Gelové nehty doma? Ukážeme ti, jak na ně

Prahneš po krásně upravených nehtech, ale lak se ti za dva dny sloupe. Co teď? Právě pro tyto případy byl navržený gel lak. Menší zázrak, díky kterému vydrží tvoje nehty dokonalé až po několik týdnů. Vytvořili jsme pro tebe skvělý návod, jak práci s ním zvládnout s hravostí a dosáhnout tak krásných nehtů i z pohodlí tvé pohovky.

Co je důležité vědět, aneb gel lak 101

Ještě před šesti lety byl gel lak raritou, ale dnes už ho má snad každá beauty profesionálka, která se zabývá nehty. Proč? Spojení gelu a laku dovoluje, aby tvé nehty zůstaly dokonale lesklé a pevné až po několik týdnů, aniž by byly zbytečně zatížené lepidly. Jako začátečnice určitě oceníš možnost si koupit hotové sady na tvorbu gelových nehtů, které obsahují vše, co bys mohla potřebovat.

První krok: Příprava rukou a nehtů

Jakkoliv je práce s gel lakem jednoduchá, musíš dodržovat určitá pravidla. Aby gel lak lépe k nehtům přilnul, je třeba je na celý proces připravit. Umyj si pečlivě ruce a odstraň přebytečnou nehtovou kůžičku. Nemusíme snad připomínat ani úpravu tvaru nehtů. Až budeš mít hotovo, pilník neodkládej, ale jemně odstraň lesk tím, že jím přejedeš jemně po nehtovém lůžku. Nakonec je dobré také nehty ošetřit Primerem.

Druhý krok: Nastupuje gel lak

Nachystej si base gel lak, barevný gel lak, finish a UV lampu na vytvrzení. Obvykle je třeba nanést jako první base gel, ale už existují i gel laky, které v sobě mísí jak base gel lak, tak i finish. Musíš myslet také na to, abys nanášela tenké vrstvy gel laku. Jinak by se ti v lampě nemusel správně vytvrdit a mohlo by dojít ke krabatění gel laku. Po první vrstvě základního gel laku, můžeš přejít k tomu barevnému. Je na tobě, jestli necháš vytvrdit jen jednu vrstvu, ale pro lepší krytí a sytější barvu doporučujeme vrstvy dvě.

Třetí krok: Finishujeme k dokonalosti

Po nanesení druhé vrstvy barevného gel laku nastupuje finish gel lak. Právě on dodává nehtům dlouhotrvající lesk a ochranu před vnějšími vlivy. Během práce si určitě všimneš, že po vytvrzení je povrch nehtů lepkavý – to je výpotek. Stíráme jej, až když je poslední vrstva vytvrzená, a to buničinou s cleanerem. Pokud si ale chceš ušetřit práci, je k dostání finish gel lak už i bez výpotku. A teď? Teď se můžeš těšit z krásných nehtů, které ti vydrží i několik týdnů!

14.3.2017 12:00| autor: Komerční prezentace

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist