Slavné ženy, které se nedočkaly mateřství

A proč vlastně nemáte děti? Trapná otázka, která může dotazovanou zabolet. Ať je bezdětnost svobodným rozhodnutím nebo vůlí osudu, je to každého věc. Také mezi celebritami najdeme řadu žen, které se potomků nedočkaly.

O zpěvačce Heleně Vondráčkové se napsalo spousta klepů a mimo jiné se proslýchalo, že jí byla přednější kariéra než mateřství. Nebyla to tak docela pravda. „Ideálního otce svých dětí jsem potkala až ve chvíli, kdy jsem byla na ně  stará,“ prohlásila. Sedmnáctileté manželství s německým baskytaristou Hellmutem Sickelem potomky nepřineslo, a potom už najednou bylo pozdě. Přátelé slavné zpěvačky nicméně tvrdí, že si Helena děti toužebně přála.

S herečkou Jiřinou Jiráskovou to bylo komplikovanější. „O tomto tématu se už odmítám bavit. Je to příliš intimní záležitost a každý máme nějaký osud,“ odbyla nedávno novináře, kteří se z ní snažili vytáhnout, proč zůstala bezdětná. Nějaký čas zpátky ale přiznala, že pro ni bylo nemyslitelné přivést děti do prostředí socialismu. Pokud by je měla vychovat podle svých představ, cítily by se podle ní v režimu nešťastné. Dneska své rozhodnutí možná nepovažuje za správné, ale pozdě bycha honit. Asi to tak osud chtěl.

Zpěvačka Hana Zagorová zato otevřeně přiznává, že ji dodnes při pohledu na děti píchne u srdce. Protože dlouhé roky trpěla špatnou krvetvorbou a stíhaly ji zdravotní problémy, vlastní děti mít nikdy nemohla. Společně s baletním mistrem Vlastimilem Harapesem žádala o adopci, ale dotyčné dítě nakonec získala žena, která jim pomáhala vyřídit náležité papíry. „Prostě podraz. Víc už jsem se pak o adopci nepokoušela,“ vysvětlila zklamaná Zagorová.

Bývalá moderátorka televize Nova Eva Jurinová si už zvykla, že se jí lidé na téma mateřství často vyptávají. Bez  obalu tedy vysvětluje, že děti zkrátka nestihla. „Muž mého života se zčistajasna objevil až v mých 35 letech, v roce 1989,“ přiznala v jednom rozhovoru. Právě v té době politických změn se jí naskytla možnost vyšvihnout se na vyšší pozice v médiích a nastartovat kariéru. Ačkoli by byla v tom věku ještě dítě „biologicky“ zvládla, neuměla si  představit, jak by kojení a výměnu plínek skloubila s prací. Kariéra v jejím případě zvítězila nad pudem přírody. A proč ne?

Podobným způsobem uvažovala také operní pěvkyně Eva Urbanová. Prakticky neustále je na cestách, koncertuje po celém světě a nebylo by jednoduché všude s sebou vozit miminko. „Myslím si, že rodina můžou být i přátelé,“ vyjádřila se před časem sopranistka, která je známá láskou k rychlým autům se silnými motory. Inu, možná jsou jí bližší mužské zájmy než ty maminkovské. Každá jsme přeci jiná…

11.5.2011 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist