S Anetou Langerovou o hudbě, fanoušcích i vysněné dovolené

Zpěvačka s nádherným hlasem, Aneta Langerová, už od vítězství v Superstar pokročila mílovými kroky vpřed. Jak na soutěž vzpomíná, kde ji můžeš vidět a jaká dovolená je pro ni ideální? To vše ti prozradí v našem rozhovoru.

aneta-titulka-1100x618.jpg Zdroj: Aneta Langerová

Zúčastnila jste se soutěží Doremi, Rozjezdy pro hvězdy a stala se historicky první Superstar v Čechách. Kdybyste měla na výběr, přihlásila byste se znovu?

Přihlásit se do těchto soutěží, nebyl ani v jednom případě můj nápad, samotnou by mě to asi nenapadlo, ale jsem za všechny ty zkušenosti moc ráda, jelikož se mi v mé práci dodnes hodí.

Soutěž Vám určitě vzala soukromí, ale co Vám dala? A doporučila byste ji začínajícím zpěvákům coby start hudební kariéry?

Být pod drobnohledem kamer mi nebylo úplně příjemné. Dnes už si své soukromí můžu více hlídat, ale každý, kdo se chce věnovat této práci, musí počítat s tím, že se o něj budou lidé zajímat i mimo pódia. Každý má svou cestu, musí jen pevně věřit, že je to ta správná. Velmi důležité je obklopit se lidmi, se kterými je mu dobře a cítí se s nimi v bezpečí.

Sláva dokáže být pořádně na obtíž, co je pro Vás úplně nejhorší?

Nejsem zrovna extrovertní typ člověka, nejhorší pro mě asi bylo naučit se chodit do společnosti a neschovávat se.

Je o vás známo, že Vás nejvíce baví klubové hraní a festivaly, který Vám nejvíce přirostl k srdci, kam se nejraději vracíte?

Z festivalů mám asi nejraději Colours of Ostrava, a to nejen jako účinkující, ale i jako divák. Mám ráda také menší festivaly, kde jsem lidem blíž. V klubu jsem hrála naposled na Slovensku, jinak hrajeme hlavně v kulturních domech, divadlech a venkovních amfiteátrech, kde se cítím nejlépe.

Je nějaké publikum, které Vás přímo děsí?

Takové publikum asi neexistuje :). Snad jen to, které by na koncert nepřišlo, ale to se naštěstí neděje, za což jsem velmi vděčná.

Když skládáte své písně, pracuje se Vám lépe, když máte nějaký splín, nebo ponurou náladu, nebo naopak když jste ve svém životě maximálně šťastná?

V každém takovém pocitu může být něco inspirativního. Písně jsou pak různorodé, stejně jako emoce.

Letos jste hostem jubilejního 25. ročníku festivalu Mezi ploty, který se koná na konci května v pražských Bohnicích a který napomáhá duševně nemocným k návratu do života. Těšíte se a v čem vidíte jeho smysl?

Na festivalu Mezi ploty jsem vystupovala již v minulosti a pokaždé to byl nezapomenutelný zážitek. Jsem ráda, že festival existuje a otevírá zahrady pražských Bohnic široké veřejnosti a tím boří bariéry mezi lidmi.

Takovým malým mottem akce je „Jsme normální“. Pro každého je normální něco jiného, co je takové to normální pro Vás?

Pro mě je normální, když se k sobě lidé chovají slušně, mají k sobě úctu a respektují se navzájem.

Který den budete na festivalu Mezi ploty vystupovat a na co se mohou návštěvníci Vašeho koncertu těšit?

Vystoupíme během nedělního programu a spolu s kapelou zahrajeme hlavně písně z posledního alba Na Radosti, ale samozřejmě zazní i starší písně. Věřím, že si je s námi i zazpíváte.

Byla jste dlouhé roky patronkou projektu Světluška, který pomáhá lidem se zrakovým postižením. Co Vám tahle spolupráce dala? Jak nahlížíte na život lidí s tímto postižením teď?

Spolupráce se Světluškou mi dala velké poznání. Můj respekt má každý, kdo má nějaký hendikep a i přesto dokáže žít plnohodnotný život.

Blíží se léto a s ním spojené prázdniny. Co Vás čeká? Na jaké akce byste naše čtenářky pozvala?

Čeká nás mnoho festivalů, ale i samostatných koncertů, taktéž pod širým nebem na krásných místech, v blízkosti zámků, hradů, v přírodních amfiteátrech a podobně.

Kdybyste si mohla vybrat jedno místo světa, kde byste mohla strávit dva měsíce prázdnin, kde by to bylo a proč?

Doma, protože všude dobře, doma nejlépe. Jsme stále na cestách, a tak se vždy ráda vracím domů.

Moc děkuji za rozhovor a přejeme hodně úspěchů, skvělých nápadů a pohodových fanoušků.

Nejbližší festival, kde můžeš Anetu vidět, je zmíněný Mezi ploty. Originální pražský festival Mezi ploty si letos 27. a 28. května připomíná stěží uvěřitelné čtvrtstoletí existence. Velkolepě oslavit tyhle kulaté narozeniny přijedou hvězdy česko-slovenského uměleckého nebe jako Richard Müller, Xindl X, Tomáš Klus, No Name, Lenka Dusilová, Aneta Langerová, Monika Načeva, PSH, N.O.H.A. – DJ Set, Jan Potměšil, divadlo Sklep, Divadlo v Dlouhé, protagonisté pořadu Na stojáka a desítky dalších tvůrců a interpretů. Celkem na 14 scénách vystoupí asi 120 účinkujících, reprezentujících paletu hudebních a divadelních žánrů. Tak si ho nenech ujít ani ty.

Připravila: Petra Martišková

Foto: Archiv Aneta Langerová

25.5.2017 10:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist