Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 7. do 13. října 2019

Úplněk v Beranu ti dodá sílu k překonání překážek

Povíme ti, jak se zbavit zmatku v hlavě, naučíme jednoduché cvičení a posílíme tak vnitřní klid a lásku k sobě. Stále jsi nenašla to své? Nevadí! Mrkni na náš nový lunární kalendář, který ti prozradí ještě mnohem víc.

7. 10. – Kozoroh

Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Bolí tě kolena, bolest je nesnesitelná, užíváš řadu potravinových doplňků a stále nic nepomáhá? Zkus se ohlédnout zpět, udělej si inventuru uvnitř sebe, zhodnoť, jak jsi na tom ve vztazích s ostatními, ale také k sobě. Jakou péči věnuješ svému tělu? Je tvá životospráva v souladu s tvým tělem – nepřejídáš se, máš dostatek pohybu a s lehkostí kráčíš životem vpřed nebo snad tvrdohlavě stojíš na místě a odmítáš jakoukoliv změnu, jen proto, že se bojíš, co bude dál. Pokud tě kolena bolí občas, tak nepropásni skvělý termín k péči a uzdravení svých neduhů. Dlouhodobý nesoulad může vyvolat různé neduhy, ale nezoufej, na všechno existuje řešení.

Co ti pomůže? Můžeš přikládat obklady a mazat kolena léčivou mastí, někomu vyhovuje konopná mast, kaštanová tinktura, jiný si zase nemůže vynachválit obklady z kostivalu. Experimentuj a zkoušej, co ti dělá dobře a pečuj o své tělo s láskou. Pozor na silné zatížení kolen a kostry, pokud nejsi dostatečně trénovaná a chystáš se do posilovny nebo na cvičení, buď opatrná a zbytečně své tělo nepřetěžuj. Nejúčinnější jsou jemné protahovací cviky zaměřené na správné dýchání.

Co ještě můžeš?

– plavat, cvičit ve vodě, zajít na masáž, do sauny
– věnovat péči celému tělu, na obličej nanést výživnou pleťovou masku, po koupeli jemně vmasírovat kvalitní výživný krém, mazat bolavá místa léčivou mastí nebo přikládat obklady
– zastřihnout nehty
– na zahrádce: sklízet a uskladňovat úrodu, zbavovat se plevele, prokypřit půdu

8. – 9. 10. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce, kotník, patu, lýtko, holeň a křečové žíly. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Větrej, dýchej a mysli pozitivně. Nastartuj nový den s úsměvem, otevři okno a zhluboka se nadechni a vydechni. Pokud máš zaměstnání, ve kterém stojíš celý den na nohou, přibal si do kabelky ještě arnikový sprej nebo léčivý krém, jestli tě trápí křečové žíly, tvým nožkám uleví stahovací punčochy. Najdi si malou chvilku, jemně se zhoupni na paty a špičky, pokud v práci celý den sedíš, pomůže ti to, stejně jako přešlapování na místě. V klidu domova osprchuj končetiny vodou, teplotu střídej podle toho, jak jsi zvyklá, ale sprchu vždy zakonči studenou vodou. Co nejvíce může potrápit ve dnech Vodnáře? Záněty žil nebo křeče v lýtkách.

Pozor na svaly bérce, rozhodně to nepřeháněj s cvičením ani jinou nadměrnou zátěží. Pokud máš nějaký problém, můžeš si ulevit od bolesti vhodně zvoleným obkladem, mazáním nebo návštěvou maséra. Jaká mast je vhodná? Skvělý je kostival, ať již kořen, který připravíš jako obklad nebo mast či tinktura, stačí si vybrat a nepodceňovat prevenci. Znám případ, kdy měl starší muž problémy s křečovými žilami a vyléčil je pravidelným masírováním konopnou mastí, protože věděl, že mu okolí neuvěří, vyfotil si nohy před a po aplikaci a hrdě se chlubil ostatním.

Co ještě můžeš?

– věnovat péči celému tělu, na obličej nanést výživnou pleťovou masku, po koupeli jemně vmasírovat kvalitní výživný krém
– zadělat těsto na chleba, buchtu a péct
– nespěchat, v klidu si vychutnat jídlo, na chvíli odpočívat a rozjímat, připravit se tak na náročnější dny před úplňkem

10. – 12. 10. – Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, chůzi, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Co prospívá? Reflexní masáž, aromaterapie a aplikace éterických olejů na nožky, svěřit se do péče odborníka a nechat se pořádně rozmazlit. Nechce se ti? Nevadí, pokud máš raději soukromí, udělej si koupel v klidu domova, pečuj o sebe s láskou a poděkuj svému tělu, že ti tak dobře slouží. Skvělý je také peeling mořskou solí, kterou můžeš přidat také do koupele. Naslouchej intuici a neboj se experimentovat, dny Ryb jsou velmi intuitivní a citlivé, stačí naslouchat svým pocitům a nebát se učinit rozhodnutí.

V tyto dny je velmi snadné pomoct svým nejbližším a pocítit spojení s každou bytostí. Potřebuješ usmířit rodinu? Jdi do toho! Jak na to? Posaď se na klidné místo a vnímej svůj dech, první myšlenka, která tě napadne, ti napoví, co máš udělat. Důvěřuj si a buď si jistá, že uhladíš veškerá nedorozumění a zharmonizuješ vztahy v rodině i kolem sebe.

Co ještě můžeš?

– plavat, cvičit ve vodě, navštívit saunu, masáž
– prát prádlo, uklízet, zalévat rostliny
– pečovat o svá chodidla
– rozjímat a pečovat nejen o tělo, ale také o duši

13. 10. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Co nám přináší nedělní úplněk? Každá bytost vnímá magickou sílu měsíce jinak, někdo lehce proplouvá a jiný naopak cítí napětí již několik dní před úplňkem. Nedovol emocím, aby s tebou cloumaly a ovlivňovaly tvůj život. Pokud přijde strach, udělej jednoduché cvičení, nadechni se a uvědom si svůj vnitřní strach s výdechem se na něj usměj, nádech – uvědomění – výdech – úsměv. Špatně spíš a bojíš si lehnout do postele, že budeš mít noční můry a pořádně si neodpočineš? Žádný strach, naučíme tě, jak zharmonizovat své tělo i duši. Jak se zbavíš zmatku? Před spaním se již nedívej na žádné katastrofické filmy ani neposlouchej zprávy, pomůže ti lehké cvičení, mám vyzkoušenou jógu na dobré spaní a věř, že usneš jako miminko.

Nedovol, aby byl ve tvé hlavě zmatek, neřeš žádné problémy ani se nesnaž vyřešit trable ostatních, zapomeň na chvíli na každodenní starosti a udělej si jednoduché cvičení. Posaď se do pozice, která je ti příjemná a na chvíli se staň malým dítětem, představ si, že jsi schoulená do náruče své milované maminky, teď pouze poslouchej svůj dech, dýchej nahlas a vnímej svůj nádech i výdech. Klidně si můžeš říkat nahlas, nádech, výdech, jedna, dvě…,dělej, co je ti příjemné a v čem se cítíš dobře. Když budeš vnímat pouze svůj dech, tak najednou pocítíš čistotu a klid, pak se spolehni, že usneš a nebude tě tížit žádná noční můra nebo nepříjemný sen. Dovol si jen být, nic neřešit a nechat věci, ať se o sebe postarají samy, věř, že všechno je tak, jak má být a po nás se jen chce, abychom v klidu svého nitra proplouvali životem.

Co se kdysi dělo při úplňkových nocích? Již v Antice byly dávány do souvislosti epileptické záchvaty, které dosahovaly vrcholu právě při úplňku. Hippokrates byl přesvědčený o tom, že děsivé sny a náměsíčnost způsobuje příchod bohyně Měsíce. Slavný lékař Galénos doporučoval svým pacientkám, aby na těle nosily kořen mandragory. Mandragora byla v dávných dobách uctívána a využívána k čarování. Kořen vypadá jako kostra člověka, rostlina prý znala odpovědi na všechny otázky, pomáhala ženám při porodu a léčila neplodnost. Co je nebo není pravda, se již asi nedozvíme.

Co ještě můžeš?

– užít si úplňkový den po svém, dělat, co je ti příjemné a nenechat se ovládat okolím, alespoň dnes zkus být jen sama sebou, rozjímat, hrát si s vodou a dovolit si být sebevědomou ženou, magická síla úplňku ti pomůže

foto-zdroj: shutterstock.com

6.10.2019 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist