Jaký jsi typ ženy podle měsíce, ve kterém ses narodila?

Lednové dámy prý bývají konzervativní, pro ty dubnové je typická žárlivost, červencové se zase nerady hádají. A co zbytek roku? Nahlédni s námi do tajemství astrologie, ta tě totiž zná jako „svý boty“!

zena-podle-narozeni-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Část roku, ve které jsi přišla na svět, odhaluje hodně o tvé osobnosti a charakteru. Vlastně nejen to! Podle vědců z americké Kolumbijské univerzity, kteří na toto téma provedli rozsáhlou studii, jež byla publikována v časopise Journal of American Medical Informatics Association, dokonce ovlivňuje tvůj celoživotní zdravotní stav, protože předurčuje náchylnost k různým onemocněním. Ale vraťme se zase k astrologii. Tento hvězdný obor totiž ví, co všechno na tebe práskne měsíc narození! Najdi si ten svůj…

Leden, moudrost a cílevědomost

Ženy rozené hned na začátku roku bývají konzervativní, ambiciózní a intelektuálně založené. Proto se rády obklopují lidmi se stejným zaměřením. Dokáží hodiny debatovat o vážných věcech, faktech a dění ve světě, ale když přijde řada na emoce, raději zarytě mlčí. Proč? Nechtějí se otevírat každému na potkání, takže dopracovat se k jejich duši mnohdy bývá tvrdým oříškem.

Únor, bezbřehá romantika

Zastánkyně něžného pohlaví, které z matčina lůna poprvé vykoukly na svět v chladném únoru, jsou citlivé a beznadějné romantičky. Mají abstraktní tok myšlenek, takže udržet s nimi krok během hovoru nebývá úplně jednoduché. Jakmile je někdo zradí, jsou schopné ve vteřině spálit všechny mosty a už o sobě nikdy nedat vědět.

Březen, láska s velkým L

Březnové dámy mají umělecké sklony a nechávají se unášet na vlnách tvůrčí tvořivosti. Jsou také velice charismatické, okouzlující a s každým najdou společnou řeč. Když se zamilují, milují skutečně, naplno a oddaně. Někdo jim vyčítá, že mají hlavu v oblacích a nestojí nohama pevně na zemi, ale „snílkovství“ k nim prostě nesmazatelně patří.

Duben, cit pro slova

Ženy narozené v tomto měsíci bývají neuvěřitelně schopné diplomatky. I tu nejnepříjemnější věc dokáží vyložit tak jemně, taktně a psychologicky, až jim to ostatní lidé závidí. V komunikaci prostě válí! Pokud si někdo získá jejich plnou důvěru, udělají z něho toho nejšťastnějšího člověka na planetě. Na stranu druhou ale často propadají žárlivosti.

Květen, samota je zlo

Květnové dámy nechtějí trávit čas o samotě, proto vyhledávají společnost. A čím větší, tím lepší! Na okolí působí skutečně silným dojmem, neustále hledají nové možnosti a způsoby, jak se zabavit. Nečinnost a nicnedělání totiž vůbec neodpovídá jejich nátuře. Zajímají se o módu i nejnovější trendy, ale vyznávají svůj vlastní osobitý styl, kterým jsou pověstné.

Červen, umění i otevřenost

Tak tyhle kočky jsou opravdové osobnosti. Srší kreativitou, nápady i upřímností, mají spoustu oblíbených aktivit i zájmů. Zkrátka chvilku neposedí! Zvědavost je jejich druhé jméno, touží po poznání a nebojí se riskovat. Mají také silné manipulativní schopnosti a dokáží každého dostat tam, kam chtějí. Je pravdou, že v jistých situacích se takový „dar“ může vážně hodit…

Červenec, nechuť ke sporům

„Letní ženy“ bytostně nenávidí konflikty a snaží se vždy najít nejbližší cestu ke smíru. To ale ještě neznamená, že neumí „vytasit drápky“. Pokud se cítí podvedeny a zrazeny, nikdy na to nezapomenou. Protože jsou smyslné, inteligentní, tajemné, zdvořilé a přátelské, byla by chyba riskovat jejich náklonnost.

Srpen, vtípky a sranda

Srpnové „holky“ jsou zkrátka jedinečné. Nezkazí žádnou zábavu a perlí svým smyslem pro humor. Jejich velké srdce odpustí i možné nedokonalosti ostatních. Kdekdo je považuje za egoistky, které neumí prohrávat, ale to je chyba úsudku. Vždyť odkdy je hřích být v něčem nejlepší?!

Září, zásadovost s krásou

Tyto milé, disciplinované a atraktivní ženy se cítí nejlépe, když jsou ve stabilním vztahu. Občas sice bývají lehce kritické, ale to proto, že znají svou cenu a mají své zásady, přes které ani vlak nejezdí. Jejich vysoké nároky sice mnozí nechápou, ale když je člověk perfekcionista, nemůže se přece spokojit s málem. No to dá rozum!

Říjen, city v utajení

Dostat se na kobylku podzimním kráskám není nejlehčí disciplína, protože se zpravidla neotevírají nikomu. Nikdy nemluví o svých pocitech, touhách a snech, neboť tento náhled do hlavy i nitra je citlivá osobní záležitost. Bývají inteligentní, upřímné a nebojí se prosadit svůj názor – zkrátka silné osobnosti!

Listopad, moudrost a žádná naivita

Svéhlavý a vášnivý přístup k životu? Tak to na ženy rozené v listopadu vážně sedí. Nikdy se nenechají opít rohlíkem, neboť poznají vyřčenou lež na kilometry daleko. Nesnášejí, když jim někdo radí, co mají dělat, to je totiž úplně vytáčí. Ovšem pokud jde o radu příteli v nouzi, dá se na ně spolehnout za všech okolností!

Prosinec, netrpělivost a ochota

Pokud je tvůj měsíc narození prosinec, pravděpodobně jsi dobrodružná povaha. Chamtivost ti absolutně nic neříká, protože patříš ke štědrým a milým bytostem, které rády dělají svým blízkým radost. Možná ti trochu chybí trpělivost, ale jsou horší věci na světě, ne? Holt nechceš zbytečně ztrácet čas čekáním…

Co tomu říkáš, sedí to na tebe? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky. 

Foto: Shutterstock.com

18.12.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist