Paradis, která se okamžitě stala hitem. Dnes obléká osobnosti showbusinessu celého světa.

Nečekané partnerství

Není divu, že právě tento nesmírně nadaný návrhář padl do oka francouzské automobilce. Vzniklo tak partnerství, které přineslo ovoce v podobě neuvěřitelné bundy. Emeric Tchatchoua se při vytváření svého unikátního módního výtvoru nechal inpirovat tak trošku netradičně vozem. A vznikla bunda, která využívá optickou iluzi díky motivu vytvořeného 3D tiskem měnícím barvu v závislosti na úhlu pohledu. Z hlediska světa módy se jedná o vysoce pokrokový technologický počin. Bunda odkazuje na design interiéru vozu Inception a využívá stejnou 3D technologii u materiálu, který se nachází i na podlaze vozu. Materiál vyrobený 3D tiskem je revoluční, efektivní a recyklovatelný.

Běž tam, kde to umí

Proč se Emeric Tchatchoua pustil do této spolupráce, není těžké uhodnout. Francouzská automobilka Peugeot má totiž s 3D tiskem bohaté zkušenosti. Používá ho k vyváření maket či součástek do nových prototypů, vyrábí pomocí něj specifické díly, jejichž výroba je drahá, a nedávno začala prodávat i automobilové doplňky denní potřeby jako držáky mobilu či nápojů. Tyto zkušenosti se slavnému návrháři budou určitě hodit. Může tak rozjet návrhy dalších módních kreací, o které bude určitě stejně jako o zmíněnou bundu velký zájem.

Včera nehorázný luxus, dnes běžně dostupné zboží

V 3D tisku je rozhodně budoucnost módního průmyslu. Možná tě ale překvapí, že zas až tak velká novinka to ve světě módy není. První šaty z látky vyrobené s pomocí 3D tisku předvedla už před celým desetiletím americká modelka Dita Von Teese na přehlídce v New Yorku. Šaty byly sešity ze 17 kusů látky z 3D tiskárny a posety 13 tisíci krystaly Swarovski. Jejich cena nikdy nebyla zveřejněna, ale tipuji, že pro běžného smrtelníka to asi nebylo. Nicméně dnes už je všechno jinak. Technologie 3D tisku se neuvěřitelným tempem vyvíjí a doba, kdy lidstvu umožní vyrábět předměty, mimo jiné i oblečení, levněji než jakákoli dosud známá technologie, zřejmě už klepe na dveře.

27.4.2023 1:45| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist