Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 26. listopadu do 2. prosince 2018

Připrav se na svátky a pusť se do úklidu, práce ti půjde od ruky

První adventní neděle je tady a s ní také přípravy na blížící se svátky. Jak můžeš podpořit správnou funkci těla, co je dobré a co naopak škodí, ti prozradí náš nový lunární kalendář.

26. – 27. 11. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Podpoř výše uvedené orgány teplými bylinkovými zábaly, skvěle fungují jako prevence i v případě zdravotních problémů udělají mnoho dobrého. Víš, že syrová cibule vytahuje a rozpouští z jater toxické látky, které se v nich usazují? Udělej si obklad, nakrájej 20 dkg cibule, 20 dkg tvarohu, 2 lžíce křenu a na 2 hodiny přilož, opakuj ob den – pětkrát po sobě.

Chystáš se na velký úklid? Dobře děláš, právě teď je skvělá doba na praní svátečních ubrusů, vánočního prostírání a odstraňování starých skvrn. Klidně můžeš použít menší množství pracího prášku. Od ruky ti půjde také vytírání, mytí oken a rámů, leštění zrcadel a skla obecně. Tak co? Jdeš do toho nebo vydržíš a raději se zaměříš na péči o své tělo, kterému prospějí čaje, které pročišťují? Pokud tě trápí zažívací potíže, neváhej a uvař si hned ráno do termosky bylinkový čaj, který ti pomůže. Jestli jsi zdravá, ale ráda bys pro tělo udělala něco dobrého, tak popíjej např. řepík nebo speciálně namíchanou směs od bylinkáře. Nezapomeň jíst střídmě a vyhni se smaženým pokrmům, raději si nachystej jídlo doma a stravuj se zdravěji. Víš, že ve dnech Raka velmi často prší? Do tašky si raději přihoď deštník, ať nezmokneš.

28. – 29. 11. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Toužíš mít hřívu lvice? Nezapomeň si zastřihnout konečky vlasů. Pokud ke kadeřnici nechodíš a stříháš vlasy za pomoci kamarádky nebo sama, měla bys mít kvalitní a ostré nůžky, jinak si můžeš vlasy zbytečně poškodit. Nezapomeň také na pohyb a snaž se chodit víc pěšky, srdce totiž miluje pohyb a dobrou náladu, kterou díky sportování rozhodně mít budeš. Nechce se ti a hledáš jen výmluvy, proč to nejde? Zkus se někdy domluvit s kamarádkou a přinutit se, uvidíš, jak skvěle se po cvičení budeš cítit. Přijde mi, že čím víc je možností na sportovní využití, tím víc se lidem do pohybu nechce, tělo zleniví, tloustne a pak je problém nastolit si řád a začít s pohybem.

Víš, že srdce je láska? Jak jsi na tom ty, máš se ráda, jsi spokojená se svým tělem a přijímáš život takový jaký je? Pokud ano, tak určitě víš, jaké to je být šťastná bez ohledu na to, co se děje kolem tebe. Jsi nespokojená, nemáš se ráda a bojíš se změn? Máš nejvyšší čas začít pomalými krůčky svůj život měnit. Pro začátek stačí mít se ráda a usmát se na tu utrápenou holku v zrcadle, zvládneš to, uvidíš.

30. 11. – 2. 12. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Ráda bys změnila účes, ale ještě nejsi pevně rozhodnutá? Zkus se poradit se zkušenou kadeřnicí, tyto dny přejí změnám a střih ti také déle vydrží. Máš hodně starostí, nevíš, kde ti hlava stojí a cítíš, že je tvůj žaludek jako na vodě? Uvař si bylinkový čaj, který popíjej před každým jídlem, pokud sáhneš po řepíku, nic nezkazíš, nejlépe uděláš, když svůj problém zkonzultuješ s bylinkářem a necháš si namíchat svoji vlastní směs. Zapřemýšlej také, co nemůžeš strávit, kdo ti vadí natolik, že nejsi schopná jeho názory a postoje přijmout, vůbec to nemusí být někdo z tvého okolí, ale můžeš to být ty. Někdy jsme na sebe přísnější než na cizí, zamysli se a odstraň příčinu, čaj ti pomůže tělo doladit a zharmonizovat. Stojí za to upravit jídelníček, vynechat těžká jídla a vsadit na lehčí stravu. Dej na svoji intuici a sleduj, co tvému tělu dělá dobře a co naopak ne.

2. 12. – Váhy

Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Podpoř správnou činnost ledvin, které proplachuj vodou nebo bylinkovým čajem zejména od 15 do 17 hodin. Nezapomeň se chránit před průvanem a změnou teplot, udržuj záda i ledviny v teple. Relaxuj, medituj, cvič nebo tancuj, rovnováha je v těchto dnech velmi důležitá, vládne přeci spravedlnost – Váha. Užij si první adventní neděli a sdílej radostné chvíle s těmi, které miluješ, nezapomínej také na osamělé příbuzné, udělat radost můžeš i zvířatům v útulcích.

Foto: shutterstock.com

25.11.2018 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist