Mám velká prsa: Jsem snad prokletá?

„To musíte do nadměrných velikosti!“, zpražila mě hned u vchodu do obchodu se spodním prádlem otrávená prodavačka, která se ze své velikosti A díky push up kouzlu dostala na C. Moje géčka a zoufalý výraz totálně odignorovala. Takže vlastně odpověděla na moji otázku.

Zavrtěla jsem se a za ta léta pečlivě naučeným pohybem jsem svá  “děvčata“ vrátila zpět do už značně oprané podprsenky a vydala se do další podprsenkárny. Ještě teď mi znělo v hlavě kamarádčino : „Zkus Marks & Spencer. Britky jsou přece pořádný ženský, tam ti poradí.“
Musím předeslat, že zas až tak pořádná nejsem, pohybuju se ve velikostech M – L. Mám objem 75 cm a košíčky G. Tedy aspoň myslím. Nenašla jsem zatím nikoho, kdo by si dal ten čas a námahu mi pomoci najít vhodnou podprsenku, abych zvýraznila své přednosti a cítila se sexy a ne jako kojná v příšerném prádle, které nedrží tvar a nechá si má prsa dělat, co zrovna uznají za vhodné.

Velmi nenápadně (i když vlastně nevím proč) jsem v M&S vzala několik typů podprsenek z háčků a zaplula s nimi do kabinky. Značně otrávená a zpocená, protože ten den to byl už čtvrtý obchod, jsem si zkusila první podprsenku. Na pohled vypadala normálně, nic sexy…ale co. Nemůžu si  přeci moc vybírat. Abych ji prověřila, začala jsem v kabince poskakovat a předklánět se. Není totiž nic horšího, než když vám prsa vypadnou a vy nemáte jak je dostat zpět do bezpečí košíčků. A ještě ke všemu máte upnutou halenku. Skláním se před vámi všemi, kterým se to nestalo. Jste borkyně! Prodavačka na mě několikrát houkla, zda jsem v pořádku a bylo jasné, že se se mnou nemíní zdržovat a chce, abych odešla. Kousky, které jsem si vybrala, mi bohužel nebyly a při představě, že bych se musela obléknout, jít opět hledat vhodnou velikost a pak se zase svléknout, jsem to vzdala. Nic jsem si tedy nekoupila. Až na dort…Ale to se nepočítá.

Asi budu muset ušetřit a vyrazit znovu do Londýna, protože jedině tam se necítím jako exot.  V obchodech mají velký výběr velikostí a dokonce i více barev než jen černou, tělovou a bílou. No jo, ale přece si tam nepoletím pro jednu podprsenku?!

Prošlo čtrnáct dní a do redakce jsem dostala zajímavou pozvánku na přehlídku, kterou pořádala Triola. Triola, Triola, Trioláááááá, zněla mi v hlavě hudba z nějaké pekelně staré reklamy. Kolegyně v redakci mi hned řekla: „Jdi na tu přehlídku a pěkně jim tam vynadej, že tady není žádnej výběr!“ Usoudila jsem, že to bude ten správný hrob, na kterém bych se měla vyplakat, a s těmito pocity jsem se usadila v řadě určené pro novináře.

Po představení nějaké nové řady LIKE YOU na molo vešly dívky, které měly k dlouhonohým modelkám daleko, ale byly mladé, krásné, plné života a hlavně krev a mléko. Žádná z nich se nestyděla za svá velká prsa, možná proto, že měly na sobě krásné prádlo. Moje bojovnost dost vychladla, protože jsem si uvědomila, že peníze na letenku do Londýna můžu utratit úplně jinak:-)

Po křížovém výslechu hlavní designérky jsem objevila, že nové podprsenky řady LIKE YOU mají obvody už od 65cm a košíčky až do J!! A protože vím, že nejsem sama, kdo tohle řeší, připravujeme pro vás  informace z návštěvy obchodu a nákupu podprsenky. Zjistíme, jestli se konečně našel někdo, kdo velkým prsům rozumí a pomůže nám cítit se sexy.

29.10.2012 2:00| autor: Sabrina Harisová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist