Michelle Williams – Bardotka se sílou kovboje

Stala se největší láskou Heatha Ledgera a dokázala se z televizní hvězdičky vypracovat v uznávanou hvězdu nezávislých filmů. Představujeme další zajímavou kandidátku na Oscara.

O Heathu Ledgerovi se říkalo, že ho zajímají jen starší ženy. Ale pak se na natáčení dramatu o potlačovaných citech dvou gay kovbojů Zkrocená hora zamiloval do své filmové manželky, která byla mladší. Michelle Williams mu ještě předtím, než film vyhrál tři Oscary, porodila dceru a stala se tak nejdůležitější láskou jeho života. Bez ohledu na to, že jejich pohádka šťastně nakonec vůbec nedopadla.

I když se rozešli půl roku před osudným lednem, kdy si Ledger vzal moc prášků na spaní, po jeho předčasné smrti na Michelle ulpěl romantický závoj vdovy po velkém tragickém herci. Když ho ale odhrneme, uvidíme pod ním, jak skvělá herečka je i ona sama.

Přitom začínala v jednom z těch mnoha středoškolských seriálů, které se vysílají odpoledne v televizi, konkrétně v Dawsonově světě. Její kolegyně ze stejné show Katie Holmes udělala kariéru trochu jinak. Michelle už tam ale nehrála slušnou hlavní hrdinku, ale rebelku s problematickou minulostí. A zajímavější role předznamenala i zajímavější cestu k úspěchu.

Fakt, že i Williamsovou nejvíc zpopularizoval milostný vztah s jiným hercem, je spíš odrazem dnešních mechanismů slávy, než nedostatku jiných věcí, které by na ní byly hodné pozornosti. Michelle nikdy o popularitu celebrity nestála, což je vidět i na jejím výběrů filmů. Většina je nezávislých, od málo známých režisérů, s menším rozpočtem a nabízí jí pořádné postavy. Wendy a Lucy, Mammoth, Synekdocha New YorkZkrocená horaBlue Valentine z řady vystupují jako ty, za které získala oscarové nominace. Prokletý ostrov pak jako první velký film s velkými hvězdami, kterého se zúčastnila.

Fyzicky křehká, roztomilá americká blondýnka klame tělem. Bere náročné role, vlasy si klidně odbarví, přízvuk děvčete z Montany umí vyměnit třeba za britský a už když byla v pubertě, vymohla si právní odloučení od svých rodičů a odjela za svým snem do Los Angeles. Nevypadá to, že svobodná matka pětileté dcery by se nedokázala postarat i o to, aby za pár let vykročila ze stínu Heatha Ledgera.

Zajímavosti o Michelle Williams:

Po smrti Ledgera chodila krátce s režisérem Spikem Jonzem, bývalým manželem Sophie Coppoly. Podle svých slov ale nebyla na další vztah v tak chmurné době připravená. Poslední měsíce popírá dohady, že je víc než kamarádka Ryana Goslinga, kolegy z Blue Valentine. „Moje máma by těm zprávám, že jsme pár, hrozně ráda věřila. Chtěla by, abych si už konečně někoho našla,“ komentovala to jednou Michelle.

Ryan Gosling o ní prohlásil, že je „kříženec Brigitte BardotClinta Eastwooda“.

Příště ji uvidíme jako Marylin Monroe ve filmu Můj týden s Marylin a kupodivu i v komedii jménem Take This Waltz po boku Setha Rogena!

Její nejlepší filmy:
Zkrocená hora
Beze mě: Šest tváří Boba Dylana
Prokletý ostrov
Synekdocha, New York
Halloween H20

17.2.2011 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist