Lunární kalendář od 12. do 18. května 2021

Síla a vytrvalost Býka pomáhá splnit náročné úkoly. S Blížencem přichází radost a dobří přátelé. S Rakem můžeš láskyplně pečovat o své zažívání a Lev ti ukáže, jak je důležité mít se ráda. Jak s láskou pečovat o tělo i duši, ti právě teď prozradí nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

12. 5. – Býk


Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Novoluní přímo vybízí k novým začátkům a změnám, připomíná nám, že všechny plány, které se nyní začnou realizovat, budou mít úspěch i dlouhodobé trvání.

V čem ti půjde luna naproti? Všechna dobrá předsevzetí i plány můžeš odvážně zrealizovat a přivítat do života.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Zbrklé jednání nebo realizace nedomyšlených projektů či změn. Dopřej si čas a netlač na pilu, výsledek rozhodně později oceníš a budeš vděčná, že jsi byla trpělivá. Novoluní vždy působí několik dní před i po, drž si pozitivní mysl a nedovol ostatním, aby tě k čemukoliv nutili. Pamatuj, naučit se s láskou říkat NE, je velmi těžký úkol pro mnoho z nás. Naslouchej srdci, usmívej se a buď vděčná za život, je přeci nádherný.

Co ještě můžeš?

– držet půst, odlehčit jídelníček, zařadit víc živé stravy
– rozjímat nad životem, dovolit, aby na chvíli plynul sám bez lpění na výsledku
– radovat se, milovat, smát se a být milující ženou, matkou, přítelkyní, partnerkou

13. – 15. 5. – Blíženci


Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, z části plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

S energií Blížence je všechno veselejší. Rozhodně neseď doma, vyraz mezi lidi, seznamuj se, poznávej nové přátele, navazuj pracovní známosti a nezapomínej také na zdravý pohyb na čerstvém vzduchu. S přáteli či rodinou naplánuj výlet nebo alespoň svižnou procházku nádhernou a voňavou jarní přírodou. Na chmury zapomeň a dovol si být šťastná.

V čem ti půjde luna naproti? Dýchej, raduj se a miluj život. Ať se již ve tvém životě dělo cokoliv, nyní máš příležitost zbavit se napětí a pochybností o sobě samé. Víš, že se ve čtvrtek slaví Den koktejlů? Skvělá příležitost k oslavě a ochutnání něčeho nového. Oslavy hned tak neskončí, v sobotu máme Den rodiny, což přímo vybízí k návštěvě nejbližších.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Dlouhodobá samota, strach, obavy z toho, co bude dál. Pamatuj, nikdy nemůžeme být sami, vždy je to jen úhel pohledu. Jestli ti dělá problém seznamovat se, zkus být užitečná pro ostatní. Zkus venčení pejsků v útulku nebo dobrovolnickou pomoc pro seniory, nemocné či jinak potřebné. Ber život jako výzvu a každý den udělej něco jinak.

Co ještě můžeš?

– pečovat o tělo i duši, navštívit kosmetiku, maséra
– dbát na správné dýchání, hluboký nádech, výdech
– na zahrádce: přesazovat a sázet rostliny

16. – 17. 5. – Rak


Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Sváteční neděle přímo vybízí ke společným aktivitám, nezapomínej na osamělé příbuzné, potěš je návštěvou, telefonem nebo pozváním na dobrou kávu. Udělej radost jiným a nezapomínej také na sebe.

V čem ti půjde luna naproti? Jestli tě trápí citlivější zažívání, dbej na správné stravování, jez raději menší porce, vyzkoušet můžeš také odlehčený jídelníček, vynechat tuk, cukr, alkohol. Je vhodné pití čisticích čajů z čerstvých bylinek. Pokud máš překyselené tělo, je dobré omezit cukr, lepek a maso. Zeleninové vývary s čerstvými bylinami skvěle odlehčí zažívání, a navíc působí léčivě.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Napětí, nervozita, hádky a obavy z budoucnosti. Nehádej se ani se nesnaž pitvat v minulosti, co bylo, je pryč. Užívej každý den jako by měl být poslední. Raduj se, směj a buď šťastná.

Co ještě můžeš?

– výživné krémy, masky, kúry aplikovat na obličej, vlasy, tělo
– zalévat rostliny, prát prádlo
– na zahrádce: sázet, přesazovat, zalévat

18. 5. – Lev


Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Klíčové slovo pro dny Lva je láska. Jak silné vibrace vnímáš, když si uvědomíš svou lásku k sobě i ostatním? Naplň své srdce vděčností, láskou a pokorou. Přijímej životní výzvy jako skvělou příležitost k růstu a vývoji, nebraň se změnám, i když je nemáš ráda, vždy posouvají dál a výš. Usměj se na sebe do zrcadla, jsi nádherná. Srdce miluje také pohyb, proto se hýbej a nevyhýbej se ani fyzické práci. Pečuj o vlasy, tělo i duši, lásky není nikdy dost. Cítíš se sama? Pomáhej ostatním, buď užitečná a miluj život. Zdravě se hýbej, odpočívej a raduj se. Víš, že je v úterý Den muzeí? Skvělá příležitost, jak vyrazit za dávnou krásou našich předků.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Dlouhodobý vztek, nenávist a touha po pomstě, věřím, že to není tvůj problém, ale zamysli se, jak se chováš sama k sobě? Velmi často omlouváme chování ostatních, ale sami na sebe jsme příliš kritičtí. Místo kritiky a vzteku, že se ti něco nepovedlo, použij pochvalu a řekni si: jsem skvělá, příště to bude ještě mnohem lepší, ale dnes se mi to opravdu povedlo.

Co ještě můžeš?

– pečovat o vlasy, zastřihnout konečky, opláchnout čerstvými bylinami, udělat zábal, masáž
– zadělat těsto na chleba, buchty a péct
– mít se ráda a milovat život
– zdravě se hýbat, sportovat, pracovat, zhluboka dýchat

foto-zdroj: shutterstock.com

12.5.2021 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist