Krásné a zdravé nehty: Co funguje?

Zdravé a krásné nehty jsou ozdobou každé ženy, ať již přirozeně upravené nebo nalakované a o třepící se a polámané nehty s bílými skvrnami a rýhami nestojí žádná z nás. Aby se však nehty líbily, je potřeba pečovat nejen o ně, ale také o dostatek vitamínů.

Naše zdraví a životospráva, ale i genetika hrají výraznou roli v tom, jak budou naše nehty vypadat. Lámavost a třepení nehtů může mít řadu příčin, negativně působí například stres, lámavost však poukazovat také na vnitřní poruchu. Aby byly vaše nehty krásné, dopřejte tělu dostatek vitamínů. Významné jsou zejména zinek a hořčík, které působí blahodárně nejen na nehty, ale i na vlasy a kůži. Nedostatek zinku způsobuje bílé skvrny na nehtech a získáte jej zejména z pestré stravy. Nehty posílí také vitamín H neboli biotin, který patří do skupiny „vitagenů“, což jsou látky, které jsou zdrojem energie a fungují jako stavební materiál buněk. Biotin najdete například ve vaječných žloutcích nebo grapefruitech.

Péče o ruce a nehty
Nestačí však pečovat pouze o nehty, pozornost si zaslouží také jejich okolí. Tvorbě záděrů zabrání například obyčejná lékařská vazelína nebo ricinový olej. Při kontaktu s vodou, ať při koupání nebo mytí nádobí si nezapomeňte ruce pečlivě osušit, předejdete tak nepříjemné mykóze. Práce na zahradě, mytí nádobí či jiná čištění – při všech těchto činnostech nezapomínejte na gumové rukavice, bude vás to stát jen pár korun a vaše ruce to ocení. A jak pečovat o samotné nehty? Pokud to není nutné, nepoužívejte nůžky, ale raději pilník. Nehty pilujte vždy jen v jednom směru, nejvhodnější jsou pilníky skleněné. Úprava nehtů neprovádějte po delší koupeli, nehty jsou po ní měkké a mohou se snadno polámat. Až budete v drogerii vybírat odlakovač, vyberte ten bez obsahu acetonu a formaldehydu, které nehty vysušují a nehty se po nich třepí.

[[related]]

Lak pro okrasu i ochranu
Nalakované nehty nejen hezky vypadají, ale chrání nehty také před vlivy vnějšího prostředí. Průhledný zpevňující lak by vám měl nehty ochránit až po sedm dní. Bezbarvý lak je vhodné používat také pod lak barevný, předejdete tak tmavému nádechu na nehtech, který po sobě zanechají na nehtech laky výrazných barev. Podkladový lak slouží jako ochrana, navíc srovnává nerovnosti nehtů. Na barevný lak patří ještě jedno natření – tzv. vrchní lak, který zajistí, aby se nehty leskly a vydržely krásné dlouho bez sloupaného laku.

Pobavte se: 15 pološílených nehtových designů.

Nechcete už gelové nehty?
Pokud se vám gelové nehty omrzí a zasteskne se vám po přirozeném vzhledu, nepouštějte se do odstraňování gelu na vlastní pěst. Raději se svěřte do rukou odbornice, sama byste si nešetrným pilováním mohla poškodit nehtové lůžko. Po odpilování gelu jsou nehty následujících 3-6 měsíců velmi citlivé a jemné a je potřeba jim dodávat dostatečnou výživu v rámci domácího ošetření. Na krásné nehty je tedy potřeba si nějakou dobu počkat. Jako první pomoc je vhodné použít regenerační laky a přípravky, například balzám Bio Karité vhodný pro každodenní péči o nehty a nehtová lůžka, olejíček na nehty Cherry LCN nebo produkt Sililevo, který zabezpečuje hydrataci nehtů, zvýšení pevnosti, tvrdosti a pružnosti nehtů. Kvalitní péči o nehty a kůžičku kolem nich nabízí také Avon nebo Oriflame.

A co vy a nehty? Musíte o ně pečovat, nebo je máte krásné od přírody? Nebo snad patříte mezi ty, které zdobí nehty gelové?

3.10.2012 10:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist