Módní guru Sarah Jessica Parker

Kdo by neznal jméno herečky a módní ikony celého světa Sarah Jessicy Parker. Ale jaký byl její život před její slavnou rolí v seriálu Sex ve městě

Sarah Jessica pochází z desetičlenné rodiny. Narodila se 25. března 1965 v Ohiu Barbře Forste a Stephenovi Parkerovi. Manželství rodičů však nebylo příliš šťastné a přestože matka měla s Parkerem čtyři děti, po čase se rozvedla a vzala si svého prvního manžela Paula Forsteho, s nímž měla další čtyři.

A i když Sarah nosila oblečení po svých starších sourozencích a boty pouze dvoje, jedny na zimu a druhé na léto, protože rodina na tom s osmi dětmi nebyla finančně nejlépe, nemůže si na nic ve svém dětství stěžovat. Matka vždy dbala na jejich výchovu a vzdělání. Každé dítě bylo nějakým způsobem nadané a podporované svou rodinou ve svém dalším rozvoji. Jessica si vybrala balet a zpěv.

Módní doplňky – inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie

Již jako malá vystupovala v různých divadelních hrách, někdy společně se svými sourozenci. Dokonce se kvůli ní celá rodina přestěhovala do New Jersey, když dostala nabídku účinkování na Broadwayi.

Nezůstalo však jen u divadla, netrvalo dlouho a objevil ji i film. I když bychom mohli říct, že SJP, jak ji někteří nazývají, neoplývá dokonalou krásou, přesto člověka upoutá svou přirozeností, ladnými pohyby a nevysvětlitelným kouzlem.

V devatenácti opustila školu a věnovala se jen a jen herectví. O rok později přišla velká role v teenagerovském filmu Girls Just Want to Have Fun (Holky se chtějí jen bavit). A po ní přicházely další, které se příliš do paměti diváků nezapsaly.

Její komediální talent se ukázal až ve filmu Stevena Martina s názvem L.A.Story (Příběh z Los Angeles) a plně se pak rozvinul ve snímku s Nicolasem Cagem Honeymoon in Vegas (Líbánky v Las Vegas).

Jak je vidět z výčtu jejích filmů, byly to pěkné, vtipné příběhy, ale žádný z nich neměl ambice získat nějaké ocenění. Jessicu však znal celý svět především díky jejím milostným romancím, které byly vždy několikaleté a s muži, o kterých snila většina amerických žen.

Milostné dopisy jí psal například John Kennedy Junior, se kterým ji pojilo více než jen přátelství. Několik let prožila například s hercem Robertem Downeyem a milostný song s názvem Jessie pro ni složil zpěvák Joshua Kadison těsně po jejich rozchodu. Až její bratr Timothy ji seznámil s pohledným hercem Matthew Broderickem a byla z toho ta opravdová láska. Po několika letech vztahu následovala svatba a v roce 2002, když bylo Jessice již 37 let, se narodil malý James Wilkie Broderick, který dostal první jméno po otci Matthewa a druhé po oblíbeném spisovateli obou rodičů Wilkie Collinsovi.

Ještě však před narozením vytouženého dítěte si Jessica zažila i mezinárodní veleúspěch na poli pracovním, když se na čas ztotožnila s postavou Carrie v seriálu Sex And the City (Sex ve městě). Stala se pro ženy inspirací a módní rádkyní, všechny chtěly vypadat přesně jako ona. Za svou roli dostala Zlatý Globus a jiná mnohá neoficiální ocenění. Na seriálu se však podílela také jako producentka a zaměstnala zde i svého bratra Aarona.

Po skončení seriálu se Jessica vrhla na propagování svého parfému s názvem Lovely, natočila reklamu pro firmu Gap a věnuje se péči o syna.

Jessica stejně jako její postava ze seriálu Carrie je vášnivá sběratelka krásných bot a neváhá do nich vložit nemalé peníze. Manolo Blahnik dokonce vytvořil na její počest pár kouzelných střevíčků s názvem SJP.

1.9.2008 11:19| autor: Kamila

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist