Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 17. do 23. června 2020

Vykroč s Novem vstříc dobrodružství

Síla a energie magické luny pomáhá naplnit jasné vize, sny i přání. Ve dnech Býka je dobré zaměřit se na správnou komunikaci. Dny Blížence jsou skvělé k seznamování, k zábavě a rozjímání. Ve dnech Raka je dobré hned ráno se naladit na úsměv a vykročit tak do nového týdne. Co ještě můžeš udělat pro své tělo i duši, ti právě teď prozradí náš nový lunární kalendář.

17. – 18. 6. – Býk


Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Co tvé tělo i duši zatíží? Rozhodně v tyto dny neřeš nic zásadního s horkou hlavou a napětím, zapomeň na to. Zhluboka dýchej a nechej myšlenky volně plynout, nedovol, aby s tebou jakkoliv manipulovaly, všechno, co vychází z hlavy ve vypjaté situaci, je zabarveno strachem. Všechno, co vychází ze srdce, je správné, protože srdce je přijetí, láska a klid. Přenést se z hlavy do srdce ve vypjatém okamžiku není snadné, proto nechej na chvíli život, ať se o sebe postará sám a věnuj se aktivitám, které ti pomohou hlavu vyčistit a uklidnit. Jaké to jsou? Cvičení, rychlá chůze, úklid, malování nebo tancování – to vše pomáhá zaměstnat tělo i hlavu. Vlažná sprcha nebo koupel s éterickým olejíčkem a mořskou solí navodí velmi příjemné pocity, voda je mocný nástroj k očistě těla i duše.

Víš, že středa je Den jablečného štrúdlu? Neznám snad nikoho, komu štrúdl nechutná, já si rozhodně jeho chuť nenechám ujít a oslavím tento den pořádnou porcí této dobroty. Nepodařilo se mi zjistit, jak tento den přesně vznikl, pokud máš informaci, poděl se s námi a můžeme slavit společně.

Co ještě můžeš?

– jemně masírovat dásně, kloktat a vyplachovat ústa šalvějí, čistit zuby zeleným listem šalvěje, odvážné mohou lístek rozžvýkat, stejně jako mátu nebo řepík, přírodně se dezinfikují ústa a šťáva velmi příznivě působí také na zažívání
– masírovat šíji, cvičit jógu
– na zahrádce: přihnojit záhonky – půda se nadechuje a živiny pronikají až do kořenů, kypřit půdu, trhat plevel, sázet červenou řepu, vodnici, ředkvičky, mrkev, sklízet úrodu a přírodně likvidovat škůdce v zemi

19. – 21. 6. – Blíženci


Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, z části plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Dny jsou nabité letními událostmi. V pátek na nás vykukuje Den rovnosti žen a mužů. Sobota je ve znamení Letního slunovratu, oslavy probíhají hojně v zahraničí, např. Švédsko je proslulé tímto svátkem. Tradice předků Švédi milují a dodržují dodnes. Nedělní Novoluní přináší mírné napětí, vše vyvažuje Den otců, Den květů, Světový den hudby a Mezinárodní dej jógy, máš tak na výběr, co podniknout a jak se zabavit.

Co tvé tělo i duši zatíží? Stačí nepodlehnout napětí a vychutnávat si každý okamžik se svými nejbližšími. Novoluní nám dává šanci vykročit nově, vstříc novému životu a dobrodružství. Každý den, který prožíváme v klidu, lásce a harmonii je požehnáním pro všechny blízké, proto oslavuj, bav se a nenechej se rozhodit okolím či ustrašenou myšlenkou. Duše miluje změny, zkus udělat něco nového, co jsi nikdy nezkusila, z čeho jsi měla strach nebo co tě vůbec nenapadlo udělat. Uvidíš, jak na sebe budeš pyšná a vůbec to neznamená, že musíš v dané aktivitě pokračovat. Určitě máš něco skrytého – tajné přání, co bys ráda, ale nenašla jsi odvahu zrealizovat, tak s chutí do toho, budeš nadšená. Tělo je od přírody líné, a kdyby to bylo možné, tak se jen válí a nic nedělá, duše je naopak tvořivá síla, esence lásky, nadšení a inspirace. Staň se tvůrcem své duše, svého života a věř, že tvá odměna bude sladká jako letní ovoce.

Co ještě můžeš?

– nakupovat, vše půjde snadno, rychle a slevy tě potěší
– pečovat o tělo, duši, rozjímat nad životem, mít se ráda a být spokojená se životem
– slavit, rozmanitě jíst a ochutnávat nové plody, vyrazit za zábavou
– větrat, dýchat, milovat
– natírat, malovat, uklízet
– uklízet skříně, věci, které zabírají místo – rozdej, uděláš radost potřebným
– relaxovat v přírodě, zhluboka dýchat a vnímat vůně kvetoucích rostlin i stromů

22. – 23. 6. – Rak


Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Co tvé tělo i duši zatíží? Po dynamických dnech je dobré zklidnit zažívání a popíjet bylinkové čaje, pročistí tělo, s odlehčeným jídelníčkem uděláš mnoho dobrého. Dávej pozor na přecitlivělost a přijímání vlivů z okolí, to, že se na tebe někdo neusměje, vůbec nic neznamená, neber si nic osobně, buď nad věcí a pak se spolehni, že tvé tělo i duši nic nezatíží. V úterý je Svatojánská noc, která je zahalená magickou sílou a tajemstvím. Naši předci pálili na kopcích ohně, slavili, hodovali a pili. Hořící sudy či kola symbolizovaly putující slunce, v této době se tradice ohňů dodržují jen velmi málo. Pokud miluješ bylinky, můžeš si natrhat svatojánské býlí a uvázat kytici z třezalky, mateřídoušky či pelyňku. Tradiční výroba Janova oleje z třezalky přetrvává dodnes a je velkým pomocníkem při mnoha neduzích.

Co ještě můžeš?

– zalévat rostliny doma i venku
– prát prádlo
– vyrobit třezalkový olejíček

foto-zdroj: shutterstock.com

17.6.2020 7:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist