Karel Gott: Sexuální mašina, nebo poslední gentleman?

„Podívej na Karla Gotta, to je zpěvák! Jako jedinej má nějakej hlas a slušně se oblíká,“ říkávala moje babička. Psala se 80. léta a scénu populární hudby zaplavily máničky v džínách. Gott zůstal elegantní.

Přitom na konci padesátých let to byl právě on, kdo obecenstvo pobuřoval nezvyklým projevem, odlišujícím se od zajetého trendu tehdejší taneční hudby. A naopak přesně zapadl do rodící se české pop music, která prožila rozkvět v letech šedesátých.

Ať se psala jakákoli doba, Zlatý Slavík byl vždycky elegantně oblečený, usměvavý, typ gentlemana, který dámě podrží dveře a objedná pro ni lahev nejlepšího vína. Nenechá ji odjet domů metrem, přivolá taxi. V kombinaci s popularitou, sametovým hlasem a penězi na kontě znamenal pro ženy ztělesněné afrodiziakum. Mohl mít, kterou chtěl. Tři tisícovky milenek prý ale jeho náručí neprošly, jak se snažil před lety naznačit bulvár. Při takových sexuálních orgiích by nestíhal zpívat.

Žen a dívek však jeho životem přesto prošlo dost. Na oficiální přítelkyni se kladly dva zásadní nároky: nesměla být žárlivá a nesměla se chtít vdávat! Od milenky na jednu noc se očekávala hlavně diskrétnost. Podle toho, jak moc byla sympatická (a možná i podle jejího výkonu), se prý Mistr rozhodoval, zda ji pozve na snídani nebo pošle domů hned po zazvonění budíku. To nezní moc gentlemansky… Aspoň to se však nedá Gottovi upřít, že dámě vždy poskytl dokonalou sebeprezentaci. Raději spal v jiné místnosti, aby ho neviděla rozcuchaného.  „Chci působit esteticky i ve spánku,“ nechal se slyšet zpěvák.

Snaha dostat Karla do chomoutu a mít ho jenom pro sebe ukončila naděje na život s hvězdou několika ženám, se kterými by to býval myslel vážně. Takto si zavařila například Marika Sörösová, s níž Mistr strávil několik let. Na rozloučenou aspoň dostala vilu u Prahy, na rozdíl od Martiny Zbořilové (dnes manželky režiséra Formana), která odešla s prázdnou.
Dnes Karel Gott slaví 72. narozeniny a světe div se, slaví je s manželkou Ivankou a dvěma manželskými dcerkami. Jeho bývalé lásky možná Ivaně tiše závidí – co nedokázaly ony, jí se povedlo. Dostala pod čepec nezkrotitelného idola ženských srdcí. Sice už trošku v letech, ale stále elegantního a uctivého, jak to jenom Karel Gott umí.

14.7.2011 4:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist