Péče o tělo i duši podle lunárního kalendáře. Tento týden pozor na hádky

V Blížencích se nadechni, přichází láska a přátelství. V Raku pozor na hádky a ostrá slova. Lev přeje lásce, takže miluj a usmívej se. V Panně si dej pozor na žlučník, stres mu škodí. Jak pečovat o tělo i duši, ti právě teď prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-5-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

4. – 5. 5. – Blíženci


Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, z části plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Seznamování, navazování nových přátelství, vztahů a upevňování rodiny i nejbližších vztahů. Pokud jsou ve tvém životě spory, nejasnosti a nedorozumění, které bys ráda ukončila, máš skvělou příležitost upevnit nejen rodinná pouta, ale také přátelství, která mají v životech velký význam a důležitou úlohu. Ráno, než vstaneš, usměj se na život a zhluboka dýchej, protáhni tělo a vykroč životu vstříc. Napětí uklidníš třezalkou, meduňkou či kapkami z kozlíku lékařského. Nic není nemožné a zázraky jsou pro tebe připravené, pokud se rozhodneš být akční a otevřená změnám.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Roztržitost, nesoustředěnost a touha s někým či něčím manipulovat.

Co ještě můžeš?

– zadělat těsto na chleba, buchty a čarovat v kuchyni
– urovnávat spory, navazovat přátelství
– aplikovat výživné kúry, vyživovat duši a srdce láskou
– naplánovat víkend s rodinou či přáteli

6. – 7. 5. – Rak


Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Víš, že je v pátek Den bez diet? Patříš mezi věčné dietářky, nebo máš dostatek pohybu a dieta je pro tebe neslušné slovo? Díky pohybu můžeš občas hřešit bez strachu či výčitek, že přibereš nějaké to kilo navíc. Diety opravdu nic neřeší, pokud nejsou nařízené lékařem kvůli zdravotnímu problému. Odlehči jídelníček, dny Raka jsou citlivé na zažívání a také na emoce. Hádky, stres a neklid mohou vyvolat u oslabených jedinců zdravotní problémy. Vyhni se tomu a tvé tělo bude vděčné. Popíjej čisticí čaje a s láskou mysli na sebe i ostatní.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Hádky, spory, nerespektování činů nebo skutků ostatních či svých. Naučit se respektu může být pro mnoho z nás tvrdý oříšek, ale krůček po krůčku vše zvládneš.

Co ještě můžeš?

– zalévat rostliny, uklízet, prát prádlo
– čistit tělo bylinkami, myslet pozitivně a být optimistka

Vyzkoušej také:

8. – 9. 5. – Lev


Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Sváteční neděle přímo vybízí k utužování láskyplných vztahů. Srdce hraje v tyto dny důležitou roli. Zkus naslouchat svým pocitům, ty jsou totiž uložené právě v srdíčku. Nikdy se nerozhoduj na základě negativních pocitů, pokud se to stane, zastav své myšlenky, zhluboka dýchej a přehraj si nový film, který aplikuj na danou situaci. Láska, radost, harmonie a také dostatek pohybu udrží tvé srdce i tělo ve skvělé formě.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Závist, nenávist, touha po pomstě, tady je potřeba zastavit se a přehrát si nový scénář. Každý občas „uklouzne,“ důležité je nesetrvávat v těchto energiích dlouho a vrátit se zpět do srdíčka.

Co ještě můžeš?

– milovat sebe, život, ostatní
– cvičit, chodit, zdravě se stravovat
– pomáhat tam, kde láska chybí
– nezapomínat na rodiče, osamělé příbuzné, obdarovat sebe i ostatní, úsměv nic nestojí
– zadělat těsto na chleba, buchty a čarovat v kuchyni
– odlehčit jídelníček, jíst zdravěji
– pečovat o vlasy

10. – 11. 5. – Panna


Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Očista těla je velmi prospěšná. Čaje z čerstvých bylin dodají tělu vše potřebné. Pokud nejsi „čajová,“ nasbírej bylinky a udělej salát, který je stejně účinný jako čaje.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Rozladěnost, nervozita, podrážděnost, to vše může jinak poklidné dny zbytečně narušit.

Co ještě můžeš?

– pečovat o tělo, vlasy

foto-zdroj: shutterstock.com

4.5.2022 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist